FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

turkiyenin en yuksek binasi

palavra

turkiyenin ve avrupanin en yuksek binasi hizla yukseliyor.
istanbulun gokdelenler semtinde yeni bir yildiz doguyor.

icinde yok yok
bu kriz ortaminda en ucuzu 1 milyon en pahalisi 7.5 milyona daire satabilmekte takdire sayan dogrusu

demekki bazi vatandaslarimiz krizden pek etkilenmemisler.

Quote:
Basın toplantısında inşası 2009 yılında tamamlanacak ve 261 metre yüksekliğiyle Türkiye'nin ve Avrupa'nın en yüksek binası unvanına sahip olacak Sapphire projesinin detaylarıyla ilgili bilgiler de verildi.

Projede fiyatları 1 milyon dolar ile 7,5 milyon dolar arasında değişen 22 farklı tipteki 174 rezidans dairesinin yüzde 40'ı satıldı. Daire alanlar arasında sanatçı Hülya Avşar da bulunuyor. Yüzde 15'lik bölümü yabancılara, diğerleri ise yerli alıcılara satılan dairelerin metrekare fiyatları 10 bin doları buluyor. Nahit Kiler, küresel krizden etkilenmediklerini, belirterek son dönemde toplam 7,5 milyon dolar değerinde 4 daire sattıkları bilgisini verdi. 10 katı zemin altında olmak üzere 66 kata sahip olacak Sapphire'de aynı zamanda 34 bin metrekare kiralanabilir alanlı alışveriş merkezi de yer alacak. Projede 163 metre yükseklikte golf antrenman sahası da bulunuyor. Binanın en üst katındaki alanda yerli ve yabancı ziyaretçilerin İstanbul'u izlemelerine imkân tanıyacak Seyir Terası adlı bölüm hazırlanacak. Gerçek bahçelerin de yer alacağı binada 30 metre yükseklikte havuza girilebilecek.
BURAK_X
vay be hem Türkiyede hemde avrypada tek. gururlandım
Garga
bence güzel bari reklam yapsak da turist çeksek biraz daha Smile
sefilim
iyi

güzel bir haber duyduğuma sevindim Very Happy avrupaya biraz hava atarız
cavbela
BURAK_X wrote:

bence grurlanacak başka şeyler bulalım. artık konutta tüketim malzemesi haline geldi. aldığımızda en lüksünü almaya çalışıyoruz. onun yerine bilime teknolojiye üretime para harcamayı düşünmüyoruz.
şimdi beylikdüzü bölgesine bakın. heryerde rezidıns yükseliyor, onlarca süper lüks siteler yapılıyor. anlam veremiyorum bukadar konutta kim oturuyor. okadar zengin bi ülkemiyiz???
selim06
cavbela wrote:
BURAK_X wrote:

bence grurlanacak başka şeyler bulalım. artık konutta tüketim malzemesi haline geldi. aldığımızda en lüksünü almaya çalışıyoruz. onun yerine bilime teknolojiye üretime para harcamayı düşünmüyoruz.
şimdi beylikdüzü bölgesine bakın. heryerde rezidıns yükseliyor, onlarca süper lüks siteler yapılıyor. anlam veremiyorum bukadar konutta kim oturuyor. okadar zengin bi ülkemiyiz???

Sanırım yakında bi kesmimiz Dubai'leşecek hemen yanıbaşında da diğerleri Filistin,Suriye gibi açlık ve sefalete mahkum bırakılacak. Starbucks'ta açılır oraya şimdi haftalığı 6 dolara işçi çalıştırıp, 7dolara 1 fincan kahve satarlar. Biz de "etik" yazıları altından sırıtarak alırız kahvemizi, ne güzeldir şimdi kreması...
ercan412
Bana faydası yok, Istanbul gitgide gotham city' e dönüşüyor.
palavra
ercan412 wrote:
Bana faydası yok, Istanbul gitgide gotham city' e dönüşüyor.

istanbula bakmayi beceremedigimiz

onu bir mirasyedi gibi kullandigimiz dogru; gerci bizden daha kotuler de var bu hususta ama mumkun oldugu kadar iyi orneklere bakmak lazim

istanbulu normal bir sehir statusunden cikarip kendine ozgu bir konuma getirmek lazim

ozel idare, ozel kanunlar olusturulmali
RosenCruz
kriz zenginleri değil fakirleri vuruyor gene....
BURAK_X
RosenCruz wrote:
kriz zenginleri değil fakirleri vuruyor gene....

+1 Confused
Garga
Kesinlikle katılıyorum...Krizle uğraşırken millet neler yapıyor Sad
aliyah
Bu bina avrupanin en buyuk binasida olacak, belli mi olur gelecegin ilk 100 harikasi icerisinde de yerini alir. Bu binanin tamamlanmasi ile yabancilarin Istanbul'a akini artacak...
Bu tip projelerin devami olur umarim.
PTCpara
Olsa ne olur olmasa ne olur diye düşünüyorum. Birisi Türkiyeye geldiğinde aa burada yüksek bina varmış mı diyecek yoksa etrafına baktığında, bir süre yaşadığında anladığı şeyler mi aklında kalacak?
palavra
avrupalilar veya diger turistler tabiki yuksek bina kaliteli yol gormeye gelmiyor

tarihi ve kulturel yerleri gormeye geliyor

ama tarihi ve kulturel yerleri gezerkende arada ha turkiyede de gokdelenler cok kaliteli otoyollar varmis diye goruyorlar

ulkenin gelismislik duzeyini bunlara bakarak degerlendiriyorlar.
locoom
planlı bir yerlesim yerine buyuk ve uzun binalar yapmak tam da 3. dunya ulkesi kompleksi sanıyorum.
coollateral
öyle büyük gökdelenler kurulacagına düzenli yerleşim planı yapsınlar. olimpiyat stadında uluslararası maç oynanacagı zaman civardaki gecekonduların elektriğini kesiyorlar görünmemesi için. önce plan lazım. ya da kafa lazım demek daha dogru olur
Garga
coollateral wrote:
öyle büyük gökdelenler kurulacagına düzenli yerleşim planı yapsınlar. olimpiyat stadında uluslararası maç oynanacagı zaman civardaki gecekonduların elektriğini kesiyorlar görünmemesi için. önce plan lazım. ya da kafa lazım demek daha dogru olur

Evet bunu ilk haberlerde duyduğumda "nasıl olur yaa??" gibi bir tepkiyle karşılaşmışltıma ma sonunda baktım ki malasef tamamen doğru Sad
darkeagle
coollateral wrote:

Türk Zekası işte...