FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Soyumsopum.com ile ceddinizi öğrenin

BURAK_X
Quote:
SoyumSopum adlı siteye TC Kimlik numaranızı girerek soyunuzu sopunuzu öğrenebilirsiniz.

Türkiyede ilk defa yapılan bu faydalı uygulama başarılı sonuçlar veriyor.

Proje Martyn (Coşkun Mert Dalkıran) ve Cumhur Onat imzasını taşıyor...

tc kimlik no'm ezberimde değil, bi ara bende deneyeceğim...
darkeagle
Sistem olarak güzele benziyor fakat nvi de yoğunluk olduğu için kontrol edemedim.

Kendimi şanslı hissediyorum diyince bütün umutlarım yıkıldı Laughing
maniac_ea
site hakkında size bir yazı...

Quote:
cumhur onat'ın sitesi olmasından dolayı insanlarin gercek bilgilerini asla ve asla teslim etmemesi gereken site. lamer lamer olaylara yelken acabilirsiniz.

degisik kisilerden gelen mesajlar sonrasi edit:
yavrularım, kimlik numaranizi verdiginizde kutuk bilgileriniz kabak gibi cikacak, akrabalar patır patır dokulunce anne kızlı soyadiniz da rahatca bulunabilecek, dogdugunuz yer ve yil da oyle. ssk sitesinden sigorta numaraniz, calistiginiz isyeri kodu gibi detaylar, devlet egitim kurumlari sitelerine kimlik numaraniz girilerek de okulunuz ve belki de adresiniz... daha neler neler. yok efendim ozel bruteforce programlariyla zaten bir suru kimlik numarasi elde edilebilirmis, e iyi de sen kendi elinle "ben hayattayim, internete girdigime gore online banking kullanma ihtimalim cok yuksek, lutfen beni veri ambariniza alin" diyorsun... o zaman ne de olsa hirsizlar kilidini aciyor diye arabamizi da kilitlemeyelim.

key odemelerinde kimlik numaralari yayinlandi diye gunler boyu butun medya skandal olarak manset atti, kimlik bilgisinin ozel oldugu, paylasilmamasi gerektigini resmi kurumlar bile soyledi. siz hala hepse girmis cikmis bir insana kendi elinizle bu bilgiyi vermeye can atiyorsaniz o sizin safliginiz.

cumhur onat kimdir? bilmeyenler için http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=cumhur%20onat
tufansaba
TC no girilirmi girilmez mi bilmem ama çok güvensiz umarım onca numarasını giren insanın başı belaya girmez
darkeagle
Ekşi Sözlükten de anlaşılacağı gibi pek güvenilir bir şahıs olmadığı kesin. Siteye Kimlik No girmeklede birşey olmaz. Bu numara ile elde edeceği isim soyad ve doğum yılı birşeylerin peşinde koşabilmek yeterli olmayacaktır.

Siteye gelecek olursak sadece baba tarafından birkaç kişi buluyor gerisi fasafiso...
maniac_ea
darkeagle wrote:
Ekşi Sözlükten de anlaşılacağı gibi pek güvenilir bir şahıs olmadığı kesin. Siteye Kimlik No girmeklede birşey olmaz. Bu numara ile elde edeceği isim soyad ve doğum yılı birşeylerin peşinde koşabilmek yeterli olmayacaktır.

Siteye gelecek olursak sadece baba tarafından birkaç kişi buluyor gerisi fasafiso...

kimlik numarasıyla tüm kimlik bilgilerinize erişebilirler sadece ad soyad doğum yılı değil
darkeagle
maniac_ea wrote:
darkeagle wrote:

kimlik numarasıyla tüm kimlik bilgilerinize erişebilirler sadece ad soyad doğum yılı değil

Erişsinler...

Kimlik numarası ile herşey yapılıyorsa bütün Türkiye'nin kimlik numarasını bulup listelemek hiç zor birşey değil...
cavbela
darkeagle wrote:
maniac_ea wrote:
darkeagle wrote:

Erişsinler...

Kimlik numarası ile herşey yapılıyorsa bütün Türkiye'nin kimlik numarasını bulup listelemek hiç zor birşey değil...

bizim gibi herşeyi geriden takip eden bi ülke için normal bi durum. açıklarıda geriden takip ediyoruz. anca binlerce insanın hesaplarına girilecek, ozaman adam gibi önlemler alınacak.
mr.emre
Kimlik numarasıyla bir şey olacağını ben de sanmıyorum. Sallasam binlerce numara bulurum zaten.
RosenCruz
yinede kimlik numarası geçmese kimsenin elinde daha iyi..burası türkiye..
yirmiyedi
bildiğim bişey varsa bu adama güvenilmeyeceği. ayrıca anasayfadaki açıklama tam sazan avı gibi duruyor. google un bile bulamayacağı.
türkiyede hala ödevlerin kanakça kısmına google.com yazılıyor Very Happy
google gözde çok büyütülmüş artık internet google olmuş.
darkeagle
Ağlamak istiyorum Evil or Very Mad
O kadar laf oldu site hakkında site şu an bana öyle bir lazım oldu ki ama ne yazık ki site yok Sad
aligultekin34
hani ya site yalan olmus bu ste
halilibo
site ile aynı işlemi yapan bir program da var aslında.

programın adı akrababul

aslına bakarsanız yaptığı çok zor bin işlem değil. TC Kimlik numaralarımız rastgel sayılar değildir. belirli bir mantık ile oluşturulmuş sayılardır. Daha önce NVİ tarafından bu mantık açıklanmıştı. Bu mantığı kullanarak sizden önceki akrabalarınızı bulmanız mümkün.

bunun algoritmasıda internette bulunmakta.

yani isterseniz sizde insanların akrabalarına ait TC Kimlik numaralarını bulmalarını sağlayacak olan programı yazabilirsiniz.

Aslında ben yazmıştım ama silmişim Confused

eğer hatırlayacak olursam buraya yazarım...
tufansaba
Dilekçe ile halledilebilir belki ama tanıdıklar vasıtasıyla soy ağacı çıkartılabilir rahatlıkla en azından daha güvenilir olur Very Happy
sefilim
T.C. kimlik nosunun bulacağı akrabayı ne yapim ben

en güzeli kendi kütüğünü eşe dosta sora sora öğrenmek , nitekim bizim akrabanın biri öyle yapmış ve de çok enterasan sonuçlara rastlamış
aligultekin34
arkadaslar bu site yalan olmus Crying or Very sad