FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Dünyada Kriz Var, Apple Rekor Kırıyor!

tufansaba
Quote:
Ekonomik kriz büyük şirketleri tehdit ederken, Apple kırdığı rekorla krize meydan okuyor.
Geçtiğimiz haftalarda patlak veren ve etkisinin tüm dünyada hissedildiği büyük ekonomik kriz nedeniyle birçok şirket zarar ederken; Apple bu krizin farkında bile değil!

Zira Apple, kuruluşundan bu yana en başarılı çeyrek yılını geride bıraktığını açıkladı. iPhone ve Mac satışlarının Apple'ın beklentilerinin bile ötesine geçmesine çok şey borçlu olan Apple'ın CEO'su Steve Jobs, Apple'ın RIM'e nazaran iPhone sayesinde çok daha fazla telefon satışı gerçekleştirdiğini de belirtmeden edemedi.

Yılın üçüncü çeyreğinde yaklaşık 2,5 milyar dolar kar ettiğini açıklayan Apple, Mac'lerin geçen yılın aynı dönemiyle karşılaştırıldığında %21 oranında daha fazla satıldığını, bu oranın 6.9 milyon adet satılan iPhone'da %600'ü bulduğu belirtildi. Yine aynı raporda yer alan bilgiye göre, iPod satışları da yine 2007 yılının aynı dönemine göre %8'lik bir artış gösterdi.

Ekonomik krizin Apple'ı nasıl etkileyeceğini şimdiden kestiremediklerini ifade eden Jobs, sağlam ürün çizgisiyle bu krizden bir korkuları olmadığını da sözlerine ekledi.
RosenCruz
mükemmel bir donanım devi....teknoloji ve pazarlamada çok öndeler !
BURAK_X
yanlış hatırlamıyorsam bu apple, microsofttan öncede vardı değil mi? belkide apple, ilerde windows tekelini kıracak...
Garga
Elma armut gibi parça satıyor adamlar sizce gerilemeleri mümkün olabilir mi?? Smile
palavra
cevremde hic mac kullanan yok ama her lise talebesinin elinde bir i-pod veya bir i-phone var.

lise ogrencilerinde bir cesit kimlik karti uygulamasi gibi galiba seviye ve statu tesbitine yariyor.

fazla cep harcligi olanlarin ilk yaptigi is bir tane almak.
mr.emre
Steve Jobs 1$ CEO maaşıyla bunları yapıyor Very Happy Örnek almak lazım Very Happy
selim06
Quote:
yanlış hatırlamıyorsam bu apple, microsofttan öncede vardı değil mi? belkide apple, ilerde windows tekelini kıracak...

Yıl 1995 komşu Macintosh almış ben daha adam akıllı konuşmayı yeni öğreniyordum. Ondan sonra PC'ye döndü kendisi ama olsun benim için hala bir kahraman. Ben de istiyorum bir Macintosh 4 çekirdek almayı ama firmanın herkese satayım gibi bir derdi yok. Bu nedenle Windows'la yarışacağını sanmıyorum. Zaten çoğu tasarım firması olsun, ciddi mühendislik firmaları olsun Mac bulundurur şöyle 24 inç olanından. Apple zaten bir tekel oldu, Windows tek bir sektöre takılıp kalırken, onlar standartlarını koruyarak bilişim dünyasının kaymağını yedi. Kötü çocuk olarak Microsoft'u öne çıkardılar. Türkiye pazarında Bilgisayar hariç her şeyi rahat rahat satarlar, ha bilgisayarda satar ama biz korsanın program yazılım desteği bulabilirsek(gerçi o da internet hızlandıkça problem olmaktan çıkıyor).