FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!


ucuncu kopru

palavra
bakanligin fizibilite raporuna gore yaklasik bes milyar dolara mal olacakmis
insallah istanbullularin trafik probleminin cozulmesine katkisi olur.

Quote:
Ulaştırma Bakanlığı, İstanbul'a yapılacak üçüncü köprünün uygulanabilirlik çalışmasını tamamladı. Köprü güzergâhı için yapılan çalışmalarda, İstanbul'un gelişimi, trafik durumu gibi etkenler göz önünde bulundurularak "Tarabya-Beykoz" hattı kabul gördü.

Bakanlık, "Tarabya-Beykoz" hattını belirlerken, Boğaz'ın farklı 6 yerinde uygulanabilirlik çalışması yaptı. Uygulanabilirlik çalışması neticesinde 6 köprünün toplam maliyeti 30 milyar dolar olarak belirlendi. Buna göre, üçüncü köprünün ortalama maliyeti 5 milyar doları bulacak.

İstanbul'a üçüncü köprü için yapılması planlanan güzergâhlar, "Nakkaştepe-Ortaköy, Vaniköy-Arnavutköy, Çubuklu-Yeniköy, Beykoz-Kireçburnu, Yuşatepesi-Rumelikavağı ve Garipçe-Poyrazköy" hattından oluşuyordu. Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri, 6 köprü için yapılan fizibilite çalışmalarında ortaya çıkan 30 milyar dolarlık yatırım konusunda şunları söyledi: "İstanbul için düşünülen üçüncü köprü için 6 güzergâh belirlendi. Her bir köprü kendi içinde değerlendirildi. Her köprünün ayrı maliyeti ortaya çıktı. Köprünün inşa edileceği yere göre yatırım tutarı değişti. Bir köprü için 5 milyar dolar gerekiyorsa, diğer köprü için 6 milyar dolar gerekebiliyor. Buradan İstanbul'a 6 Boğaz Köprüsü yapılacak diye bir anlam çıkmasın. Ayrı ayrı yapılan fizibilite çalışmaları üçüncü köprünün yerini belirlemek için yapılmıştır. Her bir köprünün maliyetini topladığınızda 30 milyar dolar etmektedir. İstanbul'a 30 milyar dolarlık 6 köprü inşa edilmeyecektir."

Fransız Vinci, üçüncü köprüye talip

Dünya küresel krizle boğuşurken Fransa'nın önde gelen şirketlerinden Vinci, geçen hafta Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'a üçüncü köprü ve otoyol brifingi verdi. Vinci, İstanbul'da büyümenin Anadolu yakasında olacağını belirterek, hafif raylı sistemlerin trafiği rahatlatacağını kaydetti. Vinci, İstanbul'a yapılacak üçüncü köprüye ve ihaleye çıkılacak otoyollara talip olduğunu vurguladı.
cavbela
bence trafiği rahatlatmak için boğazım üstünü tamamen kapatsınlar.
10 sene sonra 4.yüde yaparlar.
birilerine rant sağlamak yerine gerçekçi politikalar üretilse bence böyle sorunlar hiç yaşanmaz.
kısa vadede çözüm toplu taşıma,
uzun vadede ise insanlara yaşadıkları yerlere yakın iş imkanı sağlanması.
RosenCruz
toplu taşıma bizim millette zor...o kadar pahalı benzine rağmen herkes trafikte...arabadan inen yok...yurtdışında 6-7 bin dolar maaş olan üst düzey yönetici adamlar gocunmadan metro ile işe gidip geliyor...takım elbiseleriyle smokinleriyle...bizde herkes havalarda
sefilim
10 tane de olsa trafik sorunu zor çözülür
Garga
Bir tane de izmit korfezine yapsınlar bence çok güzel olur Smile
Related topics
Böyle Köprü Gördünüzmü?
SigaraSIZlığın Zararları (:
turkiyenin ucuncu ingilizce gazetesi
Genelkurmaydan Sert Açıklama
Dunga ,Turk okulunda
YouTube yasakları ikiye katladı
Reply to topic    Frihost Forum Index -> Language Forums -> Turkish

FRIHOST HOME | FAQ | TOS | ABOUT US | CONTACT US | SITE MAP
© 2005-2011 Frihost, forums powered by phpBB.