FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!


Flash Player 10 Çıktı

tufansaba
Quote:
Flash’ın en büyük rakibi olacağı düşünülen Silverlight 2’nin Microsoft tarafından sunumunun hemen ertesinde Adobe da Flash Player 10’u piyasaya sürdü. Her ne kadar Silverlight’ın çıkışıyla değil de Creative Suite 4’e eşlik etmesi için tarihin böyle seçildiği Adobe yetkililerince dile getirilse de, manidar çıkış tarihleri kullanıcıların kafasında soru işaretleri yarattı.

Flash Player 10; üç boyutlu obje ve zengin metin desteğinin yanında özellikle çift yön ve sağdan sola yazılan diller için getirdiği yeniliklerle kullanıcıların karşısına çıktı. Bu özelliklere ek olarak Adobe After Effects’in demirbaşlarından sayılan ve özel efektler ile gerçek zamanlı bir animasyon hazırlamaya yarayan Pixel Bender kişisel filtre teknolojisi de Flash Player 10 ile beraber gelen ayrıcalıklardan.

Microsoft destekli Silverlight'ın mı, yoksa alışkanlıkları beraberinde getiren Adobe Flash Player'ın mı sevineceği henüz belli değil. Ama görünen o ki; bu rekabet en çok kullanıcılara yarayacak.
palavra
bu yuzden rekabet kurulu var zaten

dev sirketlerin savunmasiz ve masum son kullaniciyi cig cig yememesi icin Wink

sirketler daha iyi hizmet icin calismak zorunda her zaman
BURAK_X
+
Quote:


Adobe Flash Player 10 yenilikçi özellikleri ve Adobe Creative Suite 4 entegrasyonu ile kullanıcılara internet deneyimlerinde ilerleme sağlıyor.

Adobe, Adobe Flash Player 10’un kullanılmaya hazır olduğunu duyurdu. İnteraktif tasarımcılar ve geliştiriciler, Adobe Flash Player 10’un yeni özelliklerini ve görsel performans gelişimlerini, Web uygulamaları, interaktif içerikler ve yüksek kalitede videolar üzerinde kontrol sağlamak için yükseltebiliyorlar.

Adobe’nin Genel Müdürü ve Platform İş Birimi Başkan Yardımcısı David Wadhwani yaptığı açıklamada, tasarımcılar ve geliştiricilerin Adobe Flash Player kullanarak güvenli bir şekilde tüm Web’e eriştiklerini belirterek, “Adobe Flash Player 10 internet yeniliklerinde öncü olmaya devam ediyor. Daha önce Web üzerinde gerçekleştirilmemiş, tamamen yeni bir deneyim için Adobe Flash Player 10’un nasıl kullanıldığını görmek bizi oldukça heyecanlandırıyor” dedi.

Neler yeni?

Adobe Flash Player 10, yeni özel filtre ve efektleri, kendinden var olan 3D dönüşümü, animasyon, ileri ses işleme ve GPU donanım desteği sağlıyor. Adobe’nin 25 yılı aşkın metin uzmanlığı üzerine inşa edilen Adobe Flash Player içindeki son derece esnek metin motoru ise daha fazla metin düzeni seçeneği ve yaratıcı kontrol sağlıyor.

Adobe Flash Player 10, ortak çalışmaların düzenlenmesi ve tasarım/geliştirme iş akışının arttırılması için Flash teknolojisi entegrasyonunun yeni seviyeleri ile birlikte Adobe Creative Suite 4 ürün ailesinin etkileyici kapasitesini de genişletiyor. İnteraktif tasarımcılar ve geliştiriciler, Adobe After Effects CS4 yazılımındaki çok sayıdaki filtre ve özel efektin arkasındaki teknolojiyle aynı olan Adobe Pixel Bender™ ile özel fitre ve efektler yaratabiliyorlar. Adobe Flash Player 10 aynı zamanda interaktif deneyimler yaratmak için endüstrinin en ileri geliştirim ortamı olan Adobe Flash CS4 Professional içindeki yeni kapasite ve performans kullanımına da imkan veriyor. Bu özellikler tasarımcılara çalışmalarını 2D olarak tasarlayıp kolayca 3D’ye dönüştürme ve animasyon haline getirme imkanı sağlıyor.

Adobe Flash Player 10, işletim sistemlerine neredeyse evrensel erişim sağlayan, kullanıcı deneyimiyle son derece iyi bir şekilde birleşen, çarpıcı ses/video oynatımı sağlayan yaratıcı seçenekler sunuyor. Flash Player içeriği şu anda internet bağlantılı masaüstlerinin yüzde 98’inden fazlasında mevcut. Dünya çapındaki çevrim içi videoların yüzde 80’inden fazlası, Adobe Flash teknolojisiyle görüntüleniyor.

Yeni özellikler hakkında ve tasarımcıların / geliştiricilerin Adobe Adobe Flash Player 10 ile ilgili görüşlerini öğrenmek için www.adobe.com/products/flashplayer/ adresini ziyaret edebilirsiniz
Related topics
Your video converted into Flash 8 for 10 FRIH$
MP3 Flash player ( demonde d'aide )
Error of media player 10?
flash player problem
.flv internet flash player
IE7 flash player problems :(
Flash Player 10 Duyuruldu
Up to 300 frih$ for Flash Player Images + Question for frih$
Cute blond girl face touchup with photoshop tutorial
Brownian Motion Smoke Simulation
Which Appllication have you recently downloaded?
Problems installing flash catalyst cs5
Adobe Flash Player 10.2 10 Kat Daha Hızlı
Why Iphone ??? Why not Android Windows Mobile or Symbian ???
Reply to topic    Frihost Forum Index -> Language Forums -> Turkish

FRIHOST HOME | FAQ | TOS | ABOUT US | CONTACT US | SITE MAP
© 2005-2011 Frihost, forums powered by phpBB.