FRIHOSTFORUMSSEARCHFAQTOSBLOGSCOMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Movie Maker

Tomaszydlo
Bo chodzi o to że nakręciłem film kamerą cyfrową... rozszerzenie .mpg - no i chodzi o to ze nasz niezawodny Windows Movie Maker nie chce tego odebrać :/

Quote:
Nie można zaimportować C:\ognisko\M2U00189.MPG. Interfejs ma zbyt wiele metod, aby wyzwalać z niego zdarzenia.

No i nie zbyt wiem o co loto :/ Jak ktoś wie to proszę o sugestię.
Jeżeli nie no to może znacie jakiś dobry DARMOWY program do składania filmów z dość obszernymi możliwościami?
bpit22
z darmowymi dobrymi programami w tej kategorii, chyba jest trochę problem.

Ale ja polecę Tobie Ulead Video Studio.

Ściągniesz wersję 30 dniową, a jeżeli potrzebujesz to na dłużej to jakiegoś cracka.
abikor
Czy problem dotyczy obróbki pojedynczego dużego pliku, czy akceptacji formatu? Jeśli pierwsze - można go podzielić na kilka mniejszych scen, jeśli drugie - przekonwertować na inny format.
A może kłopoty wynikają z braku jakiejś biblioteki/sterownika lub niewłaściwym ustawieniem parametrów programu?

Co do sugestii bpit22 Ulead Video Studio jest rzeczywiście świetnym programem w swojej klasie i raczej nie powinno być wtedy problemów, ale pełna wersja trochę kosztuje, trial zbyt szybko się kończy, a z nielegalami zawsze jest problem, jak nie techniczny, to moralny (o prawnym nie wspomnę).
bpit22
Dokładnie Ulead Video Studio 11 PL kosztuje 119 zł

To chyba nie jest dużo Very Happy

na nokaucie znalezione:
http://www.nokaut.pl/szukaj/ulead-video-studio-9.html
Tomaszydlo
Nada się Wink W sam raz dla moich potrzeb Razz A pełną wersję może kupie, zważając że coraz więcej filmów mam na kompie.

thx za pomoc
loginos
Ja polecam Virtual Dub http://www.virtualdub.org/.
Ma szerokie możliwości, które w zupełności wystarczą do twoich potrzeb a poza tym jest całkowicie darmowy i z otwartymi źródłami (na licencji GPL).
bpit22
VirtualDub jest trudny i tak na prawdę ciężko się nim pracuje. A Ulead trochę kosztuje, ale przynajmniej jest bardzo przyjazny dla użytkownika i prosty.
gandalfini
Ja polecam Camtastia studio Wink Prosta w obsłudze (a nawet jak jest dla nas coś nie jasne to mamy do dyspozycji video toutoriale) oferuje naprawdę zaawansowaną edycję obrazu - takie jak zoom, blur, highlight i od groma wiecej.
Niestety też nie jest darmowy.
loginos
bpit22 wrote:
VirtualDub jest trudny i tak na prawdę ciężko się nim pracuje. A Ulead trochę kosztuje, ale przynajmniej jest bardzo przyjazny dla użytkownika i prosty.

Nie odniosłem wrażenia, żeby był trudny. Może ma trochę nazwijmy to "profesjonalne" podejście to znaczy - musisz mieć trochę pojęcie o przetwarzaniu obrazów, żeby wiedzieć co się dzieje przy bardziej zaawansowanej edycji, ale takie rzeczy jak przekodowanie, czy "sklejenie" filmów jest bardzo proste.
Nie jest to jednak program dla zawodowego montażysty i wydajność pozostawia trochę do życzenia.
gecko
Google i żaden program nie jest trudny Razz Ale fakt faktem, że VD jest wymagający.

Sony Vegas - polecam choć chyba nie o tak drogi i profesjonalny program Ci chodzi.
x-men27
Tomaszydlo wrote:
Bo chodzi o to że nakręciłem film kamerą cyfrową... rozszerzenie .mpg - no i chodzi o to ze nasz niezawodny Windows Movie Maker nie chce tego odebrać :/

Quote:
Nie można zaimportować C:\ognisko\M2U00189.MPG. Interfejs ma zbyt wiele metod, aby wyzwalać z niego zdarzenia.

Jeżeli nie no to może znacie jakiś dobry DARMOWY program do składania filmów z dość obszernymi możliwościami?

Ludzie jeśli nie macie pojęcia o co użytkownik pyta,nie odpowiadajcie!!!
Problem w tym wypadku polega na tym że nie masz zainstalowanego k-lite codec pack.Po instalacji normalnie zaczyna importować!
gecko
x-men27 wrote:
Tomaszydlo wrote:

Quote:

Ludzie jeśli nie macie pojęcia o co użytkownik pyta,nie odpowiadajcie!!!
Problem w tym wypadku polega na tym że nie masz zainstalowanego k-lite codec pack.Po instalacji normalnie zaczyna importować!
Ludzie jeśli nie macie pojęcia jak dawno o co użytkownik pyta,nie odpowiadajcie!!!
Problem w tym wypadku polega na tym że odpowiedziałeś na problem zamknięty ponad 2 lata temu.Tomaszydlo już dawno sobie poradził a wręcz już nie wchodzi na to forum!