FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Sifresi Kirilamayan Ilk Bilgisayar Agi

tufansaba
Quote:
Dünyanın, şifresi kırılamayan ilk kuantum şifreleme teknikli bilgisayar ağı, Avusturya'nın başkenti Viyana'da düzenlenen bir bilimsel konferansta tanıtıldı.

Viyana'daki 6 noktayla yakındaki Saint Pölten kentini 200 kilometre standart fiberoptik kablo kullanılarak bağlayan şebekede kullanılan quantum şifreleme tekniği, bugünün bilgisayar ağlarında kullanılan güvenlik sistemlerinden tamamıyla farklı bir uygulama.

Güvenlik için, dışardan girenlerin şifresini kırmalarının zor, ancak yeterli bilgisayar kaynağı ve zaman verildiğinde olanaksız olmayan karmaşık matematik uygulamaları yerine kuantum kuramının yasalarını kullanan kuantum sisteminin kullanıldığı güvenlik sistemine sızmanın olanaksız olduğu belirtiliyor.

Avusturyalı bilim adamlarının geliştirdiği bu sistem, aralarında Amerikan bilgisayar devi IBM ile dünyanın türlü üniversitelerinden konuyla ilgili araştırmacıların katıldığı konferansta tanıtıldı.

Ve yine o büyük söz %100 güvenli sistem enerjisi kesilmiş sistemdir Razz
darkeagle
No system is safe!!!
loserk
ya ruslar ya biz türkler buluruz bi yolunu Cool Laughing
RosenCruz
içine beleş warezi doldur o makinanın bak bakayım kırılıyor mu ? ulan keylogger atar walla bizimkiler gene kırar......abarttım Laughing
palavra
aslinda bir sistemi dizayn eden nasil kirilabileceginide bilir
yani sistem tasarimcilarindan birini kacirip konusturursaniz(!) sistemde kirilabilir
sefilim
bir komputer atasözü derki ;

kırılamayacak bilgisayar yoktur