FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

İşte Geleceğin Robot Insanı

tufansaba
Quote:
Japonlar Repliee R-1 adı verdikleri robotu 5 yaşındaki bir kızı model alarak geliştirdiler...

Japonların yeni icadı olan hareket edebilen robot kızın seri üretimine geçilecek.

Steven Spielberg'in Yapay Zeka adlı filmindeki yaratığı anımsatan Repliee R-1 adlı robot kızın silikon esnek bir cildi,hareket eden gözleri ve örgü saçları var.

Japonya'da bir üniversite tarafından geliştirilen Repliee R-1 bir robot serisinin yani yardımcı melez uzuv teknolojisinin son ürünü ve bakma,hissetme,hareket edebilme gibi özelliklere sahip.

5 yaşındaki Japon bir kız model alınarak yapılan robotta 50 sensör ve şimdiye kadar üretilen herhangi bir androidden daha gerçekçi bir şekilde hareket etmesini sağlayacak motor serisi bulnuyor.

Robotun mucitleri icadın, özürlü ve yardıma ihtiyacı olan insanlar için faydalı olmasını umduklarını söylediler.

Robotu üretecek olan şirketteki yetkililer robotların seri üretimine bu hafta mümkün olduğunca erken geçileceğini bildirdi.

Resim ;
darkeagle
18 yaşında yaptıkları daha güzeldi Very Happy
loserk
korkutucu bu ya. daha makul bi model yapabilirlerdi. Confused
palavra
onemli olan dis gorunusu degil Wink

hareketlerinde yani motor sisteminde nasil daha cok insana benzeyecegi
sefilim
şaşırtıcı gerçekten Confused
maeglin20
Robot milleti değil mi, hepsi de şerefs*z Razz
cavbela
tufansaba wrote:
Quote:
Japonlar Repliee R-1 adı verdikleri robotu 5 yaşındaki bir kızı model alarak geliştirdiler...

Japonların yeni icadı olan hareket edebilen robot kızın seri üretimine geçilecek.

Steven Spielberg'in Yapay Zeka adlı filmindeki yaratığı anımsatan Repliee R-1 adlı robot kızın silikon esnek bir cildi,hareket eden gözleri ve örgü saçları var.

Japonya'da bir üniversite tarafından geliştirilen Repliee R-1 bir robot serisinin yani yardımcı melez uzuv teknolojisinin son ürünü ve bakma,hissetme,hareket edebilme gibi özelliklere sahip.

5 yaşındaki Japon bir kız model alınarak yapılan robotta 50 sensör ve şimdiye kadar üretilen herhangi bir androidden daha gerçekçi bir şekilde hareket etmesini sağlayacak motor serisi bulnuyor.

Robotun mucitleri icadın, özürlü ve yardıma ihtiyacı olan insanlar için faydalı olmasını umduklarını söylediler.

Robotu üretecek olan şirketteki yetkililer robotların seri üretimine bu hafta mümkün olduğunca erken geçileceğini bildirdi.

Resim ;

çok ürkütücü ya.. rüyama girmese bari Laughing Laughing Laughing
sarisicak
Gelecekte bakalım insan prototipinde robotlar aramızda dolaşacak belkide biz görmeyeceğiz.
geyikkutuphanesi
ben taahhüt ediyorum o robotları siz göremiyeceksiniz ben yapana kadar kimse yapmayacak Very Happy
cavbela
geyikkutuphanesi wrote:
ben taahhüt ediyorum o robotları siz göremiyeceksiniz ben yapana kadar kimse yapmayacak Very Happy

hoyyyyy, forumumuzu kim şenlendirmişSmile yaw boş ver italyaları, gel izmire senle bi robot procesi yapalımVery Happy
geyikkutuphanesi
cavbela wrote:
geyikkutuphanesi wrote:

hoyyyyy, forumumuzu kim şenlendirmişSmile yaw boş ver italyaları, gel izmire senle bi robot procesi yapalımVery Happy

pointslerimi gördüm geri kaçasım geldi ömür boyu çalışsam daha düze çıkamam Very Happy
insansı robot çalışmalarına başladım pek yakında insansı robotumu türkiyeye gönderiyorum benim tıpkımın aynısı olcak türkiyedeki işlerimi halletçek okulu falan bitircek sınavlara gircek iş bulacak para kazancak izmire de yollarım onu Laughing