FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Site Redirectiıns

PTCpara
Selam arkadaşlar benim ufak bir sorunum var da; ben www.ptcpara.com yazılınca www.ptcpara.com/phpbb3/index.php sayfasının açılmasını istiyorum. Bunu yapmak için nasıl doldurmalıyım şu boşlukları?

selim06
önce ilk boşluğa sadece / at sonra Destination URL'ye www.ptcpara.com/phbb3/ yaz. Sonra Redirect Type'den bu yönlendirmenin türünü seçebilirsin mesala şu an geçici diye gözüküyor.
PTCpara
Aynen dediğini girdim ama siteye girip bakarsan hata veriyor döngü hatası...
darkeagle
Ayarlarında bir yanlışlık var yüklediğin phpbb3 ün ayarlarınıda kontrol et ikiside birbirine pas atıyorlar gibi geldi bana...
PTCpara
darkeagle wrote:
Ayarlarında bir yanlışlık var yüklediğin phpbb3 ün ayarlarınıda kontrol et ikiside birbirine pas atıyorlar gibi geldi bana...

Hangi ayarlar bunlar? Daha önce kurduğum forumda da böyle olmuştu ama nasıl hallettim bilmiyorum.
darkeagle
PTCpara wrote:
darkeagle wrote:

Hangi ayarlar bunlar? Daha önce kurduğum forumda da böyle olmuştu ama nasıl hallettim bilmiyorum.

Phpbb admin panelinden site url sinin doğru olduğundan emin ol
PTCpara
Site URLsi de doğru. Yabancı forumlarda biri .htaccess dosyası oluştur demiş bunu nasıl yapıcam ve nereye koyucam yardımcı olurmusunuz?
darkeagle
PTCpara wrote:
Site URLsi de doğru. Yabancı forumlarda biri .htaccess dosyası oluştur demiş bunu nasıl yapıcam ve nereye koyucam yardımcı olurmusunuz?

.htaccess dosyası public_html ve forum dizininde mevcut olması lazım
loserk
bence selimin dediğinin tam tersini yapmalısın. destinationa www.ptcpara.com yaz, local url kısmına da hangi adrese gitmesini istiyorsan onu yaz. verdiği redirected.com örneğine göre, bana göre bu şekilde.
PTCpara
loserk wrote:
bence selimin dediğinin tam tersini yapmalısın. destinationa www.ptcpara.com yaz, local url kısmına da hangi adrese gitmesini istiyorsan onu yaz. verdiği redirected.com örneğine göre, bana göre bu şekilde.

Tam tersini yaptığımda benim dediğim şeyin tersi oluyor ama çok güzel çalışıyor. Ama nnormailini yaptığımda yönlendirme döngüsü hatası veriyor???
loserk
PTCpara wrote:
loserk wrote:

Tam tersini yaptığımda benim dediğim şeyin tersi oluyor ama çok güzel çalışıyor. Ama nnormailini yaptığımda yönlendirme döngüsü hatası veriyor???

enteresan Rolling Eyes bu yönlendirme işlemini frihostun direct admininden mi yapmaya çalışıyorsun (direct admin kullanmadığımdan arayüzünü bilmiyorum Embarassed ) yoksa domaini aldığın yerin ayarlarından mı? ayrı ayrı denedin mi iki kontrol panelini de?
PTCpara
Daha önce de frihost direct admin kontrol panelinden yapıyordum şimdi de öyle yapıyorum ama olmuyor nedense. Şimdi de .htaccess dosyası oluşturdum hiç girilmiyor siteye Smile
darkeagle
Yönlendirmeye phpbb klasörünü yaz phpbbde ise adresin kendisini yaz.
PTCpara
Arkadaşlar geç bir cevap oldu ama hallettim. Biliyodum bu kadar saçma bir sorun olacağını zaten, site siminin başına ww koyduğum içinimiş :S