FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

chao

palavra

Quote:
Dünyanın önde gelen bankalarının sahte ATM düzenekleri ile post cihazlarını imal eden 'ChaO' lakaplı hacker Çağatay Evyapan'ın tutuklanarak cezaevine konulmasının ardından polis soruşturmayı derinleştirdi.

Evyapan'ın milyonlarca doları 'E-Gold' ve 'Webmone' adlı sanal banka hesaplarında sakladığı belirlendi. Hacker'ın bilgisayar şifrelerinin kırılmasıyla post cihazı sattığı hackerlarla ilgili önemli veriler elde edildi.

Soruşturmada, Evyapan'ın sanal dünyada hakemlik yaptığı da görüldü. Kredi kartı pazarlamak isteyen bir hacker ile bunları satın almak isteyen sanal dolandırıcının ChaO'dan hakemlik yapmasını istiyor. Hacker, elde ettiği kredi kartı bilgilerini, müşteri olan sanal dolandırıcı da parayı ChaO'ya yolluyor. Evyapan da yüzde 5 komisyonunu alarak bilgiler ile paranın karşılıklı olarak transferini sağlıyor. Evyapan polisteki sorgusunda, şu itiraflarda bulundu: "Bin tane 'skimmer' (sahte ATM cihazı) imal edip Amerika'daki kart dolandırıcılarına ücretsiz olarak gönderecektim. Beni 6 ay geç yakalasaydınız ABD'deki Bank Of Amerika'da finans depremi yaşanacaktı. Kendimi zorlasaydım Amerikan bankasının işini üç ay içinde de bitirirdim."

Bilişim dedektifleri Evyapan'ı yakalamak için sanal dünyada hacker rolünde iz sürdü. Evyapan'ın arkadaşlarıyla çeşitli 'forumlarda' temas kuran sanal dedektifler, "Bu ChaO denen adam kendini bir numara sanıyor. Ben ondan daha iyiyim. O da kimmiş?" diyerek alaycı ve tahrik edici ifadeler kullandı. ChaO'nun elemanlarından Engin S., tuzağa düşünce şebeke deşifre oldu

bu islere bulasanlar eninde sonunda yakayi ele veriyorlar
sonuc husran oluyor yani

merak ettigim bu tip kabiliyetler hapse girince derinlerden bir kisim devlet yoneticileri yeni kimlik vaad ederek onlari kendi amaclari icin kullanmayi dusunmuslermidir.

yani abdullah catli yi mehmet ali agcayi kullanan mekanizmalar bu tur kabiliyetleride bos gecmezler herhalde

nede olsa onlar icin sonuca goturen her yol mubahtir Crying or Very sad
darkeagle
palavra wrote:
bu islere bulasanlar eninde sonunda yakayi ele veriyorlar

Ülkemizde binde biri ancak...
RosenCruz
bizim memlekette sağlam hacker yetişiyor ama...onu gördük son yıllarda...ya da ünlü hacker bizim ülkeyi mesken tutuyor Arrow