FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!


Google Chrome!

PTCpara
Quote:
Arama motoru Google, "Google Chrome" adlı yeni web tarayıcısının deneme versiyonunu bugün başlatacağını açıkladı.

FOX televizyonunun haberine göre, Google yeni web tarayıcısının prototipini bugün kullanıma sokacak. Google yetkililerinin arama motorunun resmi bloğundan yaptıkları açıklamaya göre, "Google Chrome" adı verilen ve Windows kullanıcılarının yararlanabileceği yeni tarayıcının Beta versiyonu bugün deneme amaçlı olarak kullanılacak.Yetkililer, 100'den fazla ülkede başlatılacak deneme versiyonu ile bu konuda daha geniş bir tartışma açmayı hedeflediklerini söyledi.Google'ın ürün yönetim müdür yardımcısı Sundar Pichai, Google'ın bu hizmetinin "web"de yeniliği teşvik etmek amacını da taşıdığını duyurdu.Arama motorunun yöneticileri, "İhtiyacımız olan sadece bir tarayıcı değil, aynı zamanda web sayfaları ve uygulamalar için de modern bir platform. Yapmaya çalıştığımız da bu" ifadesini kullandı."Google Chrome" daha iyi bir hız ve yanıt verme kapasitesiyle ve "dolandırıcı sitelere" karşı da daha güçlü bir güvenlikle hizmet vermeyi hedefliyor.Internet Explorer adıyla dünyada en çok kullanılan web tarayıcısının sahibi Microsoft, pazardaki bu hakimiyeti yüzünden sürekli mahkemelerde kendini savunmak durumunda kalıyordu. Önce ünlü arama motoruyla piyasaya hakim olan Google'ın yeni web tarayıcısı, bu alanda Microsoft'un karşısına çıkan rakiplerden sadece biri.


Ben şu anda kuruyorum kullandıktan sonra izlenimlerimi yazıcam. İndirmek için:

http://www.google.com/chrome
tufansaba
Yavaş gibi geldi :\
sefilim
ben kurdum ve sildim pek hoşuma gitmedi
beta çalışmaları bittikten sonra belki bi şans daha verebilirim Wink
palavra
dun haberlerde microsoftun AOL sirketini satin almak icin girisimlerde bulundugu soylenmisti.
internet piyasasi yeniden isinmaya basliyor. gerci uzun bir zamandir hic sogumamisti.

google hamlelerini arttiracaktir.
PTCpara
Daha gelişmesi lazım. En başta çok sade olmuş bence. İnsan boşlukta hissediyor kendini. Ayrıca eklentiler olmadan kullanmak çok kötü, Firefoxta alıştığım Mouse Gestures eklentisinin acilen buna da çıkarılması lazım.
cavbela
PTCpara wrote:
Daha gelişmesi lazım. En başta çok sade olmuş bence. İnsan boşlukta hissediyor kendini. Ayrıca eklentiler olmadan kullanmak çok kötü, Firefoxta alıştığım Mouse Gestures eklentisinin acilen buna da çıkarılması lazım.


linuxsa port edildikten sonra deneyebilirim, sade olması hoşuma gitti. bazı incelemeleri okudum güzele benziyor. firefox iyice canımı sıkmaya başladı, bi alternatif şart oldu artık..
RosenCruz
Firefox 3 ümit vermedi ve boşluk yarattı.Chrome bana olumlu geldi arkadaşlar.Flash Movie lerde biraz hatası dışında pek falsosunu görmedim..Zamanlar add on desteğide gelirse neden olmasın diyorum...Zaten google anasayfada günde milyonlarca reklamı yapılıyor...Pazarda kendine yer bulacaktır... Arrow
Related topics
Reply to topic    Frihost Forum Index -> Language Forums -> Turkish

FRIHOST HOME | FAQ | TOS | ABOUT US | CONTACT US | SITE MAP
© 2005-2011 Frihost, forums powered by phpBB.