FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Bu Animasyonu Mutlaka İzleyin

tufansaba
Bilgisayarınızda Java Yüklü OLması Gerekmektedir Yoksa İzleymezsiniz

Animasyonu İzle
g_unit90
ana fikir nedir ??bişi anlamadım
uoturkey
Süper bir çalışma yapmışlar ama anafikri ben de çıkaramadım....
onur
değişik bir şey
tufansaba
anafikri yok galiba ama ben çok beğendim ve süper bi animasyon
wampir
haa ana fikri bende pek kapamadım ama hoş bişey..
cafein
Harika olmus valla guzel bisey yani su an electronların ici arastırılıyor umarız guzel mesafeler elde edilir biz yaslanmadan Cool
mcc
vallahi ne olduğunu anlayamadım ama güzel bişe epeği uraşılmış ne diyim güzel
bil-int
çok güzelmiş...
loserk
animasyon güzelmiş gerçekten şöyle bi anafikir çıkardım ben:dünya aslında sandığımız kadar büyük değil,hatta evrende bir atomun çekirdeği kadar küçük

--------------------------------------------
ALaFuRKa
güzel bir paylasım.Bir an uzayda kapladıgımız yer aklıma geldi de ne kadar kücükmüsüz dedim.Uzayda bizden baska bir hayatın olmaması mümkün mü?? Question
uoturkey
evt mümkün...
arno
ben biraz geçtikten sonra içinden kız filan çıkacak sanmıştım ama....Very HappyVery Happy
Tyran
Vay Be, süper bi animasyon, ellerine saglik
abone
Sahip olduğumuz en büyük yapıdan en küçük yapıya bir yolculuk,şüphesiz ki bunda akıl sahipleri için mesajlar var.

?----->Kainat---->..............................----->Atomik yapı----->?

Nasıl kainatın ötesi bilemiyorsak atomun da ötesini bilemiyoruz işte.Halbuki atomik yapıların içinde de ne kainatlar var..!
arno
valla guzel yapmis elemanlar ama niye ugrasirlar boyle seylerle onu bir turlu anlamam Smile
Dillian
Abicim bunu yapan irade tam bir Einstein örneği =)=)=)=)=)
4patlar
evet çok iyi ama maksat nedir acaba
tolgaist
ya güzelde ben hiç bişi anlamadım galiba önemli olan grafikleriydi?
insolent1
çok hoş olmıuş.
b17
ne bu yaw???
selim06
ALaFuRKa wrote:
güzel bir paylasım.Bir an uzayda kapladıgımız yer aklıma geldi de ne kadar kücükmüsüz dedim.Uzayda bizden baska bir hayatın olmaması mümkün mü?? Question

Evet animasyon çok güzel ve bugün bir konferansta izlediklerimle tam örtüşüyor...Bugün okula Tubitak destekli konferanslardan biriyle başladık konu ise:Astrofizikti yani neredeyse bu konu ve adam 3 saatte ancak en en temel başlıkları anlatabildi.Kurallar kanunlar falan ve aslında ne kadar da küçük olduğumuzu gösterdi bize bir örnek: Bize en yakın galaksilerden biri 200 ışık yılı uzakta yani trilyon kmlerce uzakta bu galaksilerin toplanması ile galaksi kümeleri,onların toplanması ile de süperkümeler oluşuyormuş bunların sayısıda milyonlarcaymış!!!Neyse senin soruna gelince şöyle bir şey söyledi Dünya dışında akıllı bir canlı yok fakat basit mikroorganizmalar olabilir.Ayrıca Gama ışık patlamaları ile evren her zaman tehlikeli bir yermiş yani sadece bazı galaksilerde olma ihtimali varmış çünkü diğer yerlerde bu gama işınları ne var ne yok süpürüyormuş...
utkufb
ister inan ister inanma geçenlerde şans eseri bunu gördüm ama bi kısmı teorik:DVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery Happy atomu gören mikroskop yokmuş. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
vega
İnsan oğlu hayal ettikce birşeyler ortaya çıkıyor.
duckling
link çalışmıyor Sad merak ettim şimdi neydi ki acep Rolling Eyes
arno
bunu daha önce de izlemiştim. cidden güzel yapmışlar. biz ana fikiri bulamıyoruz. ama yapanlar bişeyler düşünmüşlerdir heralde:)...
BURAK_X
hmm
ii miş.Ana fikir şu galiba
taaa koskocabir yerden en küçük yer, yani uzaydan atoma
geyikkutuphanesi
"olmamış iğrenç, resimlerin birbiriyle alakası yok! çok amatörce yapılmış kaybettiğim saniyelere yazık" demek isterdim ama demiyorum. Boş zamanını değerlendirmiş bir arkadaş için verimli bir çalışma olmuş. Felsefik mesaj verme doğrultusunda amaçlar taşıyan bit çalışma...
utkufb
çok ilginç ama bende birşey anlamayanlardanım Very Happy
spAxel
harbi super yapmıslar ha
cavbela
hoş ama gereksiz bişey. . . . .
gatech
Guzelmis kardes eline saglik gercekten etkilendim. Biz gozumuzun onunu goremezken millete bak
asteriks
Arkadaşlar bu yıllar önce fen dersleri için izlediğim birşeydi. YAni önecelikle yeni bir şey değil. Sadece çok yüksek ölçeklere sırayla bakıyor. Yani herhangi bir ulvi amaca hizmet etmiyor. Dolayısıyla anafikri falan yok. Sadece bilgilendirme amaçlı. Sizin de küçük kardeşleriniz varsa izletin bence.Benim çok hoşuma gitmişti küçükken mesela.Fen bilimi hakkında zevkli birşeyler görmüş olur. Saygılar. Yapanların ve buraya koyanların eline sağlık.