FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Harry Potter Çok Hasta

buyudunyasitr
Quote:
üm dünyada izlenme rekorları kıran Harry Potter sinema filminin başrol oyuncularından Daniel Radcliffe yakalndığı dyspraxia (hareket planlama bozukluğu) nedeniyle yazı yazamadığını ve ayakkabılarını bile bağlamakta zorluk çektiğini söyledi.

Harry Potter filmiyle ünlenen ve büyük bir hayran kitlesine sahip olan 19 yaşındaki İngiliz genç oyuncu Daniel Radcliffe, dyspraxia (hareket planlama bozukluğu) hastası olduğunu açıkladı. 2001'den 2007'e kadar Emma Watson ve Rupert Grint ile birlikte 5 Harry Potter filminde oynayarak yıldız olan Radcliffe basına yaptığı açıklamada ayakkabasını bile bağlamakta zorluk çektiğini söyledi.

Beyninin "amaçlı hareketleri kontrol etmesinde bozukluk" olduğunu söyleyen Hollywood'un en çok kazanan genç oyuncular listesinde ilk sıralarda yer alan Radcliffe, herkesin bu hastalığa yakalanma riskine sahip olduğunu ve bu hastalığa yakalanmasının bir nedeni olmadığını da sözlerine ekledi.

2000 yılının Ağustos ayında Radcliffe bir çok elemeden geçerek Harry Potter filminde başrol oynamaya hak kazanan genç oyuncu hastalığın, öğrenme yetkişsini azalttığını cve öğreniminde zorluklar çekitğini söyledi.Yazı yazamadığını ve bu yüzden okul notlarının son dönemde çok kötü olduğunu belirtti. Radcliffe, "Okulum, notlarım çöplüğe döndü" diye konuştu.

Hareketlerini planlamada çok zorlandığını söyleyen 19 yaşındaki İngikliz oyuncu Radcliffe "Hastalığımı ilk öğrendiğimde 'neden ben' diye sormadan edemedim" dedi. Oyuncunun sözcüsü ise basına "Çok zor bir dönem geçiriyor. Ancak şu anda hastalığın ilk aşamasında" diye konuştu.

Yazık yahu. Ben bütün kitapları okudum. Bütün filmleri izledim. Çok severdim. Ama aferin ona çok iyi oynuyo hastalığına rağmen. Harika ve şaşırtıcı işler başarıyor.
BURAK_X
yazık olmuş. yeni filmde yapımcıları zora sokacak gibi, hareketleri düzgün yapamayınca tekrar çekimleri gerekcek, bu da fazladan film bobini demek ve o da para. filmin çekim süreside uzar. tabii tahmin bunlar.
buyudunyasitr
zaten 2009 yazında gösterime girecekmiş. daha erken bekleniyordu ama herhalde bundan böyle oldu.
sefilim
benim için oldukça üzücü bir haberdi , çünkü çok başarılı bir isim
cavbela
BURAK_X wrote:
yazık olmuş. yeni filmde yapımcıları zora sokacak gibi, hareketleri düzgün yapamayınca tekrar çekimleri gerekcek, bu da fazladan film bobini demek ve o da para. filmin çekim süreside uzar. tabii tahmin bunlar.

burak, adam ayakkabımı bağlayamaıyorum diyo sen film çekmekten bahsediyorsun Laughing Laughing
yazık olmuş gerçekten. umarım kısa sürede iyileşir.
BURAK_X
cavbela wrote:

burak, adam ayakkabımı bağlayamaıyorum diyo sen film çekmekten bahsediyorsun Laughing Laughing

show devam etmeli Very Happy Razz
darkeagle
BURAK_X wrote:
cavbela wrote:

show devam etmeli Very Happy Razz

+1 Show must go on...

Ölmeyecektir umarım...
rexept
Hadi ya...Ya hatalığın dini imanı milleti şöhreti yok.Hiç aklıma gelmezdi bu oyuncuun hastalanacağı(hemde bu kadr)..inşallah iiyileşir.
RosenCruz
Allah şifa versin....Umarım iyileşir... Rolling Eyes
badboyyad
geçmiş olsun
anilerk
zor ve kötü bir hastalık.acil şifalar diliyoruz hayri pıtırımıza
mr.emre
Ölümcül değil sanırım. Olmaz bir şey bence.