FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Sitemiz ve Biz

uoturkey
Belki burda yayınlamak olmaz diye düşündüm ama eğer bir php sitesi yapmak istiyorsanız incelemek işinize yarar diye düşündüm de.
Evt arkadaşlar size süper bir kaynak hazırlamaya karar verdim hah bismillah diyorum ve şimdiden ellerime sağlık diyorum

Eğer Local hostumuz bilgisayarımızda kuruluysa oraya web sitemizi koyuyoruz.

Şimdi ip sabitlemeliyiz.Eğer ip numaranız sabit değilse sabitlemek için :

İlk once Sing-up free kısmından üye oluyruz siteye. http://www.no-ip.com

Sonra aktivaston maili geliyor.mailimizi açıyoruz ve aktive ediyoruz üyeliğimizi.

Sonra www.no-ip.com adresine tekrar giderek login oluyoruz.

Login olduktan sonra Add kısmına giriyoruz. Burdan resimdekileri yapıyoruz.

Burdan sonra sayfanın en altından Create host diyoruz.burda işimiz bitiyor.

Buradan No-ip programımızı download ediyoruz.hiç bir ayarını ellemeden direkt olarak kuruyoruz bilgisayarımıza. http://www.no-ip.com/client/ducsetup.exe

Programı çalıştıryoruz prOgram saatın yanında yerini alıyor.çift tıklıyoruz no-ip programımıza ve Edit kısmı var oraya üye bilgilerimizi yazıyoruz işte sabit ip adresimiz hazır.

Daha sonra www.smartdots.com adresine veya www.yonlendir.com
adresine üye olup yukarda kayıt olurken seçtiniz DNS adresinizi yonlendirilecek site kısmına yazıyorsunuz.

Daha sonra sitenizin adresini yazıp sitenize giriyorsunuz.Kendi bilgisayarından sadece siz değil herkez giriyor artık...Artık kendi hosting firmanızı kurdunuz.Hayırlı uğurlu olsun
CoolMan
güzel yazı
bil-int
sağol...
uoturkey
Önemli değil herşey sizler için Cool
Dillian
uoturkey: abi cok mant1kl1 ve guzel.
TheMentor
daha ayrıntılı anlatabilirmi bize bunu?
ayrıca bunu yaptıktan sora server mı olmuş oluyoruz biz anlayamadım bunu? bilgisi olan varsa lütfen yararlı bi bilgi olacağına inanıyorum bunların
selim06
TheMentor wrote:
ayrıca bunu yaptıktan sora server mı olmuş oluyoruz biz anlayamadım bunu? bilgisi olan varsa lütfen yararlı bi bilgi olacağına inanıyorum bunların

Evet arkadaşım ama sen bilgisayarını açık tuttuğun sürece server'in yani htdocs üzerindeki dosyalara dışardan ulaşabilirler bu sayede...Eğer limitsiz adsl'in varsa bir de 2048 ise internetin bu servisi kullanmak bi işe yarar çünkü diğer türlü en az 10Megabit ile bağlanmış serverların host ettiği siteler seni solda sıfır bırakır...Eğer local'e nasıl bir site kurulur diyorsan onu da anlatırız....
TheMentor
selim06 wrote:
TheMentor wrote:

Evet arkadaşım ama sen bilgisayarını açık tuttuğun sürece server'in yani htdocs üzerindeki dosyalara dışardan ulaşabilirler bu sayede...Eğer limitsiz adsl'in varsa bir de 2048 ise internetin bu servisi kullanmak bi işe yarar çünkü diğer türlü en az 10Megabit ile bağlanmış serverların host ettiği siteler seni solda sıfır bırakır...Eğer local'e nasıl bir site kurulur diyorsan onu da anlatırız....

anladım şimdi localhost u biliyorum demekki bu işimize yaramaz yani yavaşlıkta bir numara oluruz çünkü evimde 512 sınırlı var ama dosya taşımak için kullanılabilir hemde gayet güzel olur ama ip sabitlenirse bazı sakatlıklar çıkcaktır en iyisi mi ben bu olayı unutayım teşekkür ederim arkadaşım sağolasın
loserk
yazı için teşekkürler...elinize sağlık hepinizin...
dxhunter
Modeminizden 80 Nolu portu acmaniz gerekiyor bunun icin.
loserk
hep merak ettim o 80 nolu portu nasıl açıyoruz diye...nasıl açıyoruz acaba?
mr.emre
benim modemde dmz denen şeyi enable yapmak gerekiyo (inca)
uoturkey
Modeminin markasına göre değişiyor çoğu modem setupuna girmeden kabul etmiyor....Markasını söyleyin bulabilirsem ayarlarını buraya yazarım...
loserk
e-con
tolgaozbek
Üstad ben yaptım ancak css leri çekmiyor. Üstelik linklerde çalışmıyor. Senin dediğin gibi yapınca modemin ayar kısmına giriyordu. Bende redirect i seçip
http://85.xx.xxx.xx/joomla yaptım. Sonra millet girebilmeye başladım Ancak sorun çıktı. Nerede yanlış yapıyorum acaba?
dxhunter
Inceleyini burayi umarim modeminiz bu listede mevcuttur Wink

BURADAN

Benim mevcut su anda Very Happy Eger bilgisayar acik ise acilacaktir sayfa localde denemelerimi yapiyorum Very Happy

http://********
Code:
Verdiğiniz adresten bilgisayarınıza yüksek yetkiler ile erişilebiliyor. En basitinden phpmyadmin'e girilebiliyor. İsteyen biri mysql veritabanınızı silebilir ve daha fazla birçok kötü saldırıda bulunabilir. Bu nedenle bilgisayarınızın ip'si silinmiştir
arno
dxhunter wrote:
Inceleyini burayi umarim modeminiz bu listede mevcuttur Wink

BURADAN

Benim mevcut su anda Very Happy Eger bilgisayar acik ise acilacaktir sayfa localde denemelerimi yapiyorum Very Happy

http://******

hunter girdim geziniyom bilgisayarında. Very Happy Very Happy
tolgaozbek
yahu benim sorunun cevabı yokmu??

bu arada port açma için www.portforwarding.com a bakın. modem markasını seçin ve tutorial a bakınWink

benim sorunun cevabı neredeeee:)
Trible
Güzel döküman olmuş gerçekten
geyikkutuphanesi
İnternete bağlandığınızda ip'niz alıp ona belirlediğiniz nameserver'ı atıyor. Güzel bir program.
dogancanozturan
evet gerçekten güzelmiş.Sağolasın Very Happy
arno
paylaşımın için çok saol. şu an değil ama yaza kesin kullanırım bunu. zaten seneye büyük ihtimalle üni. de olucaz. evde makinalar sabaha kadar açık olur Very Happy
utkufb
bu işime yarıyacak galiba.....

Shocked Shocked Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Laughing Laughing Laughing Laughing Very Happy Very Happy Smile Smile Smile Smile
Garga
Abi çok güzel bir döküman olmuş... Klavye gören ellerin dert görmesin inşallah...