FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

PETROL TYCOON

BURAK_X
Selam Frihciler. Yeni ve amatör, ufak bir oyun yaptım. Adı "Petrol Tycoon". Benzin istasyonu işletiyorsunuz, bayiliker alıyorsunuz vsvs... Oyun o kadar iyi değil biliyorum ama yinede el emeği göz nuru oluyor işte Angel
Oyundan Resimler:

Oyunuda en kısa zamanda yükleyeceğim arkadaşlar...
PTCpara
Hadi bakalım bekliyoruz Wink
BURAK_X
Evet oyunu yükledim arkadaşlar buyrun:
http://rapidshare.com/files/137972543/Petrol_Tycoon.rar.html
Yorumlarınızı bekliyorum. Biliyorum o kadar iyi olmadı ama...
PTCpara
Evet, oyunu bitirdim Wink Bence tabii ki geliştirmen gereken yerler var, mesela hemen hemen her yerde birşeyleri kabul ederek ilerlemek zorundayız. 2-3 seçenek olsa daha iyi olur. Bir de şu tadilat yapılan bölümde zaman falan olsa daha iyi olur. Bir ara oyun öylece kaldı zannettim tam kapatıyordum ki devam ediyormuş...
loserk
petrol kralı oldum Cool bir iki öneri: oyun içinde müzik ya da ses kullanabilirsin. Mesela benzin alırken akış sesi, veya tamirhanede metal parça sesleri, civata sesleri falan. Bir de bayilik logoları fazla sıkış tepiş gibi sanki, michelin logosu görünmüyodu kenarda, onları biraz daha görünür hale getirebilirsin.
BURAK_X
sağolun. tabii ki gelişmesi gereken yerler var biliyorum ama fazla bi kod bilgim olmadığından henüz o kadar iyi yapamıyorum ama ilerde daha iyi olcak Angel
sefilim
güzel olmuş eline sağlık

oyunda adı geçen firmalardan sponsorluk alırsan daha da güzel olur Very Happy
cavbela
sefilim wrote:
güzel olmuş eline sağlık

oyunda adı geçen firmalardan sponsorluk alırsan daha da güzel olur Very Happy

he yaw beleşe reklam yapma Laughing

şimdi bende deniyorum oyunu
darkeagle
Gidişhat gayet güzel grafiksel ve mantıken olarak geliştirilmesi bir yana seçeneklerin artırılması şart...
sefilim
ama konu olarak daha cezbedici bir projeksiyon yaratılabilirdi bence

yani ileride efsane olabilecek video oyunları marketlerde kapış kapış gidecek bir hikayenin oyuna yansıtılmasından bahsediyorum ben Very Happy

mesela hikaye osmanlı imparatorluğunun yükseliş devrinde geçiyor olsun ve de oyunda asi bir yeniçeri olsun

bu yeniçeri padişahın kızını sarayın balkonundan kesiyor olsun , gerisi malum klasik saraydan kız kaçırma hikayesi prince of persia gibi

oyunun ismi yeniçerinin intikamı , yeniçerinin aşkı , asi yeniçeri , yeniçeri haremde ve benzeri türden olabilir Laughing
hogwartstr
şimdi deneyeceğim çok güzel görünüyor Laughing
buyudunyasitr
Sağol arkadaşım, böyle Türk oyun yapımcılarını görmek ne hoş. İndirmeyeceğim, çünkü oynamamam tycoon benzeri oyunları pek sevmemde. Ama sen sağol. Yürü bea kim tutar seni!!!
hogwartstr
Az önce bitirdim çok güzel olmuş tebrik ediyorum. Ada petrol Laughing
BURAK_X
herkese yorumları, eleştirileri ve tavsiyeleri için teşekkür ediyorum. daha iyi flash bilgilerim olduğunda, daha güzel bir şekilde petrol tycoon 2 yi yapmayı düşünüyorum.
sefilim wrote:

bu yeniçeri padişahın kızını sarayın balkonundan kesiyor olsun , gerisi malum klasik saraydan kız kaçırma hikayesi prince of persia gibi

oyunun ismi yeniçerinin intikamı , yeniçerinin aşkı , asi yeniçeri , yeniçeri haremde ve benzeri türden olabilir Laughing

(afedersiniz)abaza yeniçeri daha iyi gibi Laughing Wink
darkeagle
BURAK_X wrote:
sefilim wrote:

(afedersiniz)abaza yeniçeri daha iyi gibi Laughing Wink

Laughing Laughing Sabah sabah uykumun açılması için iyi bir sebep oldu...
BerkayTutal
indirdim oyunuyorum şimdi Very HappyVery Happy
buyudunyasitr
Fikrimi değiştirdim. İndirdim oynadım bitirdim... Güzelmiş. Ünlü oldum yuppii!!!
RosenCruz
Üzerinde çalışmışsın..Eline sağlık.....İlk adım olarak bakmak lazım ... Arrow