FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Microsoft Yine Uyardı !

syktasarim
Windows Live Hotmail kullanıcıları dikkat!
Yeni bir kimlik sahteciliği dalgası daha başladı. E-posta hesabınızı korumak için yapmanız gerekenler..

Microsoft, yeni bir kimlik sahteciliği(phishing) girişimine karşı Windows Live Hotmail kullanıcılarını uyardı. Kişisel bilgileri asla e-posta yoluyla sorgulamayacağını hatırlatan Microsoft, kullanıcıların hesap adı, parola, doğum tarihi ve ülke gibi bilgilerini isteyen bu e-postaya kanmamaları gerektiğini yineledi. E-posta hesabınızın kimlik sahtekarlarının eline geçmesini istemiyorsanız, bir örneği burada bulunan e-postayı aldığınızda sakın yanıtlamayın.
darkeagle
syktasarim wrote:
bir örneği burada bulunan e-posta

Orası neresi?
PTCpara
Bu aralar durmadan kendisini Akbank'tan gelmiş gibi gösteren bir mail geliyor. Ama merak ediyorum buna inanıp da kart şifresini kaptıran var mı? Yani o kadar amatörce yapılmış ki site, ben sahteyim diye bağırıyor...
darkeagle
PTCpara wrote:
Bu aralar durmadan kendisini Akbank'tan gelmiş gibi gösteren bir mail geliyor. Ama merak ediyorum buna inanıp da kart şifresini kaptıran var mı? Yani o kadar amatörce yapılmış ki site, ben sahteyim diye bağırıyor...

Vardır elbet, olmayacak olsa böyle bir sisteme başvurulmaz...
buyudunyasitr
Kesinlikle vardır. İnsanlarımızın çoğu yeni internetle tanışıyor. Yeni yeni öğreniyor insanlar işlerini internet üzerinden yapmayı. İnsanlar anlamazki hangisi sahta hanigis gerçek. Bu yüzden bence 5-10 çok iyi hackerı toplucan bi yere. Onlar korucak Türkiye'yi. Öyle yapanları tespit edip uçurcak bilgisayarı.
hogwartstr
Türkiye'de fake yiyecek o kadar çok insan var ki, böyle insanlara gün doğuyor tabiki Rolling Eyes
cavbela
http://www.olympos.org/haberler/adwords-ingbank-oyakbank-phishing-sahtecilik-oltacilik-banka-kredi-karti-dolandiriciligi/di
darkeagle
cavbela wrote:
http://www.olympos.org/haberler/adwords-ingbank-oyakbank-phishing-sahtecilik-oltacilik-banka-kredi-karti-dolandiriciligi/di

Millet yapıyor işte...
AnafraniL
Knight Online oyununu oynayanlar dikkat..Letterden, ismi şirketi andiran bir çarla mail atiliyor..Ücretsiz G1 kredisi Gb Pot vs kazandin diye..Biliyorum ki durumdan haberi olan bilgili arkadaslar vardir ama ben bilmeyenler için uyarmak istedim...Elemanin biri de geçen gün geldi sordu..İtem festivalinden shard +1 çıktı ne kadara gider diye..bilmiyorum dedim..sana ne çıktı dedi..ben katilmadim dedim ve buraya kadar inandim haberim olmadi herhalde diye düşündüm..bak 5 dakika kaldi bitime git kaydol dedi..ben orda uyandim hemen..nerden kaydolcaz dedim..adamin attigi site www.g1itemfestivali.TR.CX Smile
RosenCruz
Bende phishing e son derece müsait olduğumuzu düşünüyorum..Özellikle orta yaşlı kullanıcılar.