FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Cevabı Olmayan 14 Soru !

feyzullah19
Cevabı Zor Bir Kaç Soru

Quote:
Yüzmek zayıflatıyorsa balinalar neyi yanlış yapıyorlar?

Süper yapıştırıcı herşeyi yapıştırdığı halde niçin içinde bulunduğu tüpün iç cidarlarını yapıştırmamaktadır?

Niçin yanlış çevrilen telefon numarası hiçbir zaman meşgul çalmaz?

Niçin falcıya gitmeden evvel randevu almak gereklidir?
Geleceğimizi bilemez mi?

Eger bugün hava sıcaklığı 0 derece ise ve yarın iki kat daha soğuk olacaksa, yarın hava kaç derece olacaktır?

Niçin "tek heceli" kelimesi diyebilmek için dört hece kullanmaktayız?

Neden insanlar gökyüzünde 400 Milyon yıldız var denildiğinde inandıkları halde, yeni boyalı yazan yüzeyi elleriyle yoklarlar?

Niçin limonlu gazozların içerisinde bir sürü suni tatlandırıci varken bulaşık deterjanında gerçek limon suyu kullanılmaktadır?

Işık 300.000 km/sn hızla yayıldığına göre karanlık hangi hızla çökmektedir?

Işık hızında giden bir arabada oturduğumuzu varsayarsak, farları yakınca ne olur?

Niçin fare kokulu kedi maması yok?

Teflona hiçbir sey yapışmadığı halde teflon tavaya nasıl yapışmıştır?

Niçin uçaklarda paraşüt yerine can yeleği vardır?

Eğer uçağın karakutusu kaza anında parçalanmıyorsa neden bütün uçak bu kutunun üretildiği maddeden yapılmamaktadır?

selim06: Alıntı yaptığınızda; alıntı olan bölümü "Quote Tag" yoluyla belirtiniz. Alıntı yapılan yer de belirtilse iyi olur ama olmasa da kabuldür.
Dikkat: Alıntıdır Exclamation ben forum kurallarını okudum ama ceza almamak için aldığımız siteyi belirtmemek mi gerekio yoksa sadece kendi bulduğumuz bilgiler olması lazım mı Question
PTCpara
Bu yazdıklarını alıntı içine alman gerekiyor sanırım, herkes öyle yapmış çünkü...
maniac_ea
bazılarının cevapları var

Işık hızında giden bir arabada oturduğumuzu varsayarsak, farları yakınca ne olur?

ışık hızında giden bir arabada oluşan g kuvvetini yenebilir ve hayatta kalabilen olursa farları yakar önünü aydınlatmaz

Eğer uçağın karakutusu kaza anında parçalanmıyorsa neden bütün uçak bu kutunun üretildiği maddeden yapılmamaktadır?

karakutunun yapıldığı malzeme çok sağlam ve o yüzden ağırlığı biraz fazla eğer uçağı o maddeden yaparlarsa uçak ağırlıktan dolayı uçamaz

balinalar şişman değildir normal boyutları büyüktür

bazı soruları okurkende anlıcağınız üzere insanların yaptığı psikolojik hareketler yıldızlar ve boya olaylarında olduğu gibi biri size arkana bakma dese ilk işiniz arkaya bakmak olur
syktasarim
çok ilginç gerçektende ama bence cevapları olanlar var Laughing
sefilim
bu soruların tümüne net cevap veren kişiyi başbakan yapalım Laughing
darkeagle
sefilim wrote:

Başbakan olmak istemiyorum başka birşey yapacaksanız cevaplayayım hepsini...
sefilim
sen hele bi cevapla biz seni illaki bişey yaparız Very Happy

darkeagle wrote:
sefilim wrote:

darkeagle
sefilim wrote:

darkeagle wrote:
sefilim wrote:

Ne olacağıma bağlı...

Çözdükten sonra adam gibi birşey olamamakta var...
buyudunyasitr
Quote:
Eger bugün hava sıcaklığı 0 derece ise ve yarın iki kat daha soğuk olacaksa, yarın hava kaç derece olacaktır?

Ben bu sorunun cevabını biliyorum. Burda azcık ayar yapmak gerekiyor. Laughing
0 C = 32 F

İki kat soğuk olacaksa -64 F olur.
32 F den çıkarınca -32 F olur ve hava -0 C olur. Nasıl teori ama? Cool
rexept
Walla hiç birisi kafamı yormaya deymez.Belki de herkes benim gibi düşünüyordur da o yüzden kimse bunlara cevap bulamıyordur Laughing .Benceöle...
darkeagle
Şöyle bir el atalım bakalım...

Code:

Bu sorunun cevabı zaten verilmiş...

Code:
Süper yapıştırıcı herşeyi yapıştırdığı halde niçin içinde bulunduğu tüpün iç cidarlarını yapıştırmamaktadır?

Çünkü süper yapıştırıcılar hava ile temaslarında yapıştırma özelliği kazanır. tüpün içindeki sistem sayesinde hava almayan yapıştırıcı, yapıştırma özelliğine sahip değildir...

Code:
Niçin yanlış çevrilen telefon numarası hiçbir zaman meşgul çalmaz?

Öncelikle şans işi ve nereyi aradığına bağlı. Rastgele çevrilen numara büyük bir olasılık normal bir yere veya şahsa ait olur ve normal insanlarda vaktinin çoğunu telefon kulağında geçirmez...

Code:
Niçin falcıya gitmeden evvel randevu almak gereklidir?
Geleceğimizi bilemez mi?

Öncelikle falcı diye birşey yoktur olsa bile ve bilse randevu almadan sen nereden bileceksin?

Code:

Cevabı çok güzel birşey şekilde verilmiş...

Code:
Niçin "tek heceli" kelimesi diyebilmek için dört hece kullanmaktayız?

Senin adın neden Feyzullah?

Code:
Neden insanlar gökyüzünde 400 Milyon yıldız var denildiğinde inandıkları halde, yeni boyalı yazan yüzeyi elleriyle yoklarlar?

Sayabiliyorsan say. İnanmayıp saysan bir sonuca varamayacaksın ama yüzeyin boyalı olduğunu rahatlıkla kendine kanıtlayabilirsin...

Code:
Niçin limonlu gazozların içerisinde bir sürü suni tatlandırıci varken bulaşık deterjanında gerçek limon suyu kullanılmaktadır?

Öncelikle üretimde ucuzluk ön plandadır. Eğer daha ucuz bir madde ile aynı tat veriliyorsa önceliklidir. Fakat bulaşık deterjanındaki limonda bulunan asitler mikrop kırıcıdır ve muadili yoktur. Ayrıyeten çoğu deterjanda limonda yoktur...

Code:
Işık 300.000 km/sn hızla yayıldığına göre karanlık hangi hızla çökmektedir?

Işığın yayılmadığı ortama karanlık ortam denir. Bu durumda bir yayılma olmadığı için hız söz konusu olmayacaktır...

Code:

Cevabı verilmiş... Ufak bir ayrıntı daha araba farındaki ışıklar araba gibi tek doğrultuda gitmediği veya yayılmadığı için diğer doğrultudakiler araba içinde görülecektir. Fakat dışardan bakıldığında araba görülmeyecektir zaten.

Code:
Niçin fare kokulu kedi maması yok?

Kedileri cezbeden farenin kokusu değil hareketliliğidir, zaten fareyi yemek için değil oynamak için yakalarlar...

Code:
Teflona hiçbir sey yapışmadığı halde teflon tavaya nasıl yapışmıştır?

Teflon yapışmaz, yapıştırılır...

Code:
Niçin uçaklarda paraşüt yerine can yeleği vardır?

Bir çok sebepten dolayı...

1- Yolcuların paraşüt kullanma eğitimi yok.
2- Paraşüt uçak çakılırken bir işe yaramaz (düşen uçaktan atlanılmaz) ama denize çakılırsa can yeleği yarar ve kullanımı basit.
3- Uçaklarda paraşütde bulunmaktadır ama yolculara yetecek kadar değildir.

Code:

Cevabı verilmiştir. Mümkün olsa idi yaparlardı. Yapsalarda uçak o malzeme ile çakıldığında ölüm oranı daha yüksek olur. Ayrıyeten o malzeme ile 1 uçak yapabilecekken şimdiki malzemeler ile en az 10 adet uçak yapılır...

Başka sorusu olan?
loserk
...
RosenCruz
Teflonun nasıl tavaya yapışdığını DuPont firması cevaplayabilir...Patent onlarda Arrow
maeglin20
darkeagle wrote:
sefilim wrote:

darkeagle wrote:
sefilim wrote:

Ne olacağıma bağlı...

Çözdükten sonra adam gibi birşey olamamakta var...

Sanki başbakan bey adam da =)

buyudunyasitr wrote:
Quote:

0 C = 32 F

-0 nedir abi xD
darkeagle
buyudunyasitr wrote:
Quote:

0 C = 32 F

Mantık doğru fakat hesaplamalarda yanlışlık var...
mr.emre
iki kat soğuk diye bişey yok bi kere