FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!


YouTube Googleye Pahalıya Patladı

tufansaba
Quote:
Viacom tarafından mahkemeye verilen YouTube'a, bu sefer de Avrupa'dan yasal bir darbe geldi. İtalyan Şirket Mediaset SpA, YouTube'u 500 milyon euro tazminat isteğiyle dava ediyor.

YouTube'un, telifi kendisine ait olan 4 bin 600 video ve video parçası bulundurduğunu tespit eden şirket, görüntülerin 315 bin 672 izleyici tarafından toplam 325 saat izlenmesinin bir bedeli olduğunu, bu bedelin de 500 milyon euro'ya denk geldiğini belirtti.

YouTube, normalde böyle durumlarda içeriği kullanıcıların yüklediği internette hizmet veren şirketleri, yüklenen içeriğin sorumluluğundan kısmen sıyıran bir Amerikan kanunu olan "Safe Harbor"dan ("Güvenli Liman") faydalanırdı.

Ancak dava Avrupa'da açıldığı için, bu sefer bu kanundan yararlanma imkanı yok. Eğer davayı kaybeder de tazminatı ödemek zorunda kalırsa, Viacom'a büyük ihtimalle ödenecek 1 milyar dolar tazminatla birlikte sitenin ve sahibi olan Google'ın beli bir hayli bükülecek.
darkeagle
Ciklet parası...
Garga
Kesinlikle Smile Ama oralarda cikletler biraz pahalı zannımca Very Happy Google i.in ne ki bu para Smile
cavbela
onlarda anlaşır mutlu mesut yaşarlar...
anilerk
hayatında yediği en pahalı ciklet olacak desene Very Happy
Bencede kesin anlaşırlar.rakam baya büyük çünkü.Türk usulu pazarlık ederlerse 1-5 oranında öder kurtulurlar Very Happy ver elini bakim pazarlık yapalım Very Happy
maeglin20
Düşene bir tekmede onlar vursun
buyudunyasitr
Bence Türkiye'de böyle bir dava açmalıydı. Engellemek yerine. Bu daha fazla darbe vururdu youtubeye. Bize yapılan hakaret fakat biz ceza çekiyoruz olmuyo böyle. Her ne olsa giriyoruz o ayrı ama Türkiye'de dava açabilirdi.
rexept
EEEEEE demek ki kanunları iyi araştırmak gerekirmiş.Demek ki Amerikada suç olmayan bütün dünyada suç olacak diye bir kaide yokmuş.Ha bi sonuçlansın da ondan sonra bi bakalım yorumlara... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
darkeagle
buyudunyasitr wrote:
Bence Türkiye'de böyle bir dava açmalıydı. Engellemek yerine. Bu daha fazla darbe vururdu youtubeye. Bize yapılan hakaret fakat biz ceza çekiyoruz olmuyo böyle. Her ne olsa giriyoruz o ayrı ama Türkiye'de dava açabilirdi.


Açardı belki ama kim savunacaktı?
RosenCruz
Bu tarz davalar için çok sağlam temelleri ve avukatları vardır...Muhtemel her yargı sürecinde tüm haklarını kullanırlar diye düşünüyorum.Ayrıca YouTube bence google için hala karlı bir yatırım.. Question
Related topics
this youtube video will be popular with you people
[help]Como poner videos de youtube en tu pagina web
[help] Como convierto un video 3gp en otro formato?
Youtube.com movies
Cherche service type youtube mais pour fichiers audio
How do i add youtube videos to site?
youtube
Star Wars YouTube video
YouTube: Wii VS PS3
[news]Microsoft Vs YouTube
Google compra YouTube por US$ 1,65 bi
Google Collaborates with Youtube
youtube gekocht voor 1.65 miljard !!
Rusya Gürcistan'a girdi
Reply to topic    Frihost Forum Index -> Language Forums -> Turkish

FRIHOST HOME | FAQ | TOS | ABOUT US | CONTACT US | SITE MAP
© 2005-2011 Frihost, forums powered by phpBB.