FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

36 bin abonelik iptal!

tufansaba
Quote:
Avea, kimlik bilgisi doğrulanamayan 36 bin kişinin aboneliğini iptal ettiğini duyurdu.

Avea Genel Müdürü Cüneyt Türktan, numara taşınabilirliğinin başarısı için abonelerin kimlik bilgilerinin doğru beyanının önemli olduğunu belirterek, kimlik bilgisi doğrulanamayan 36 bin kişinin aboneliğinin iptal edildiğini söyledi.

Bir grup gazeteci ile bir araya gelen Avea Genel Müdürü Cüneyt Türktan, GSM sektöründe yaşanan gelişmeler hakkında bilgi verdi.

Numara taşınabilirliği uygulamasının başarılı olabilmesi için abonelerin kimlik bilgilerinin doğru olmasının önemli olduğunu belirten Türktan, Türkiye'de bir çok abonenin abonelik sözleşmesinin kullanıcı üzerinde olmadığının görüldüğünü, bu abonelerin hatlarını taşırken zorluk çekebileceğini dile getirdi. Operatörlere tanınan kimlik bilgileri doğrulama süresinin 1 Ağustos'ta sona erdiğinin ifade eden Türktan, Avea'nın şebekesindeki kimlik bilgilerini doğrulattığı, doğrulanmayan 36 bin kişinin ise aboneliğinin iptal edildiğini söyledi.

Sadece yüzde 6'mız numara taşınabilirliğini biliyoruz
Numara taşınabilirliği sisteminin alt yapısı için Avea ve Vodafone'un toplam 8 milyon dolar, Türkcell'in ise 2 milyon dolarlık yatırım yaptığının dile getiren Türktan, Kasım ayında numara taşınabilirliğinin başlayacağını hatırlattı. Numara taşıma sürecinin altı gün olacağına dikkat çeken Türktan, altı günün ardından geçiş aşamasında abonenin telefonunun bir saat kesileceğini vurguladı. Yaptıkları anket çalışmasına göre Türkiye'nin sadece yüzde 6'sının numara taşınabilirliği uygulamasını bildiğine dikkat çeken Türktan, yurttaşın numara taşınabilirliğinin alan kodu değişerek yapılacağını düşündüğünü ifade etti. Türktan, numara taşınabilirliğin ücretli olacağını dile getirerek, "5 YTL olsa iyi olur. 20 YTL olursa abone neden operatör değiştirsin" dedi.
loserk
...
cavbela
loserk wrote:
tufansaba wrote:
Quote:
Avea, kimlik bilgisi doğrulanamayan 36 bin kişinin aboneliğini iptal ettiğini duyurdu.

Avea Genel Müdürü Cüneyt Türktan, numara taşınabilirliğinin başarısı için abonelerin kimlik bilgilerinin doğru beyanının önemli olduğunu belirterek, kimlik bilgisi doğrulanamayan 36 bin kişinin aboneliğinin iptal edildiğini söyledi.

Bir grup gazeteci ile bir araya gelen Avea Genel Müdürü Cüneyt Türktan, GSM sektöründe yaşanan gelişmeler hakkında bilgi verdi.

Numara taşınabilirliği uygulamasının başarılı olabilmesi için abonelerin kimlik bilgilerinin doğru olmasının önemli olduğunu belirten Türktan, Türkiye'de bir çok abonenin abonelik sözleşmesinin kullanıcı üzerinde olmadığının görüldüğünü, bu abonelerin hatlarını taşırken zorluk çekebileceğini dile getirdi. Operatörlere tanınan kimlik bilgileri doğrulama süresinin 1 Ağustos'ta sona erdiğinin ifade eden Türktan, Avea'nın şebekesindeki kimlik bilgilerini doğrulattığı, doğrulanmayan 36 bin kişinin ise aboneliğinin iptal edildiğini söyledi.

Numara taşınabilirliği sisteminin alt yapısı için Avea ve Vodafone'un toplam 8 milyon dolar, Türkcell'in ise 2 milyon dolarlık yatırım yaptığının dile getiren Türktan, Kasım ayında numara taşınabilirliğinin başlayacağını hatırlattı. Numara taşıma sürecinin altı gün olacağına dikkat çeken Türktan, altı günün ardından geçiş aşamasında abonenin telefonunun bir saat kesileceğini vurguladı. Yaptıkları anket çalışmasına göre Türkiye'nin sadece yüzde 6'sının numara taşınabilirliği uygulamasını bildiğine dikkat çeken Türktan, yurttaşın numara taşınabilirliğinin alan kodu değişerek yapılacağını düşündüğünü ifade etti. Türktan, numara taşınabilirliğin ücretli olacağını dile getirerek, "5 YTL olsa iyi olur. 20 YTL olursa abone neden operatör değiştirsin" dedi.

ben de avea kullanıcısıyım, bahar aylarında ben de götürüp kimlik fotokopimi vermiştim. Ama keşke iptal etselermiş, çünkü 3 sene önceki aklım olsa aveanın rezil bir şirket olduğunu görüp turkcellden vazgeçmezdim. Hem 2 ayda bir kontöre zam geliyor, hem de en lazım olduğu anlarda çekmiyo avea Mad

evet rezil bir firma...
tek hattım o olmasına rağmen sadece mesaj özelliğini kullanıyorum, malum öğrenci milleti hep avealı o nedenle 5000mesaj alınca sorun olmuyor,
Necmi
Vay vay ayıp yaa kaç yıldır avea hattı kulanıyorum oda iptal olacakmış bak bak Smile
Garga
İyi bnm iptal olmamış ben kyt olrkn vermiştm fotokopiyi...
joomlaturk
arkadaşlar üstteki yazıyı okuyupta manasını anladınızmı?

numara taşınabilirlik demek cep telefonu firmanızı değiştirdiğinizde
telefon numaranızı yeni seçötiğiniz firmadada kullanabilme hakkı demektir.

şimdiki uygulamada turkcell deki telefon numaranızı turkcel hesabınızı kapatığınız zaman
eski telefon numaranız yeni örneğin vodofon da kullanılamıyordu
sureklı yenı telefon numaranız olduğu için arayan sizi bulamıyordu

numara taşınabilirlik ile telefon numaranız sabit kalıyor istersen 10 defa firma değiştirsen bile

bu çok güzel ve sizin lehinize olan bir özellik

böylece cep telefon firmaları rekabete girip fiatları düşürdüğünde siz hemen yeni ucuz hesaba geçiyorsunuz ve telefon numaranız aynı kalıyor
bunu yaptığınız zaman cep telefon firmaları kıyasıya rekabete giriyor ve fiatlar düşüyor
telefon numaranızı sabit tutmak sizin en doğal hakkınız

bu habere yazılan cevaplardan konuyu tam anlayan olmadığını görüp yazmak ihtiyacı duydum. özürler
syktasarim
avea kullanıcısı değilim ama çok şaşırdım gerçekten bu habere ve daha yeni burda duydum ilk kez. Çok fazla sayıda abone hesabı iptal edilmiş. Günümüzde geri almaya çalışıyorlar Laughing
anarion
loserk wrote:
tufansaba wrote:
Quote:

ben de avea kullanıcısıyım, bahar aylarında ben de götürüp kimlik fotokopimi vermiştim. Ama keşke iptal etselermiş, çünkü 3 sene önceki aklım olsa aveanın rezil bir şirket olduğunu görüp turkcellden vazgeçmezdim. Hem 2 ayda bir kontöre zam geliyor, hem de en lazım olduğu anlarda çekmiyo avea Mad

sırf o değilki bir sürü de kontör yiyor kendi kendine. ben 200 kontörümü yoktan kaptırdım aveaya.
RosenCruz
Mobil öğrenci dışında ne numarası var bu şirketin? O da sorunlu....Hem Avea hem TCell kulanırım...Fark açık şekilde ortada..