FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

bu free hosting firmasinda joomla kuran varmi??

joomlaturk
bu free hosting firmasında joomla kuran varmi??
kurduysanız sorunlar çıktımı?
server hızlımı?
bu ve buna benzer konularda cevap verebilirmisiniz lütfen?
tufansaba
kurdum kuranda çok

server kimine göre hızlı kimine göre yavaş ama hızlı görünüyor Very Happy

sorun çıkartmadı Smile
joomlaturk
hızlı cevabın için teşekkürler
peki joomla kurarken dosyaların chmod ayarı gerekiyormu
phpsuexec mod ta çalışan joomla host server lerinde chmod ayarı gerekmiyor
ayrıca para ile aldığım kendi domain adımın dns lerini bu servere yonlendirip
o domain adı ile hosting alabilirmöiyim burdan?
yoksa illaki sub domaindemi kurmak zorunluğu var free hostu

bu serverde joomla kuran arkadaşlar url sini buraya yazabilirmi?
sitesine bakıp açılıış hızını kontrol etmek için

çok soru soruyorum galiba ! neyse hepinize güzel günler dilerim
mr.emre
joomlaturk wrote:

ayrıca para ile aldığım kendi domain adımın dns lerini bu servere yonlendirip
o domain adı ile hosting alabilirmöiyim burdan?
yoksa illaki sub domaindemi kurmak zorunluğu var free hostu

Kendi domainini elbet kullanabiliyorsun.

Benim kullandığım server'da kesinti bol olur. (s2)

Senin host alacağın yeni server'ın durumu ne olur bilemiyorum. (s3)
joomlaturk
burası epey aktif bir forum
hemen cevap yazıyorsunuz
çok teşekkürler cevabın için emre

ayrıca post sayılarınız dikkatimi çekti
binlerce post u olan arkadaşlar var burda

host alırken hangi server den istediğmizi belirtme hakkı varmı?
yoksa ne çıkarsa bahtınamı oluyor!
tufansaba
host seçme şansın yok sanırım yeni açılan serverdan bir host alırsın büyük olasılık

en güzeli server 1 nazar değmesin Cool
joomlaturk
tamam sağol
bende admine söylerim server 1 den versin diye! belki insafa gelir.

hosting almak için 10 puan aldıktan sonra nerden talepte bulunmak gerekiyor.
bekleme süresi uzunmu?

ingilizce foruma bir kaç mesaj attım

www.rammsteinturkiye.com siten hızlı açılıyor. güzel site tebrikler
tufansaba
http://www.frihost.com/account/

buradan başvuruyorsun

ayrıca server seçimi olsa herkes server1 de olur (ayrıca sitenin çooooook eksiği var)
sefilim
Başvuru yaptıktan sonra genelde 3-4 gün içinde veriliyor

Ama duyduğuma göre 2 haftayıda bulduğu oluyormuş , benimki yaklaşık 10 günü bulmuştu.Hatta ilk başvuruda vermemişlerdi sebep olarak ingilizce forumlara yazdığım mesajlardaki yetersizliği söylemişlerdi.Bu bazen şansa hesap isteğini değerlendirmeye alan forum yetkilisinin insiyatifine de kalıyor.Yani demek istediğim bazı adminler zorluk çıkarabiliyor.İsimlerini hatırlamıyorum ama benim 2.başvuruyu değerlendiren admin biraz insaflıydı hiç zorluk çıkarmadı , ilk başvuruyu değerlendiren admin ise baya bi uğraştırmışdı Smile sürekli yazışıp durduk neden kabul edilmedi falan diye sonunda uzlaşamadık tabi Very Happy

2.başvuruyu yaptıktan yaklaşık 10 gün sonraydı galiba cevap gelmişti ve de hostingi almıştım.Bu süre genelde hosting için başvuran kişilerin yoğunluğuna bağlı çünkü değerlendirmeleri genelde büyük bi titizlikle ve de sırayla yapıyorlar.İnşallah kısa zamanda alırsın hostu

yönetim panelimiz,hızımız,databasemiz,kotamız falan genelde paralı hostinglere taş çıkarmıyor Wink

joomlaturk wrote:
tamam sağol
bende admine söylerim server 1 den versin diye! belki insafa gelir.

hosting almak için 10 puan aldıktan sonra nerden talepte bulunmak gerekiyor.
bekleme süresi uzunmu?

ingilizce foruma bir kaç mesaj attım

www.rammsteinturkiye.com siten hızlı açılıyor. güzel site tebrikler
loserk
Öncelikle foruma ve aramıza hoşgeldin. Host verilirken dikkat edilen husus genellikle uzun mesajlardan çok, kaliteli ve "bir işe yarar" başlıklar. Yani laf olsun diye mesaj yazmamalı, forum tabiriyle "post kasmamalısın". Ayrıca tabii ki İngilizce foruma yazacağın kaliteli mesajlar host elde etme sürecini hızlandıracaktır.

Ben server 1 deyim, ve genellikle çok az kesinti oluyor. Merak edersen eğer Frihost serverlarının uptime süreçlerini http://frihost-server-status.us.to adresinden öğrenebilirsin.

Domain satın alıp yönlendirebilirsin elbette, domainine bağlı olarak sınırsız sayıda mail adresi oluşturabilirsin.

Hostunu yakın zamanda alman dileğiyle...
joomlaturk
teşekkürler loserk sefilim ve tufansaba

benim host isteğim onaylandı ve joomla sitemi hemen kurdum
http://www.steward.frihost.net

hosting talebinde bulunurken ben cpanel istediğim için server 1 den verdiler hostu.

aslında benim hosgator dan paralı host hesabım vardı ama sitem geç açılıyordu bende hesabı kapattım (paypal ile aylık öduyordum)

ben antalyada bir otelde steward bölümünde çalıştığım için gayem steward bilgileri ile bir site kurmaktı.
tek istediğim sayfalarımın hızlı açılması.
sizin bildiğiniz türkiye lokosyonlu ve server de fazla web sitesi olmayan güvenilir ve dürüst paralı host firması varmı? varsa satın alabilirim. ama senelik değil aylık almak istiyorum.
böylece server den memnun kalmazsam istediğim zaman hesabımı kapatıp başka hosta gidebilirim.
senelik host alınca elin mahkum oluyor aynı host firmasında kalmaya.

bu arada joomla konusunda bilgiliyimdir joomla.org forumlarında moderatörlük yapıyorum.
sizler burda bana çok yardımcı oldunuz.
bende sizlere yerdımcı olmayı arzu ediyorum.

bilgi paylaşılırsa değerlidir.

sevgiyle kalınız.
mr.emre
Server 2'de uptime %99 diyor. 90'ı geçeceğini tahmin etmiyorum.
selim06
tüm yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.
Başka bir şey varsa sorabilirsiniz. Server 1 en rahatı derler yıllardır, e çok da haksız sayılmaz. Şu an Frihost.com Server 3'ten hizmet veriyor. Siz Server 1'den almışsınız ki Server 1 yaklaşık 2 yıldır hiç hata vermedi diyebilirim. Ama Amerika lokasyonlu olduğu için Türkiye'den girişlerde ister istemez bi yavaşlama oluyor. Türkiye lokasyonlu hızlı bir Webserver bulmak da zor, ama umuyorum ki VDSL 2 aracılığıyla daha güçlü hizmetler oluşacak. Frihost Serverları Triband (145 mb) üzerinden hizmet vermektedir ama önemli olan bizim yurtdışı bağlantı hızımız ve kıtalararası mesafe. Neyse umarım hizmetten memnun kalırsınız. Frihost' u yıllardır aralıksız kullanan bir çok arkadaş var. Biz "çok alan, çok bandwith, çok reklam" gibi bir parolayla ortaya çıkmadık. Bu nedenle Frihost güvenli ve istikrarlı hizmet vermeye devam edecektir. Fakat sizin beklentilerinizi karşılamıyorsa, önümüzdeki süreçte büyük değişimler yaşayacak değiliz.
http://freehosting1.net tarafından 1. seçilen Frihost, bir ücretsiz host için en iyi adres, ama tabi ücretli daha iyi servisler de bulunabilir.
loserk
joomlaturk wrote:
teşekkürler loserk sefilim ve tufansaba

benim host isteğim onaylandı ve joomla sitemi hemen kurdum
http://www.steward.frihost.net

hosting talebinde bulunurken ben cpanel istediğim için server 1 den verdiler hostu.

aslında benim hosgator dan paralı host hesabım vardı ama sitem geç açılıyordu bende hesabı kapattım (paypal ile aylık öduyordum)

ben antalyada bir otelde steward bölümünde çalıştığım için gayem steward bilgileri ile bir site kurmaktı.
tek istediğim sayfalarımın hızlı açılması.
sizin bildiğiniz türkiye lokosyonlu ve server de fazla web sitesi olmayan güvenilir ve dürüst paralı host firması varmı? varsa satın alabilirim. ama senelik değil aylık almak istiyorum.
böylece server den memnun kalmazsam istediğim zaman hesabımı kapatıp başka hosta gidebilirim.
senelik host alınca elin mahkum oluyor aynı host firmasında kalmaya.

bu arada joomla konusunda bilgiliyimdir joomla.org forumlarında moderatörlük yapıyorum.
sizler burda bana çok yardımcı oldunuz.
bende sizlere yerdımcı olmayı arzu ediyorum.

bilgi paylaşılırsa değerlidir.

sevgiyle kalınız.

server 1 den alman iyi olmuş, cpanel 11 in tüm nimetlerinden faydalanabilirsin Very Happy sana önerebileceğim Türkiye lokasyonlu iki site var, birisi IHS diğeri Alantron. Aslında bunlar ICANN'dan akredite olmuş Türkiye menşeili domain satan 3 firmadan 2 si (diğeri de Türk Ticaret, ama o Türkiye lokasyonlu değil), ama web paketlerini de incelemeni tavsiye ederim. Bana soracak olursan ben IHS'yi tercih ederdim, uzun süredir kullanıyorum daha bir eksiğini görmedim.

Frihost'tan memnun kalacaksın bana göre, başka paket düşünmene pek gerek yok aslında, ama tabi sen bilirsin Very Happy
tufansaba
Shocked server 1den he Confused hayırlı olsun Cool

gerçi server1in 40gb küsür boş alanı var doldurulabilir bence Rolling Eyes
joomlaturk
İHS cimri sadece bir adet mysql veritabanı veriyor.
bende 5 domain olduğu için bana MULTİPLE DOMAİN veren host lazım
aynı host hesabında 5 domain ile joomla kurabilmeliyim.
fazla siten varsa tek mysql Şişer randıman vermez

İHS de plesk panel yani windows server da siteler
ben joomla hastası olduğum için bana linux server gerekli. joomla windows server dede çalışır
ama linux server sever.

ALANTRON da senelik 74 ytl lik host alana tek mysql veriyor. onlarda plesk kullanıyor.
neden bu kadar cimri bu firmalar hosting secenekleri konusunda.
amerikan lokosyonlu hostgator aylık 10 dolara dünyaları veriyor özellik olarak
hemde istediğin kadar domain ile site kurabiliyorsun.
Türkiyede multiple domain host satan firma yokmu?.

senelerdir reseller hesabım vardı. ama reseller larda serverde çok site oluyor sayfalar geç açılıyor. aylık 15 dolara reseller var ama server de siteler balık istifi gibi yani overselling yapılmış

aslında en akıllı çözüm 5 kişi yada 10 kişi birleşip VPS alacaksın VPS ler aylık 50 dolar civarı. adam başı aylık 5 ytl ye VPS te 50 web sitesi olsa sabit diske ve belleke ve MYSQL e yük binmez ve siteler çok hızlı açılır.

birleşip VPS alma fikrine ne dersiniz?

bu foruma kayıt yılınıza ve post sayınıza baktığımda hepinizin hosting ve internet konusunda çok deneyimlği ve akıllı olduğunuzu kolayca anlayabiliyorum.
akıllı insanlarla beraber olmak güzel bir duygu.

hepinize sevgiler.
mr.emre
Bu sitede bu muhabbet pek bir ironik ama paralı servis kullanacaksan, madem hostgator kullanmışsın, şiddetle DreamHost'u kullanmanı tavsiye ederim.
joomlaturk
hakkın var emre
ama hep amerikan lokosyonlu serverdeydi siteler.
birde turkiye lokosyonlu host denemek istedim. sitelerim türkçe içerikli
gelenler turkiyeden olacak.

aslında frihost taki bedava hostum ile hostgator daki aylık 10 dolarlık hostum arasında
kalite ve sayfa hızlı açılma konusunda pek fark göremedim.
biri bedava biri ayda 10 dolar ! sence komik değilmi?

bence frihost un değerini bilmeliyiz.