FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Firefox Ultimate Optimizer-Ram Tüketimini Azaltın.

anilerk
Bir sitede gördüm.Firefox un aşırı ram kullanımını süper bir şekilde düşürüyor.
Benim firefox 10 sekmede 80K yerken optimize programından sonra 2,5K ya düştü.Firefox'a görebildiğim bir ters etkisi yok.Tavsiye ediyorum.Kaynak sitede screenshotları var bakabilirsiniz farka.
Kaynak : http://www.domatessuyu.com/firefox-ultimate-optimizer-firefoxunuzu-rahatlatin
selim06
gerçekten de ram kullanımında baya bir optimazsyon sağladı. Hesap makinasından daha az yiyor 1 sekmede Smile programın kendisi de 1k civarı yiyor. Ben eklentidir diye düşünmüştüm ama standart program. Öneririm arkadaşlar.
loserk
firefox kullanmamama rağmen indirdim ve denedim, işe yarıyor. Ancak firefox.exe'nin bellek kullanımını bir müddet takip ederseniz, sürekli ve düzensiz bir dalgalanma yarattığından uzun vadede ramlerin ömrünü tüketebilir diye düşünüyorum.
anilerk
donanımsal olarak çok fark edeceğini sanmıyorum.zaten uzun dönemde hemen hemen hepimiz 2 senede bir parça değiştiriyoruz.Tabi sadece benim düşüncem.donanım konusundan anlayan arkadaşlar daha iyi bir yorum yapabilirler.
darkeagle
Bahsedilen dalgalanma ram in yarı ömrünü yermiş gibi algılanmasın en fazla 5 gün Smile
anilerk
kullanmasak mı acaba Very HappyVery HappyVery Happy
sefilim
benim anlamadığım olay şu

bu tür optimizasyon programları neden firefoxun kendi motoruna dahil edilmiyor ?
loserk
darkeagle wrote:
Bahsedilen dalgalanma ram in yarı ömrünü yermiş gibi algılanmasın en fazla 5 gün Smile

benim ramin ömrü de topu topu 10 gün zaten Very Happy
nfsforever
Ben de bundan şikayetçiydim. Firefox çok fazla RAM kullanıyor. Umarım bu program buna çözüm bulur...