FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Windows 3.1... piyasadan çekiliyor?

mr.emre
Quote:
Böylelikle, hala piyasada olduğunu da öğrenmiş oluyoruz ve inanmakta az da olsa güçlük çekiyoruz.

Torununun çocuğu XP ömrünün baharında emekli edilirken, şu anki bilgisayar kullanıcılarının bir kısmıyla yaşıt olan Windows 3.11'in hala satışta olması biraz anlamsız gelebilir. Ancak durum, tam olarak öyle değil.

Bir Microsoft mühendisinin blogunda yazdığı kadarıyla, XP'nin satıştan kaldırılmasından dört ay sonra, Windows 3.11 de artık resmi olarak piyasadan çekilecek. "Piyasa"dan kastımız ise, yazar kasalar ve tren tarifelerini yayınlayan ekranlar gibi çok güçlü donanım gerektirmeyen şeyleri çalıştıran bilgisayarların "gömülü sistem"lerine dahil olması. Bu alanda yıllardır tam da kendisinden beklenen kadarını yapan 3.11, maalesef artık OEM sistemler dahilinde de satın alınamayacak.
cavbela
vaybe demek hala varmışSmile ben microsoftta bile bir kopyasının olacağını aklımın ucundan bile geçirmiyordum:)) bi ara onu bulup kurcalamam gerekiyor, eski windows 98 kurulu bi makineyi kıyıp formatlayamazken 3.1 benim için çok değişik bir tecrübe olur heralde:)
loserk
ben sanal makineye ms-dos 6.22 altında yükledim windows 3.1 i... taa nerden nereye, resmen evrim geçirmiş windows Very Happy isteyen varsa windows 3.1 ve msdosu özelden göndereyim, yalnız biraz diskete ihtiyacınız olacak Very Happy
tufansaba
italyanca windows 3.1 kullanmak bir ölüm Twisted Evil
anilerk
yanlış hatırlamıyorsam 2002-2003 senesiydi.müşterinin biri geldi makinası bozulmuş.daha doğrusu sistem sapıtmış bakarmısınız dedi.tamam hallederiz dedik baktık 3.1 Very Happy
elim ayağım birbirine dolaştı unutmuşum sistemi.ne nerdeydi nasıl yapılıyordu unutulmuş resmen.
dos u bile hala hatırlarken 3.1 i unutmuşum.olsun nostalji oldu benim için.
Bana kalırsa vistaya göre 3.1 i tercih ederim Very Happy
sefilim
emulatörü varmıydı bunun Rolling Eyes
nagra
ehehe, hüzünlendim.. commodore'ler, amigalar... kaçak gidilen atariler... neydi o günler... Smile
anilerk
commodore daki kafa ayarı olayına feci kıldım Very Happy amiga çıkınca süper bir bilgisayar gibi gelmişti ki bence o zamanlar öyleydi de :d
BURAK_X
anilerk wrote:
amiga çıkınca süper bir bilgisayar gibi gelmişti ki bence o zamanlar öyleydi de :d
benim büyük kuzen eskiden 5 disketle zar zor Hugo Tren oynuyormuş amigada
darkeagle
Ben 3.1 i görmedim bile...
sefilim
ben de en son 12 sene önce görmüştüm Very Happy

darkeagle wrote:
Ben 3.1 i görmedim bile...
revani
Yavaş bilgisayarlara linux gayet iyi gidiyor, windows 3.1 ile uğraşmaya gerek yoktu zaten Very Happy Damn small linux kursunlar Razz