FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Firefox rekorları alt üst etti

sefilim
Quote:
Popüler Web tarayıcısı Firefox'un son sürümü olan Firefox 3.0 kullanıcıların hizmetine sunuldu.

Türkiye saatiyle dün akşam 20:00'da yayınlanan Firefox 3.0, daha ilk gün dolmadan 5 milyondan fazla kullanıcı tarafından bilgisayarlarına indirildi.

Yine kendisine ait olan Firefox 2.0'ın 1,6 milyonluk rekorunu geçerek bir günde en fazla indirilen program rekorunu kıran Firefox'un Guinness Rekorlar Kitabı'na girmesi bekleniyor.

kaynak : http://www.sabah.com.tr

15.000'den fazla iyileştirmenin yapıldığı Mozilla Firefox tarayıcısının 3.0 sürümünü indirmek için tıklayınız...

http://www.mozilla-europe.org/tr/firefox/
darkeagle
Güzel olmuş içim daha çok ısındı firefoxa.
Öğrenilecek yeni özellikler var gibi.
tufansaba
indirdimde kurmaya çekiniyorm bir sürü eklenti var bide tema var uyuşacakmı yoksa sorun çıkaracakmı Very Happy
BURAK_X
ANTİ İNTERNET EXPROLER! YAŞASIN FİRE FOX Laughing
loserk
indirdim, denedim, test ettim... opera 9.5 sürümünün eline su dökemez... Cool
hekimusta
kesinlikle opera. operanın yeni sürümü tek kelimeyle mükemmel. zaten mozilla opera nedeniyle yeni sürümünü bu zamanda cıkkardı. yoksa biraz daha iyileştirme yapacaktı diye düşünüyorum
ghostweb
firefox çok hızlı ya gayet güel bi tek program açılırken bi kaç saniye daha yavaş
simsekfatih
firefox mükemmel bir tarayıcı
insolent1
Yeni versiyonu gayet hoş olmuş.
selim06
ben de indirdim ve kullandım.Gerçekten çok hoş.Özellikle Browser Bar'daki harfe dayalı arama,default templatedeki şık ve sade duruş ve keskinleştirilmiş çizimler hoş bir hava katmış.Ayrıca IE'nin kendi için tasarlanan sitelerde kimi zaman daha iyi performans verdiğini görmüştük.Firefox'ta yazılar kayabiliyor ya da genişlik iyi ayarlanamayabiliyordu.Bazen de Video-streaming ve Pop-up'da sorunlar yaşıyorduk.Kimi zaman sitelere kullanıcı girişi yapamıyorduk çerez çakışmaları ya da uyuşmazlıkları dolayısıyla.Bu hataların büyük oranda giderilmesi Firefox'u yine vazgeçilmezim yapıyor Wink
anilerk
beta aşamasında denemiştim 3 sürümünü.o zaman da beğenmiştim ama eklentilerin uyumsuzluğundan dolayı kaldırıp eski sürüme dönmüştüm.şimdi kullandığım eklentilerin çoğu uyummlu hale getirilmiş.buda ne kadar kısa sürede eklenti olayının çözüleceğine işaret.
görünüm kesinlikle daha iyi.programın açılışı ve çalışması daha hızlandırılmış.en büyük sorunlardan biri buydu.birde eklentiler kısmında eklenti tavsiyeleri hoşuma gitti.
sefilim
yeni görünümü tema kullanmayı bile gerektirmeyecek kadar sade ve hoş olmuş gerçekten
cavbela
beta sürümlerinden buyana kullanıyırum. gayet hoş olmuş. flashblock eklentisiyle beraber kullanınca hiç takılma olmadan çökmeden çok rahat bir şeklide kullanılıyor.
önceki sürümü linux altında iyi çalışmıyordu. windowsta gayet rahat kullanırken linuxda küfürler eşliğinde kullanıyordum. ama şimdi hiç sorun yaşamadım..
anilerk
cavbela wrote:
beta sürümlerinden buyana kullanıyırum. gayet hoş olmuş. flashblock eklentisiyle beraber kullanınca hiç takılma olmadan çökmeden çok rahat bir şeklide kullanılıyor.
önceki sürümü linux altında iyi çalışmıyordu. windowsta gayet rahat kullanırken linuxda küfürler eşliğinde kullanıyordum. ama şimdi hiç sorun yaşamadım..

önceki sürüm 2.0.0.14 den mi bahsediyorsun? bende yüklü olan ubuntuda hala bu versiyon var ve açıkçası windowstaki yavaş açılma problemi kesinlikle yok.bence ubuntuda (sadece onda kullandığım için yazdım) kesinlikle daha stabil çalışıyor firefox.
cavbela
anilerk wrote:
cavbela wrote:

önceki sürüm 2.0.0.14 den mi bahsediyorsun? bende yüklü olan ubuntuda hala bu versiyon var ve açıkçası windowstaki yavaş açılma problemi kesinlikle yok.bence ubuntuda (sadece onda kullandığım için yazdım) kesinlikle daha stabil çalışıyor firefox.

evet 2.xden bahsediyorum, 3.0 sürümünde kesinlikle çok karalı ama önceden böyle değildi. tabi ben aynı anda 40 sayfa açtığım için hiç bi tarayıcı kolay kolay dayanamıyordu:)
nfsforever
Hiç beğenmedim Firefox'un bu yeni sürümünü.10 veya daha fazla tab açınca bazen hata veriyor ve kapanıyor.Bu da benim çok sinirimi bozuyor.Birden yaptığınız herşey kapanıp gidiyor.Ayrıca flash olan sayfalardaki sorunu da hala çözememişler.Eğer herhangi bir sayfada flash varsa o kadar yavaşlıyor ki Firefox, sayfalar arasında geçiş bazen 10sn sürebiliyor.En iyisi Firefox 2 den devam etmek veya burda da yazdığınız gibi Opera'nın son sürümünü kullanmak...
Necmi
Senelerdir Opera'nın üzerine tanımadım... Bence Firefox'un fazla özelliği yok. Opera'da mail adreslerimi kontrol edebiliyorum. Fare hareketleri çok hoş. Firefoxta da var diyeceksiniz özel eklenti kurmanız gerek. (Tek tek özelliklerini yazmıyayım yada merakı olan bu adresten http://www.deneyseti.com/dinceraydin/tr/opertr.htm operanın özelliklerini görebilir. )
nayloon
Download a acılıp rekor kırıldıgı ilk gün bende indirdim. Ama benim anlamadıgım iste bu kadar rekor kırıldı filan muhabbet dönüyor firefoxda tüm internet aleminde ama ben sitelerime giren browser oranlarına bakıyorum firefox yuzde 5 gecmemis gözüküyor.Bilmem sizde de oran aynı mı?
Garga
Bnm oran su anda %0 ve hatta kendim bile denemedim Smile Ama firefoxla da calisir heralde Smile
selim06
İnternet Explorer'ı artık sadece MEB sitesine falan girişte kullanır oldum malum tercih formları falan öyle güzel kodluyorlar ki bir tek İE'yle düzgün çalışıyor. Ad-Block ve Flash Block ekranda büyük temizlik yapıyor. Bu arada arkadaşlar hatırlatayım Frihost'u görüntülerken Ad Block tarzı programlar kullanmak yasaktır. Lütfen "Bu sitedeyken devre dışı kal" seçeneğini tıklayarak Frihost'u safeliste alınız.
Opera'yı da kullanıyorum, özellikle o hızlı git olayı falan baya hoşuma gidiyor. Ram tüketimi de daha az diye duydum. Ama Opera'nın destekçisi daha az diye popülerliği de az. Yani eskiden ücretli olması dolayısıyla çoğu kullanıcı temkinli yaklaşıyor. İngilizce yazarken sözlük özelliği de hoş oluyor hem firefoxta hem de opera da. Ama Türkçe sözlük olmaması can sıkıcı. Thai dilleri falan var yaw Smile
maeglin20
Opera güzel bir browser.. Ama ben Firefox kullanıyorum..
nfsforever
maeglin20 wrote:
Opera güzel bir browser.. Ama ben Firefox kullanıyorum..

Opera bazı siteleri düzgün gösteremiyor. Mesela haber3.com da haber başlıları eksik görünüyor...
syktasarim
abicim bir iş başlı başına mükemmel olunca hakediyor her rekoru ve güzelliği. inşallah yakında kusursuz olacak vazgeçemiyorum artık firefox tan..
PTCpara
Firefox 2'yi sevmeme rağmen sanırım artık Firefox 3'e geçmenin zamanı geldi. Çünkü hem eklentiler yavaş yavaş uyarlanmaya başladı, hem de Firefox 3'te benim çok sinir olduğum bir özelliği düzeltmişler. Bir sayfaya üye girişi yapıldığında Firefox 2'de şifre hatırlansın mı diye sorarken arkaplanda sayfayı yüklemiyor. Bu yüzden de bazen şifre doğru mu diye tereddüte düştüğümde anlayamıyorum doğru mu yanlış mı olduğunu. Ama Firefox 3'te bu hatayı düzeltmişler, şifreli sayfaya girildiğinde üstte bir menü çıkıyor hatırlansın mı diye, altta ise sayfa yükleniyor. Neyse çok basit bir şey ama zaten bu basit şeyler yüzünden tercih etmiyor muyuz Firefox'u...