FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!


papaz uzman cavus

palavra

eger bu adam hakikaten bir bascavus ise ,ona destek vermis olanlar.Malatyada bogazlari kesilerek oldurulen hristiyanlarin hesabini nasil verecek acaba.

Quote:
O konuştu, misyoner cinayetleri peş peşe geldi... Canlı yayında Müslüman olan papaz İlker Çınar'ın uzman çavuş rütbesiyle istihbarat elemanı olarak çalıştığı belirlendi. Çınar papazlık yaparken primleri Emekli Sandığı'na düzenli olarak yatırılmış.
Bugün Gazetesi'ndeki habere göre misyonerlik tartışmalarının zirve yaptığı 2005 yılının en çok konuşulan ismi eski papaz İlker Çınar, uzman çavuş çıktı. Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı istihbarat elemanı olduğu tespit edilen Çınar'ın papazlık yaptığı dönemde Emekli Sandığı'na düzenli olarak pirimleri yatırılmış.
15 yıl boyunca Türkiye'nin dört bir tarafında misyonerlik faaliyetlerinde bulunan, son olarak da Tarsus bölgesinin papazı olan İlker Çınar 2005 yılında yardımcısı Sinan Yorulmaz ile birlikte tekrar Müslüman olduğunu iddia etmişti. Anılarını "Şifre Çözüldü" isimli kitapta toplayan ve çok çarpıcı iddialara yer veren İlker Çınar , son 3 yılda Türkiye'nin dört bir tarafını dolaşarak misyonerlik faaliyetleri aleyhine konferanslar veriyordu.

Eski papaz İlker Çınar'ın sigorta kayıtları ilginç veriler içeriyor. Emekli Sandığı Mersin Bölge Müdürlüğü'nden 16.8.1992 tarihinde 706661XX sicil numarası ile 'uzman çavuş' olarak kayıt olan Çınar'ın sigorta primleri düzenli olarak yatırılmış. Sosyal Güvenlik uzmanları Emekli Sandığı'na bireysel prim yatırılamayacağını yani bir kurum tarafından düzenli olarak primlerinin yatırılması gerektiğine dikkat çekiyorlar. Halen Tarsus'ta yaşayan İlker Çınar bu durumla ilgili sorulara "Konuşmak istemiyorum" cevabını verdi.

TARTIŞMAYI ATEŞLEDİ

2004- 2005 yıllarında yoğun olarak yaşanan misyonerlik tartışmaları Çınar'ın çıktığı televizyon programı ile başlamıştı. Yardımcısı Sinan Yorulmaz ve Prof. Dr. Zekeriya Beyaz ile 28 Şubat 2005'te Flash TV'de yayınlanan Hulki Cevizoğlu'nun hazırlayıp sunduğu Ceviz Kabuğu programına çıkarak tekrar Müslüman olduğunu iddia eden Çınar çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu. "Türkiye'de 40 bin kilise ev var" diyen Çınar'ın iddiasına göre misyoner teşkilatlar Türkiye'nin dört bir yanında cirit atıyor ve ülke elden gidiyordu.

'ÜLKE ELDEN GİDİYOR...'

Türkiye'yi bölmek isteyen misyoner teşkilatlar bu iş için 73 milyar dolar bütçe ayırmışlardı ve son on yılda Türkiye'de 15 milyon 600 bin İncil dağıtılmıştı. Özellikle Alevi ve Kürtler üzerinde yoğun çalışmalar yaptıklarını anlatan Çınar yabancı güçlerin Türkiye'yi bölmek için misyonerleri kullandıklarını, AK Parti hükümetinin de çıkardığı AB uyum yasalarıyla bu bölünmeye destek verdiğini iddia etmişti. İlker Çınar takip eden günlerde medyada sıklıkla boy gösterip 'ülke elden gidiyor' konferansları verirken Haydar Baş'ın başkanı olduğu Bağımsız Türkiye Partisi'ne katılarak anti-misyoner çalışmalarda bulunmuştu.

CiNAYETLER TETiKLENDi

İlker Çınar ve ekibinin başı çektiği misyonerlik iddiaları sonrasında art arda cinayetler işlendi. İlk olarak 5 Şubat 2006'da Trabzon'da Rahip Santoro 16 yaşındaki O. A. tarafından öldürüldü. O.A. televizyonda izlediği misyonerlik tartışmalarından etkilendiğini söylerken bir başka vahşi cinayetin haberi de Malatya'dan geldi.

MALATYA ZİRVE BASKINI

18 Nisan 2007 tarihinde ise Malatya'da meydana gelen olayda, Niyazi Mısri Caddesi'nde bulunan Ağbaba İşhanı'nda faaliyet gösteren Zirve Yayınevi basılarak Necati Aydın, Uğur Yüksel ve Alman uyruklu Tilman Geske vahşice işkence yapılarak öldürülmüştü

mr.emre
Başçavuş ve uzman çavuş arasındaki farkı bilmeden konuşma istersen.
palavra
mr.emre wrote:
Başçavuş ve uzman çavuş arasındaki farkı bilmeden konuşma istersen.


sen iyi biliyorsun galiba
netice itibariyle ikiside bizim ordumuzun maasli elemani
gonullu askerlik mevzuatina tabi degiller
disipliniyle unlu bizim ordumuz eski bir papaza hangi mantikla maas verir.

----izaha baslamisken birde malatya cinayetleri hakkinda ne dusunuyorsun bir yaziver.
3 kisiyi gozunu kirpmadan bogazlarini keserek olduren ,o gencler ve onlari yonlendirenler hakkinda ne dusunuyorsun

cinayetleri hatirliyorsundur herhalde
televizyonda izlerken dikkatini cekmistir
sadece hatirlatmak icin soyluyorum
katillerden birinin adida emre ydi

sence ulkemizde misyonerlik yapan o insanlar oldurulmeyi hak ediyorlarmiydi?
mr.emre
palavra wrote:

sence ulkemizde misyonerlik yapan o insanlar oldurulmeyi hak ediyorlarmiydi?


İnsan ölümü haketmez. (Malatya "katliamı" hakkında bir konuda zaten belirtmiştim görüşlerimi.)
Hele misyonerlik yaptığı için bir insanın canına kastedmek mantık dışıdır.
Uzman çavuş ile başçavuş arasında çok fark vardır. Başçavuş askeri okul okur ve ordunun ömür boyu üyesidir. Uzman çavuşlar ise sözleşmeli elemanlardır. Buarada babam kıdemli kademeli başçavuşdur.
palavra
farki anladigimiza gore konuya donebiliriz o zaman


sence bu adamin uzman cavus olarak kara kuvvetlerinden maas almasi normalmi?

yok eger bu bir iftira ise, cok ciddi bir iftiradir.

en kisa zamanda mufteriler hakkinda dava acilmasi gerekmezmiydi,konunun uzerinden kac gun gecti yetkililerden hic bir aciklama yok.
Related topics
TurkPano.com açıldı
Bordo bereliler hakkında merak edilenler
Yarışma!!! En Parlak fikre, centilmene, sevilene 500MB...
Isigi Geriye Dogru Büktüler
USB mi Ethernet mi ?
Frihost rütbeleri değişirse
Microsoft Zirvesi 2007
SÖZDE ermeni soykırımı ile ilgili
avrupanin ve rusyanin nufus problemi
asure gunu-afiyet olsun
vista da ilk acik
dusunceyi okumak
bugün sevgililer günü
Erzurum-Chip uretimi
Reply to topic    Frihost Forum Index -> Language Forums -> Turkish

FRIHOST HOME | FAQ | TOS | ABOUT US | CONTACT US | SITE MAP
© 2005-2011 Frihost, forums powered by phpBB.