FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!


terminal

palavra
terminal filminin ingiltere versiyonu

Quote:
CNN TÜRK-DHA - Havaalanında yaşamanın iyi bir otelde kalmak gibi olduğunu söyleyen bu kişiler, havaalanının lavabolarında tıraş oluyor, takım elbiselerle bekleme salonlarında gazete okuyup kalabalığa karışıyor.
The Daily Mail'in haberine göre, İngiltere'de havaalanlarında her an bir 'gizli evsizle' karşılaşmak mümkün.

Sadece Heathrow Havaalanı'nda 111 kişinin yaşadığını yazan gazete, Gatwick Havaalanı'nda da 30 kişinin olduğunu ve sayılarının hergün arttığını bildirdi.

Dikkat çekmemek için sırt çantası taşıyan ya da tekerlekli valizle havaalanında dolaşan bu kişiler, sık sık kıyafet değiştirerek kalabalığa rahatça karışıyor.
Kıyafet tercihleri ise tatilci izlenimi veren kırmızı çiçekli bermuda şortlar ya da iş seyahatine gider gibi gösteren koyu renkli takım elbiseler.

Evsizler bekleme salonunda gazete okuyor, havaalanının cafelerinde yemek yiyip kahve içiyor, lavabolarda yıkanıp tıraş ve bakım yapıyor.
Evsizlerin güvenlik görevlileri ve polisle '24 saat saklambaç' oynaması gerektiğini söyleyen yardım dernekleri bu kişilerin tespit edildiği anda sokağa atıldığına dikkat çekiyor.

"Havaalanında yaşamak iyi bir otelde kalmak gibi. Burası sıcak, temiz ve rahat. Burada olduğum için bence çok şanslıyım" diye konuşan 42 yaşındaki Eram Dar ise orta sınıf bir ailenin kızı.
Hukuk eğitimi alan Eram Dar, kirasını ödemediği için evinden atıldıktan sonra havaalanına yerleşmiş. Eram Dar'ın hikayesi, Steven Speilberg'ın 'The Terminal' filminde Tom Hanks'in canlandırdığı havaalanında yaşayan adama benziyor.

Her sabah valiz arabalarının sesine uyanan Eram Dar, düzenli olarak makyajını yapıp yeni güne hazırlanıyor. Temizlik görevlileri ve geceleri havaalanında çalışan teknisyenlerin 'çok iyi kalpli' olup kendilerine göz yumduklarını söyleyen genç kadın, "Gelecekte farklı olmayacak. Tanrıma şükrediyorum. Uyuşturucu bağımlısı değilim, psikolojik sorunlarım yok. Ömür boyu burada yaşayabilirim" diyor.


sefilim
bu gidişle bizim ülkemizde de bu tür yaşantılar olacak ve de gözle görünür oranda artacak gibi gözüküyor Very Happy tabi bizimkiler böyle bir duruma izin verirler mi sorusuna en iyi yanıtı veren arkadaşı da şimdiden tebrik etmek istiyorum Laughing
cavbela
sefilim wrote:
bu gidişle bizim ülkemizde de bu tür yaşantılar olacak ve de gözle görünür oranda artacak gibi gözüküyor Very Happy tabi bizimkiler böyle bir duruma izin verirler mi sorusuna en iyi yanıtı veren arkadaşı da şimdiden tebrik etmek istiyorum Laughing


dostum sana en iyi cevabı pm atarak vereceğim:)

ozaman beni tebrik edersin..
Related topics
What is your favourite movie?
Your Favorite Movie
Sun, Microsoft tout fruits of cooperation
The Unofficial Jokes Thread
Using cron.
Ever made one?
Booting time
Soundtrack Music...
751 Useful Windows XP Files
Permissions problem with Linux
Movies
JAva HELP
Use a Printer atached to a as400 terminal from a pc
Dica Linux - Escutar musica pelo Terminal (Linha de comando)
Reply to topic    Frihost Forum Index -> Language Forums -> Turkish

FRIHOST HOME | FAQ | TOS | ABOUT US | CONTACT US | SITE MAP
© 2005-2011 Frihost, forums powered by phpBB.