FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!


Nokia 8700

atas_oktay
Quote:
Polat Alemdar da bunu kullanıyor!
Doğubank'ta ilginç dolandırılıcık..Nokia'nın henüz üretmediği telefonu Kurtlar Vadisi süsüyle 'Teknolojide son nokta' diye sattılar

28.05.2008 18:11

Nokia’nın piyasaya sürmediği bir telefonu 'İşte Nokia 8700 bu, pusulası ve 3 kamerası var' diye satan dolandırıcılar yakalandı.

Nokia'nın Türkiye temsilcisi avukat Murat Turan, polise firmasının piyasaya sürmediği bir telefonun Doğubank'ta 'Nokia'nın 8700 modeli çıktı' diye satıldığını ihbar etti. Harekete geçen ekipler, Eminönü Doğubank İşhanı'na düzenledikleri operasyonda 350 adet taklit ve faturasız cep telefonu ele geçirdi. 6 kişinin gözaltına alındığı operasyonda zanlıların sorgusunda olayla ilgili traji komik detaylar ortaya çıktı.

POLAT BUNU KULLANIYOR

Dolandırıcıların Nokia'nın üretmediği bir cep telefonunun üzerine 3 ayrı kamera ve bir adet pusula koyarak "İşte teknolojide son nokta bu, 8700 numaralı Nokia telefonu" diye sattıkları öğrenildi. Doğubank'ta bir grup esnafın pazarlama stratejileri de dikkat çekti. Zanlılar müşteri çekmek için vatandaşa "Bu telefon Kurtlar Vadisi Dizisi'nde rol alan Polat Alemdar'ın kullandığı telefon. Her türlü teknolojiye sahip" dedikleri öğrenildi.

2 BİN YTL'YE CEP

Ekipler Doğubank'taki esnafın vitrine koyduğu 2 bin YTL değerinde bir başka cep telefonunun, Telekomünikasyon Başkanlığı'ndan sorgusunu yaptırınca da telefonun çalıntı olduğunu ortaya çıkardı. Nokia marka cep telefonun Beyoğlu Cumhuriyet Savcılığı tarafından arandığı belirlendi. Telefonu satan işyeri hakkında çalıntı malı satın almak ve satmak suçundan işlem yapıldı. İşlemlerinin ardından savcılık talimatı üzerine telefonun sahibine teslim edileceği öğrenildi.

TURiSTLERDEN SATIN ALDIK

Emniyetteki ifadelere veren zanlıların kendilerini savunma yöntemleri de bir hayli ilginçti. Dolandırıcılar henüz piyasaya sürülmemiş telefonları yurt dışından İstanbul'a gezmeye gelen turistlerden 80 dolara satın aldıklarını söyledi. Doğubank esnafı Cuma A, Necati Ç, Aykut B, Hakan K, Yaşar F ve Abdullah D. nitelikli dolandırıcılıktan adliyeye sevk edildi.

Bugün


Nereye geldi milletimiz ya Very Happy
Related topics
Nokia has mp3 phone
Nokia does Linux on its new Internet tablet
types of cell phones?
Nokia camera fone at Rs.3100 FOR REAL!!NO JOKE
Nokia, Siemens, SE, Alcatel, Sagem, który najlepszy ??
Cellphone Functions
Unlock your Nokia Phone for FREE... don´t abuse
Nokia 3230 and animated wallpapers
Which is the best Mobile phone
Nokia N-Gage help
Connect Nokia Cellphone with Computer
How do I get my nokia 2112 phone with the ca-42 usb adapter
how to install os in nokia 6600
Nokia ?
Reply to topic    Frihost Forum Index -> Language Forums -> Turkish

FRIHOST HOME | FAQ | TOS | ABOUT US | CONTACT US | SITE MAP
© 2005-2011 Frihost, forums powered by phpBB.