FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

kanalturk

palavra
kanalturk u bugun gazetesi satin almis.
tuncay ozkan bir kere daha kendisine guvenenleri yuzustu birakmis oldu.
kendi hesabima hic sasirmadim.
para icin herseyi yapabilecek bir adam gibi goruyorum onu
yeterli parayi alsin en cok elestirdigi hukumeti bile oyle bir meth ederki herkesin agzi acik kalir.

Quote:
Tuncay Özkan, Kanaltürk'te katıldığı canlı yayında İsmet Berkan'a ağza alınmayacak hakaretler etti.
Kanaltürk'ü satan Tuncay Özkan, canlı yayında Kanaltürk Ana Haber bültenine katıldı.

Kerim Can Kamal ile birlikte "Kanaltürk'ü neden sattın?" sorusuna yanıt veren Özkan, ''İşte bu Maliye Bakanlığı Gelir İdarasi Başkanlığının gönderdiği yazı. Kanaldaki herşey zaten hacizli. Bu satış gerçekleşmeseydi Perşembe günü herşey haraç mezat satıyacaktı" dedi.

Kanaltürk çalışanlarının aylardır evine ekmek parasını götüremediğini anlatan Tuncay Özkan, gözyaşlarını tutamadı.

"Biz tüm arkadaşlarımızla kanımızın son damlasına kadar ayakta durduk'' diyen Özkan, eleştirilere sert yanıt verdi.

Haber sipekerine dönen Özkan, "Söyle bana Emre, sen kaç aydır maaş almıyorsun? Sen kameraman arkadaşım kaç aydır maaşını almıyorsun? Bu arkadaşlarımın hepsi 8 aydır maaş almıyor. Şimdi bana o kodaman, göbekli arkadaşlar, plazalarda oturup patron yalakalığı yapanlar sorarsa 'niçin sattın" diye, 'arkadaşlarımın karnını doyurmak için' diye'' dedi.

Özkan, Radikal gazetesinin bugün attığı "bizkaclirayiz" başlığından dolayı gazetinin yayın yönetmeni İsmet Berkan'ı hedef aldı.
Özkan, Berkan'a seslenerek şunları söyledi:

" Ben bugün gazetelere bakınca midem bulandı. İsmet Berkan sana sesleniyorum, maaşın neyse ben vereyim. Alçaklar, haysiyetsizler! Öyle plazalarda oturup, patron yalakalığı, yavşaklığıyla göbek semirtip, yurtdışındaki ihracat şirketinden bebek getirip burada satıp, Radikal Gazetesinin genel yayın yönetmenliğini yapmak kolay.
'Biz kaç lirayız?' değil, bizim namusumuz satılık değil, bizi satın alamazsın alçak.

Kaç liraysa maaşın ben sana göndereyim. Çok param var bugün benim. Kanaltürk'ü sattım çok param var.

İsmet Berkan, sana sesleniyorum: 'Kaç para istiyorsun?'
Kaç para, kaç kuruşsun sen?

Köpek bu bahçeden karşı bahçeye havladığında iyi köpek, o bahçeden bu bahçeye havladığında kötü köpek olmaz. Köpek, köpektir. Alçak! Namuzsuz!
Televizyonsa televizyon, gazeteyse gazete. Biz devrimciyiz, biz Cumhuriyetçiyiz. Yine televizyonlar, gazeteler kurarız."

Özkan, konuşmasında sık sık kanalı alan Koza İpek Grubu'na teşekkür etti...

Quote:
Ergenekon terör örgütünün tutuklu sanıkları cezaevi yönetiminden Kanaltürk ve Ulusal Kanal’ı izlemek için izin istedi. İzin çıktı ama Kanaltürk satılınca keyifler kaçtı

ERGENEKON terör örgütü soruşturması kapsamında tutuklanarak Tekirdağ F Tipi Cezaevi’ne konulan zanlıların, cezaevi yönetiminden ‘özel isteklerde’ bulundukları öğrenildi. Aralarında Emekli general Veli Küçük, emekli Yüzbaşı Muzzafer Tekin, Emekli Binbaşı Mehmet Zekeriya Öztürk ve İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in de bulunduğu 13 kişi, yazılı başvuruda bulunarak koğuşlarında ‘Ulusal Kanal’ ve ‘Kanaltürk TV’yi izlemek istediklerini bildirdiler.

İKİ TELEVİZYONU İSTEDİLER

TEKİRDAĞ F Tipi Cezaevi’nde 2 şer kişilik odalarda kalan Küçük, Perinçek, Tekin ve Öztürk’ün koğuşlarının her türlü konfora sahip olduğu belirtildi. Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklu bulunan İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in de aralarında bulunduğu Ergenekon zanlıları Tekirdağ F Tipi Cezaevi yönetimine başvurarak, ‘Ulusal Kanal Televizyonu’ ile ‘Kanaltürk Televizyonu’nun’ yayınlarını da izlemek istediklerini bildirdi.

TV İZLEYİP YORUMLUYORLAR

CEZAEVİ yönetimi de Ergenekon zanlılarından taleplerini yazılı olarak istedi. Yazılı talep üzerine cezaevi yönetimi zanlıların odalarında bulunan televizyonlardan Ulusal Kanal ve Kanaltürk’ü izlemelerine izin verildi. Ergenekon zanlıların bu televizyonları izledikten sonra, kendi aralarında değerlendirmeler yaptıkları öğrenildi.

KOĞUŞUN KEYFİ KAÇTI

ZANLILARIN koğuştaki Ulusal Kanal ve Kanaltürk keyfi, önceki gün gerçekleşen medya dünyasının en sansasyonel satışıyla bozuldu. Tuncay Özkan’ın tabiriyle ‘Ulusalcıların son kalesi Kanaltürk’ün ulusalcı grubun hiç haz etmediği bir gruba satılması üzerine, Küçük, Perinçek gibi Ergenekon zanlılarının televizyon keyfi de bozuldu. Ergenekon zanlılarının, cezaevinde izleyecekleri iki kanaldan birinin satılmasının ardından İşçi Partisi’nin Ulusal Kanal ile yetinmek zorunda kaldıkları ifade ediliyor.

Kederimden içiyorum

TUNCAY Özkan’ın ‘ulusalcıların son kalesi’ dediği Kanaltürk’ü Koza-İpek grubuna satması, Ulusalcı görüşleri savunanların biraraya geldiği www.bizkackisiyiz.com üyeleri arasında büyük hayal kırıklığı yarattı. Siteye gönderilen mesajlarda ilginç sitemler var. İşte onlardan bazıları:

Yazık oldu sevgili kardeşim Tuncay. Hakikaten yazık oldu. Şu anda sabahın onbiri ama ben kederimden içiyorum. (n-semerci)...

KAÇ PARAYA SATILDIK

İlk ve son defa yorum yazıyorum. Çevremde ben ve diğer ulusalcılar alay konusu olduk. Dünden beri başım ağırıyor. Çevremde sürekli tartışıyorum. Kaça satıldığımız soruluyor. Eğer istenilseydi BKK üyelerinden yardım toplanasilirdi. Bu utanç içinde yaşamak istemiyorum. Aşk olsun sana Tuncay Özkan aşk olsun (Onsan)...

Anlaşılan Tuncay Bey kolay paranın kokusunu aldı. Halkın cebinden topladığını halka verecek mi?...

ALDATILMIŞ GİBİ İSTİYORUM

Bu ülkede artık kimseye güvenilmeyecekmi bütün türkiyeyi özkanın arkasında gezdik ona güvendik.artık ben yokum günüm bitsin aidat ödemiycem güvenim kalmadı. bu bütün gazeteler neler yazıyor kendimi aldalmış hissediyorum. insanları resmen kandırdınız. (vildan çelikkol)...

STAR

Quote:
Kanaltürk satışına en ilginç tepki
Tuncay Özkan'ın Kanaltürk'ü Bugün gazetesi sahibi Akın İpek'e satmasına, en ilginç tepki Ruşen Çakır'dan geldi. Tuncay Özkan'ın Kanaltürk'ü Bugün gazetesinin sahibi Akın İpek'e satması olayına, Ruşen Çakır'dan ilginç bir tepki geldi. Çakır, Tuncay Özkan'ı biraz tanıyanların buna şaşırmadığını söyledi.

Mirgün Cabas ve Ruşen Çakır, NTV'de yayınlanan Yazı İşleri programında Kanaltürk'ün satışını değerlendirdi. Medya dünyasını sarsan satışa değinen Vatan gazetesi yazarı Ruşen Çakır, satışa şaşırmadığını söyledi. Çakır sözlerine şöyle devam etti: “Çok kişi buna şaşırmış gözüküyor ama yani bu Tuncay Özkan’ı birazcık meslekten bilenler, mesela senin gibi benim gibi, herhalde bizler şaşırmadık. Ama Tuncay Özkan’ın çizgisini dünden başlamış sayan bazı insanlar özellikle laikliğe hassas kesimler çok şok yaşamış durumda. Ben kendi çevremden biliyorum. Bunda şaşıracak bir şey yok. Şaşılacak olan bu insanların buna şaşmasıdır.”
maeglin20
Quote:
Kanaltürk'ü Bugün Gazetesi'ne satan Tuncay Özkan canlı yayında belki de son kez Kanaltürk ekranındaydı. Kerimcan Kamal'la birlikte bu kez iktidarı eleştirmediler, kendilerini savundular. Neden Kanaltürk'ü sattıklarını açıkladılar.

Ana haber spikeri sözü Özkan'a bırakırken "Kanaltürk'ü kim sattı? diye sorsam 'ben satmadım, Kerimcan sattı' diyeceksiniz" diye söze girmişti ki Özkan hararetle "kimse satmadı, ben sattım" diyerek sözü devraldı. Ve şöyle devam etti:

DAYANACAK HAL KALMADI

"Ben kanımın son damlasına kadar Kanaltürk'ün arkasında duracağım diye söz vermiştim. Ve durdum. Bizi yaşatın, reklam verin diye çok bağırdım. Ama artık dayanacak gücümüz kalmamıştı."

Özkan Gelir İdaresi'nden gelen yazıyı göstererek eğer satılmasaydı Kanaltürk'ün mallarının yarın haciz yoluyla satılacağını söyledi ve "bana kimse timsah gözyaşları dökmesin. Reklam verdiler de almadık mı? Destek oldular da geri mi çevirdik?" diye kendilerini eleştirenlere yanıt verdi.

NEDEN SATTIN DİYEN ZÜBÜKLER

Neden sattığının cevabını vermeye ise "Neden sattın diyen zübükler, aymazlar diyenlere sesleniyorum?" diyerek başladı ve "Yarın gelir idaresi bütün malalarımı satacaktı. Mali açıdan zor durumaydım. Kanalı açtığmız ilk sene 17 milyon gelir elde ettik. Ama sonra Recep Tayyip Erdoğan yaşamamıza izin vermedi. Kanalı işletmemize izin vermediler, etrafımız çevirdiler" diye devam etti konuşmasına.

MAAŞI ÖDEYEMEDİM GÖZYAŞI

Tuncay Özkan Kanaltürk'ün durumunu anlatmaya devam ederken, söz çalışanlara gelince bir an duraksadı, gözleri doldu, boğazı düğümlendi ve "4 aydır maaş almıyor. Buradaki arkadaşlarımın hepsinin ayrılanının, burada kalanının ellerinden gözlerinden öperim." diyebildi...

KARINLARINI DOYURMAK İÇİN SATTIM

Daha sonra ise "Sen Emre kaç aydır burada maaş almadan çalışıyorsun? Kameraman arkadaşlarım söylesinler. 8 aydır kameraman arkadaşım burada maaş almadan çalışıyor. Arkadaşımın karnını doyurmak için sattım. Var mı diyeceğin." diye sürdürdü.

Smile Garip olay.. CHP'nin oyununa geldi Smile
palavra
Quote:
Yiğit Bulut bugünkü köşesinde “Ulusal ve milli çizginiz Tuncay Özkan ile aynı, neden Kanaltürk'te program yapmıyor ve 'bizkackisiyiz.com'un konferanslarına katılıp çalışmıyorsunuz?” diyen okurlarına cevap veriyor ve kısaca, “Tuncay Özkan'ın ne mal olduğunu bildiğim” için açıklamasını yapıyor.Tuncay Özkan Kanaltürk'ü Akın İpek'e sattıktan sonra bunları söylemek kolay.

Peki Yiğit Bulut gerçekten Tuncay Özkan ve bizkackisiyiz eksenli mitinglere uzak mıydı?

Tarih: 12 Nisan 2008

Atatürkçü Düşünce Derneği'nin (ADD) de içinde bulunduğu "Ulusal Platformlar Güçbirliği" tarafından "Ulusal Egemenlik Buluşması" adı altında Ankara Tandoğan'da bir miting düzenlendi.

Mitinge Yiğit Bulut ta katılma sözü vermişti. Yiğit Bulut'un mitinge katılacağı dile getirilmiş ve Doğan Grubu'ndan bir destek almanın heyecanı Ulusal Platform'da heyecan yaratmıştı.

Ancak miting yaklaştıkça ilginç şeyler olmaya başladı. Yiğit Bulut telefonlara çıkmamaya başladı. Hatta emekli Org. Hurşit Tolon'un telefonlarına bile.

Miting başlamış ama Yiğit Bulut'a bir türlü ulaşılamamıştı. Saatler ilerliyor ama değişen hiçbirşey olmuyordu. Sonunda Yiğit Bulut gelmeden ve telefonlara çıkmadan miting dağıldı.

Peki ne olmuştu?

Postmedya, Doğan Grubu'nun üst düzeyinde konuşulan bombaya ulaştı.

Yiğit Bulut'un 12 Nisan'daki Mitingte konuşacağı ortaya çıkınca Doğan Grubu'nda hareketlilik başladı. Aydın Doğan “Bir Doğan Grubu çalışanı nasıl olur da Tuncay Özkan'ın mitinginde konuşur” diyerek konuya bizzat dahil oldu. Doğan Grubu kurmayları da “darbeci” yaftası yemiş bu mitinglerde bir Doğan Grubu çalışanının “konuşmacı” olarak katılmasına karşı çıktılar.

Aydın Doğan'ın ve diğerlerinin bu sert çıkışı üzerine Yiğit Bulut, işimi kaybederim korkusuyla mitingte konuşmaktan vazgeçti. Hurşit Tolon'un telefonlarına son ana kadar çıkmaması da “Yiğit”liğe halel getirmemek için “utanma” belasındandı.

Yiğit Bulut “yiğitlik” yapıp mitinge katılmadı ama Doğan Grubu'ndaki rahatsızlık bitmedi. Bulut'un ulusalcı görüşlerinin artık “faşizan” çizgiye kaydığı Doğan Grubu kurmayları arasında konuşuluyor. CNNTürk'teki sabah programında hemen her haber sonrası yaptığı sert milliyetçi yorumların da programın Ankara ayağındaki Enis Berberoğlu'nu ciddi biçimde rahatsız ettiği biliniyor.

Aydın Doğan'ın bacanağı Namık Kemal Zeybek'in damadı olması, Yiğit Bulut'un koltuğunu korumasını sağlasa da bu “garantinin” ne kadar daha süreceği tartışılıyor.

Kaynak: Postmedya
palavra
bence ufuruyor yine.
yinede tamamen sifirlamayayim elemani
bekleyip gorelim.
Quote:
Kanaltürk’ün eski sahibi Gazeteci Tuncay Özkan, parti kurma çalışmalarının bir ay içinde sona ereceğini belirtti ve "Yeni bir TV kanalı kuruyorum" dedi. Özkan, Atatürkçü Düşünce Derneği Banaz Şubesinin davetlisi olarak geldiği Uşak’ın Banaz ilçesinde, Esnaf Odası Toplantı Salonu’nda konuşma yaptı. Kanaltürk’ün satışının ardından aldığı paraları harcamak için Fransa’ya gittiğinin iddia edildiğini kaydeden Özkan, "Ama hepinizin gördüğü gibi Fransa’da değil, Banaz’dayım. Paraları Banaz’da yemeğe geldim" diye konuştu. Parayı aldıktan sonra dün itibariyle bütün borçlarını ve çalışanların maaşlarını ödediğini vurgulayan Özkan, 1.5 milyon dolar parasının kaldığını söyledi.
palavra
haczin imkansiz olduguna dair yeni bir iddia
tuncay ozkanin sozleri deve misalini hatirlatiyor
deveye neden boynun egri demisler
nerem dogruki demis.

Quote:
Tuncay Özkan, Kanaltürk'ün izleyici kitlesinin sadece hayallerini yıkmakla kalmadı, gözlerinin içine baka baka yalan söylediği ortaya çıktı.

Çünkü; kanalın haczedilmesi imkansız.

İşte nedeni:

Kanaltürk'ün satışı üzerine yaşanan tartışmalar devam ediyor. Tuncay Özkan, kanalı satmasınin nedeni olarak, borçları sebebiyle haciz edileceğini gerekçe göstermiş ve televizyonu hacizden kurtardığını iddia etmişti. Katıldığı son programda gözyaşları arasında elindeki belgeleri objektife gösteren Özkan, son çare olarak kanalı satmak zorunda kaldığını ileri sürüp, pek çok kişiyi hakaretler ederek suçlamıştı. Ancak, Ticaret kanunundan biraz anlayanlar, Özkan'ın söylediklerinin gerçeği yansıtmadığını hemen anladı. Çünkü; bir televizyon kanalının teknik cihazlarının haczedilmesi imkansız.

HACİZ YALANI

Bunun iki önemli sebebi var; Televizyondaki ekipmanlar Kanundaki “Mütemim Cüz” tanımlamasına karşılık geldiğinden haczedilmez. Yani borçlunun üretim yapmasını engelleyecek cihazlar alınmaz, alınırsa üretim yapıp borcunu ödeyemez. Ticaret, icra, iflas kanunlarına biraz vakıf olanların bildiği en temel kavramlardan biridir bu.

CİHAZLAR LEASİNGLİ YANİ HACZEDİLEMEZ

Kanaltürk için haczedilme durumu durum sadece bu uygumla sebebiyle ortadan kalkmıyor. Haczin önündeki ikinci önemli engel ise leasing uygulaması. Çünkü söz konusu kuruluşun bütün teknik ekipmanı leasing yöntemiyle alınmış. 48 aylık süreyle 4 trilyon üzerinden Koç Leasingten yapılan işlem sebebiyle haciz işlemi imkânsız hale geliyor. Dolayısıyla; Özkan, herkesin gözünün içine baka baka arka planı olmayan haciz bahanesi kullanarak birlikte hareket ettiği kitlenin tepkisini önlemeye çalıştı.

Peki, ama küçük bir araştırmayla ortaya çıkan bu gerçekten sonra Özkan'a bel bağlayanların tepkisi ne olacak?

Özkan'a 1 milyon'dan çok fazlası kalıyor…
Tuncay Özkan, 3 milyon Euro teknik yatırımla cebinden tek kuruş harcamadan kurduğu ve CHP'den 5 milyon dolar destekle büyüttüğü kanalı 25 artı 5 milyon dolara Akın İpek'e sattı; “cebimde sadece 1 milyon dolar kaldı” dedi. Ancak bu da gerçeği yansıtmıyor. Çünkü; Kanaltürk'ün borç toplamı 17 milyon dolar civarı yani eğer kanalın ulusal lisansı danıştayda iptal edilmezse Özkan'ın cebine 13 milyon dolar iptal edilirse 8 milyon dolarak kalacak. Yani Özkan'ın kendisinin de söylediği gibi artık çok parası var.

Özkan'ın yeni bahaneleri yolda…

Matruşka bebekleri gibi bahane üstüne bahane üreten Özkan'ın şatışa yönelik tepkileri izole etmek için “Fethullahcıların parasıyla davama hizmet edeceğim” bahanesini dillendirmeye hazırlandığı da onu yakından tanıyanların aralarında konuştuğu bir kulis bilgisi. Yani Özkan'da satış gibi bahane de çok.
Ve küçük bir espiri notu: Özkan'ın bahanesi çok tabiî yersen…

postmedya
palavra
tuncay ozkan her yerde cuzzamli muamelesi gormeye basladi.
baykal da gecende aciklama yapmisti 4 trilyona bir belgesel cektirdik daha nasil destek olacaktik diye.
cektirdikleri belgeselde muhtesem(!) bir sey olmuski sir gibi sakliyorlar.
daha goren yok.

http://www.aktifhaber.com/news_detail.php?id=169566

Quote:
Tuncay Özkan, kendisine yakın ART'den dışlandı. Emin Çölaşan ve Mustafa Balbay programlarına çağırdıkları Özkan'ı geri çevirdiler. Bizkaçkişiyiz.com üyeleri Balbay'ı protesto ederek bundan böyle Cumhuriyet gazetesi almayacaklarını söyledi.

-----

Kanaltürk'ü sattıktan sonra ulusalcı yayınlarıyla dikkat çeken ART ile yakınlaşmaya başlayan ve bu amaçla ART'nin sahibi Türk Metal Sendikası ile temaslara geçen Tuncay Özkan, yaptığı bütün görüşmelere ve gösterdiği gayretlere rağmen başarısız oldu.

Emin Çölaşan'ın, Mustafa Balbay ile birlikte ART (Avrasya) Televizyonu'nda hazırlayıp sunduğu 'Ankara Rüzgârı' adlı programa davet edilen Tuncay Özkan, bu davetin program yetkililerince geri çekilmesi üzerine dün gerçekleştirilen programa da alınmadı.

Günler öncesinden duyurusu yapılan ve Tuncay Özkan'ın "bütün gerçekleri açıklayacağı" ifade edilen programa Tuncay Özkan'ın çıkartılmaması konusunda CHP çevrelerinin etkili olduğu öne sürülüyor. Tuncay Özkan'la sıkı arkadaşlığı bulunan Emin Çölaşan'ın da Özkan'dan hazzetmediği söylenen Mustafa Balbay tarafından ikna edildiği öğrenildi.

ÖZKAN BİZİ DE SATAR

10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in, Kanaltürk'ün satılmasından sonra "izlediği tek kanal"olarak gösterdiği ART'nin sahibi Türk-Metal Sendikası Başkanı Mustafa Özbek ile Tuncay Özkan'ın geçen hafta yaptığı görüşmelerden olumlu bir sonuç çıkmadı. Özkan, Biz Kaç Kişiyiz Platformu'nun haftada bir gün ART'de program yapmasını istiyordu. Özkan'ın bu temaslarının ART'de çalışanlar arasında "Kanala ortak olursa bizi de satar" şeklinde espri konusu olduğu öğrenildi.

Tuncay Özkan'ın Kanaltürk'ün satışının ardından ulusalcı yayın yapan ART'de program yapacağına yönelik beklentiler oluşmuştu. Dünkü programdan çıkarılmasıyla Özkan'ın bu kanala yönelik planları da boşa çıkmış oldu.

ULUSALCI CEPHEDEN CUMHURİYET'E BOYKOT ÇAĞRISI

Tuncay Özkan'ın başında bulunduğu Biz Kaç Kişiyiz Platformu bir bildiri kaleme alarak, ART ile aralarındaki köprülerin atıldığı mesajını verdi. Duyuruda, "Emin Çölaşan'ın, Mustafa Balbay ile birlikte ART (Avrasya) Televizyonu'nda hazırlayıp sunduğu 'Ankara Rüzgârı' adlı programa Tuncay Özkan davet edilmiş ancak yapılan davet, program yetkililerince geri çekilmiştir. Bu nedenle 18 Mayıs Pazar Günü Tuncay Özkan ART (Avrasya) Televizyonu'nda 'Ankara Rüzgârı' adıyla yayınlanan programa katılamayacaktır. Siz değerli üyelerimize duyurulur" denildi. Biz Kaç Kişiyiz Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Damla Attila da, bizkackisiyiz.com'da Mustafa Balbay'a hitaben 'Sen de mi Brütüs' başlıklı yazısında, bundan böyle Cumhuriyet gazetesi almayacağını yazdı.

elektrik67
kesinlikle chp nin oyununa geldi ben ce de:) Wink