FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Türk Milleti Zeki midir ?

tufansaba
http://www.youtube.com/watch?v=sdwkJbf4s6E

Videoyu izleyin anlayın

Her zaman diyordum hep kargaşa çıkartmaya çalışıyorlar birbirimize düşürmeye çalışıyorlar diye Smile

Başka bir sitede gördüm buradada konusunu açmak istedim.
BURAK_X
gerçekten güzel, hatta güzelden öte harika
anilerk
Türk milleti kesinlikle zekidir.Kendi cebini doldurmak,çalmak,çırpmak,ortalığı karıştırmak konularında hele dahidir.İş beğenmemek,işin kolayına kaçmak konularında da üstümüze yoktur.Ahlaki çöküş konularında da uzman sayılırız bu aralar.Bu günlere aile bağlarıyla,vatan millet sevgisiyle gelmiş bir toplum olmamıza rağmen,ecdadımızda Atatürk gibi bir önder olmasına rağmen,üstüne yeni bir şeyler ekleyemeyen,eklemeyi bırak bunları koruyamayan bir toplumuz.Bunları konuşmak bile gereksiz aslında.Hepimizin bildiği konular bunlar.Yanlış anlaşılmasın bu yazdıklarım bir genelleme ve aynı zamanda bir özeleştiridir.

Sonuç olarak evet zeki bir toplumuz fakat bu zekamızı ne yazık ki yanlış yerlerde kullanıyoruz.
hekimusta
o kadar zekidir ki siteye erişimi yasaklamıslar Razz
anilerk
hangi siteye?
BURAK_X
hekimusta wrote:

Laughing Laughing Laughing
anilerk wrote:
hangi siteye?

YouTube'a. Ama geri açılmış sanırım. Ceza mahkemeleri arasında bir oyun oldu artık. Bakalım bir sonraki elde top hangi mahkemede olacak? Confused
maeglin20
BURAK_X wrote:
hekimusta wrote:

anilerk wrote:
hangi siteye?

YouTube'a. Ama geri açılmış sanırım. Ceza mahkemeleri arasında bir oyun oldu artık. Bakalım bir sonraki elde top hangi mahkemede olacak? Confused

Bende hala kapalı :S
BURAK_X
maeglin20 wrote:
BURAK_X wrote:
hekimusta wrote:

anilerk wrote:
hangi siteye?

Bende hala kapalı :S

enteresan...
anilerk
bende açık,farketmedim bile Very Happy bu nedir kardeşim artema gibi oldu aç kapa aç kapa Very Happy
BURAK_X
anilerk wrote:
bende açık,farketmedim bile Very Happy bu nedir kardeşim artema gibi oldu aç kapa aç kapa Very Happy

"cavbela"Başka bir başlıkta wrote:
aç kapa aç kapa artema!!

Very Happy
maniac_ea
bu soruya youtube linkine girememiz çok güzel cevap veriyor ehh be kardeşim videolar yüzünden engelliyorsunda bunu sadece BİZ göremiyoruz engellemeniz sayenizde TÜM DÜNYA görüyor engelleme kadar şaçma sapan bir uygulama olurmu ya ha engelliosun giremiyormuyuz yine girebiliryoruz bu sorunun cevabı Her Türk ZEKİ değildir!!!
anilerk
denemedim ama arkadaşlarım konuşuyordu.geçen günkü engelleme baya esaslıymış.ne dns ne de proxy ile girilebiliyor diye duydum.
palavra
anilerk wrote:
denemedim ama arkadaşlarım konuşuyordu.geçen günkü engelleme baya esaslıymış.ne dns ne de proxy ile girilebiliyor diye duydum.

bende problem olmuyor cok rahat girebiliyorum siteye

yurtdisindaki turkler icin erisim yasagi islemiyor galiba Wink
(rizelilerin orucu gibi oldu. yanlis atilan iftar topu yuzunden butun rizeliler iftarlarini birkac dakika erken acmislar. rize muftusu aciklama yapmis butun rizeliler oruclarini kaza edecekler diye.
Almanyadan bir rizeli sormus. bende kaza edecekmiyim diye..)

gelelim konuya

bu tur videolar internette bir hayli populer
tarihi gercekler birebir dogrumu degilmi tam bilemiyorum bir arastirmak lazim
donemin baskanlari-basbakanlari gercekten iddia edilen tarihlerde toplanti yapmislarmi diye.

ama zekiligimize gelince
pratik zekada bir cok irka gore belirgin bir ustunlugumuz var bence.
olaylari cok hizli kavrayip , guzel cozumler bulabiliyoruz.

ama cok uzun zaman ve cok ciddi dikkat gerektiren mevzularda bir hayli zayifiz millet olarak.

idarecilik turu islerde turkler daha basarili oluyor.
ama lab. da uzun yillar suren arastirmalar gerektiren projeler icin pek musait bir fitratimiz yok gibi.

ne kadar zeki olursak olalim
basari isbirligi neticesinde geliyor.
isbirligi yapabilecegimiz,( abd-israil-ingiltere ortakligi gibi ) guvenilir dostlara ihtiyacimiz var.
daha dune kadar butun komsularimizla kavgaliydi.
yunanistan,bulgaristan,iran,suriye,ermenistan neredeyse kanli bicakli oldugumuz ulkelerdi
birtek gurcistan ve irak la goreceli iyi iliskilerimiz vardi.

simdilerde durum biraz iyilesti gibi ama istenilen seviyede degil.

abd-israil-ingiltere nasil bir saglam isbirligi icindeyseler,bizimde belki turk dunyasindan belki balkanlardan belki arap dunyasindan ne bileyim belki rusya ile cok saglam muttefikler bulmaya ihtiyacimiz var.
tufansaba
Zekiyiz zekiyiz ama zekiliğimizi doğru yerlerde doğru işlerde kullansak üstünden gelemeyeceğimiz işte yok ama işte... Smile
elektrik67
Türk miilleti zekidir bu zeki,lkiğini olumlu yada olumsuz yonlerde kullanmasını cok iyi biliyor..bence türk m,lleti derken kesilen yolları acsalar olumlu yonde kullanacak zekiliğini bence ama onune yasakalr ayrımcılıklar konuldugun da bunu illagal de olsa basarıyor..ne diyeyim zekiyiz vee akıllıyız..