FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!


Türk berber idam edilecek

mr.emre
Quote:
Suudi Arabistan'da idama mahkum olan Türk berberle ilgili karar onaylandı.

Suudi Arabistan'da berberlik yaptığı sırada iş yeri komşusuyla kavga ederken “Allah'a küfür ettiği” iddiasıyla yaklaşık 13 aydır tutuklu bulunan ve hakkında idam cezası verilen Sabri Boğday'ın temyiz duruşmasında idam kararının onaylandığı bildirildi.

Hatay'ın Samandağ ilçesinde yaşayan Muazzez Boğday, eşiyle ilgili yapılan girişimlerin sonuçsuz kaldığını, duruşmada çıkan karara itiraz edeceklerini söyledi.

Suudi Arabistan'da bulunan ağabeyi ile eşi Sabri Boğday'ın ağabeyinin dün yapılan duruşmasını takip ettiklerini ve telefon görüşmeleri yaparak kararı onlardan öğrendiklerini ifade eden Muazzez Boğday, şöyle devam etti:

“Duruşmada idam kararı çıktığını öğrenince ne yapacağımızı şaşırdık. Biz yapılan bunca girişimlerle eşimin serbest bırakılacağını düşünürken, bu kararla dünyamız yıkıldı.”

Umutlarının tükendiğini, ne yapacağını bilmediğini vurgulayan Boğday, “Daha önce Dışişleri Bakanlığından bizi arayıp, 'merak etmeyin konuyla ilgileniyoruz' dediler. Ancak duruşmada idam kararı çıktı. Artık kimden yardım isteyeceğimizi bilmiyoruz” dedi.

BÜYÜKELÇİDEN UMUTLU HABER

Türkiye'nin Riyad Büyükelçisi Naci Koru, Suudi Arabistan'da ölüm cezasına çarptırılan Türk vatandaşının "idam kararının onaylandığı" haberlerinin doğru olmadığını, henüz onaylanmış bir karar olmadığını söyledi.

Büyükelçi Koru, Sabri Boğday adlı Türk vatandaşının Suudi Arabistan'da Bidayet Mahkemesi tarafından ölüm cezasına çarptırıldıktan sonra bu kararı bütün hakimlerin bir araya gelip imzalaması gerektiğini, ancak bir imzanın eksik olduğunu, bunun da dünkü duruşmada imzalandığını kaydetti.

"İdam kararının onaylandığı bilgisi tamamen yanlış. Henüz onaylanmış bir karar yok" diyen Büyükelçi, mahkeme sürecinin dünkü imzayla tamamlandığını, temyiz sürecinin ise bundan sonra başlayacağını vurguladı.

Büyükelçi Naci Koru, 1 ay içinde temyize gideceklerini kaydederek, kararı avukatlara gösterdiklerini, olumlu bazı görüşler aldıklarını ve konuyla ilgili "çok umutlu" olduklarını bildirdi.

Hatay'ın Samandağ ilçesinden 10 yıl önce Suudi Arabistan'ın Cidde şehrine giderek burada berber dükkanı açan Sabri Boğday adlı Türk vatandaşı, "bir tartışma sırasında Allah'a küfretmekle" suçlandı ve tutuklanarak cezaevine konuldu. 13 aydır cezaevinde bulunan Boğday, bu sürede birçok kez duruşmaya çıkarıldı ve çıktığı son duruşmada idam cezasına çarptırıldı.
cavbela
insanların inandığı birşeye küfredilmesi elbette kötü birşey ama, bunu idama kadar götürülmeside çok saçma.
mr.emre
cavbela wrote:
insanların inandığı birşeye küfredilmesi elbette kötü birşey ama, bunu idama kadar götürülmeside çok saçma.


Bırakın idamı, bunun suç olması saçma. Ahlaki yönden iyi bir şey olmayabilir. Ama suç olmamalı. Buda ile dalga geçmek veya onun üzerinden espri yapmak suç olsa sadece Türkiye'de suç alacakları düşünsene.
anilerk
Orası Türkiye değil Suudi Arabistan.Bu tip kurallarının olması normal.
elektrik67
tc hukumeti bukonuda girişimlerde bulundugunu acıklamıstı durum ne oldu bilmiyorum ama umarım durum çözulur.
Related topics
Türk Bayrağını Seven Bu Ekran Koruyucuyu Yüklesin
Nobel'li 'Türk'
Türk Ticaret Net'ten bedava domain
21 Türk şirketi en hızlı büyüyen 500 arasında
Saddam İdam Edildi
yesiller grubundan ornek bir diyalog toplantisi
Bilinen ilk Türk Hava Şehidi İMAM CEVHERİ (m.s 1002)
frihostu protesto ediyorum !!! Frihost Türk Düşmanıdır!!!
pkk destekli konser/cumhuriyet mitingi
Şener...
The Simpsons'da Türk'ler
Avrupa'da En Başarılı Türk Takımı Kim?
Bir Türk Telekom Faciası
Tsubasa Türk olsun
Reply to topic    Frihost Forum Index -> Language Forums -> Turkish

FRIHOST HOME | FAQ | TOS | ABOUT US | CONTACT US | SITE MAP
© 2005-2011 Frihost, forums powered by phpBB.