FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Türkçe Facebook!

maniac_ea
arkadaşlar facebooku kurcalarken buldugum birşeyi sizlerede sunmak istedim facebookta giriş yaptıktan sonra sağ üstte bulunan account tusunu kullanarak account ayarlarına girin orada açılacak menüden language'e tıklayarak çıkan sayfada en altta translations application linkine tıklayarak acılan sayfada add application diyoruz ve sonrada add translations diyoruz bundan sonra cıkacak sayfada türkçe secenegini seciyoruz ve artık hangi pcden girerseniz girin facebookunuz türkçe olacak
tufansaba
bir yerlerde firefoxa eklenti indirerek Türkçe yapıldığını görmüştüm

ama

antifeysbuk Laughing
anilerk
tufansaba wrote:
bir yerlerde firefoxa eklenti indirerek Türkçe yapıldığını görmüştüm

ama

antifeysbuk Laughing

Al bende de o kadar.Hiç girmedim girmeyi de düşünmüyorum Very Happy İlk okul arkadaşım beni bulsa ne konuşucam adamla.Aradan geçmiş 22 sene Very HappyVery Happy
mr.emre
Facebook balonu!
darkeagle
Firefoxa eklenti yapılanın aksine burada anlatılanı daha sağlam bir yöntem
sefilim
facebook bence gereksiz bir oluşum
maniac_ea
darkeagle wrote:

sonunda konuyla alakalı biri dogru düzgün cevap verdi =)

facebook'un kendi bünyesinde bulunan bir eklenti sayesinde firefox eklentisinden daha güvenli ve daha açıklayıcı
darkeagle
maniac_ea wrote:
darkeagle wrote:

sonunda konuyla alakalı biri dogru düzgün cevap verdi =)

facebook'un kendi bünyesinde bulunan bir eklenti sayesinde firefox eklentisinden daha güvenli ve daha açıklayıcı

Güvenli olduğu gibi alakasız tercüme yapmıyor en azından...
hekimusta
kesinlikle alakasız tecüme ediliyor. ingilizce kullanmak bana daha mantıklı geliyor
nfsforever
Firefox için yapılan eklentiyi indirmiştim ama her seferinde tekrar yapmam gerekiyordu, internet kafeden girdiğim için.Bunu öğrendiğim iyi oldu, biraz kullanayım memnun kalmazsam yine İngilizce yaparım...
cavbela
bi aralar feysbuk grubu vardı "feysbuk türkçe olmasın buraya amele dolmasın diye"Smile
acep hala varmı:Smile
tufansaba
Geçen gün arkadaşımda gördüm eklentiyle Türkçe olayını bazı yerleri tamam güzelde bazı yerlerde çok alakasız olmuş "New Üye" yazıyor Laughing
cavbela
tufansaba wrote:
Geçen gün arkadaşımda gördüm eklentiyle Türkçe olayını bazı yerleri tamam güzelde bazı yerlerde çok alakasız olmuş "New Üye" yazıyor Laughing

çeviren adam newin anlamını bilmiyormuymuş Laughing Laughing Laughing
simsekfatih
ellerine sağlık güzel pyalaşım
nfsforever
Cok yanlıs tercumeler var ayrıca bu yarı turkce...
darkeagle
nfsforever wrote:

Daha iyisi var mı?
nfsforever
darkeagle wrote:
nfsforever wrote:

Daha iyisi var mı?

Maalesef yok henüz...
maniac_ea
yeni facebook arayüzüyle türkçe gayet iyi şimdilik
loserk
çeviriler iyi güzel de facebooku ingilizce kullanmaya alışmışım.. birdenbire türkçe olunca, başka bir sitedeymişim gibi oluyo Laughing
hekimusta
ingilizce bence daha iyi... türkçe kullanmak biraz garip geldi.
PTCpara
hekimusta wrote:
ingilizce bence daha iyi... türkçe kullanmak biraz garip geldi.

Bana da ilk başta garip gelmişti ama kullandıkça alışıyor insan...
maniac_ea
evet artık facebook resmen türkçe oldu eklentisiz uygulamasız sadece ayarlarınızdan dil ayarını türkçe seçmek olacak
PTCpara
maniac_ea wrote:
evet artık facebook resmen türkçe oldu eklentisiz uygulamasız sadece ayarlarınızdan dil ayarını türkçe seçmek olacak

Biraz geç oldu ama güzel oldu gerçekten.
BerkayTutal
iyi oldu tr olması kendi dilimizde konuşmak daha iyi
korsanfafa
Ben zaten facebook kullanmıyorum!..
Goker
Yav ben daha once yapmıştım fakat yavaslatıyor
cuneytozdemir
Eskiden Firefox eklentisi ile Türkçe yapıyorduk.. ama artık direk Türkçe Facebook..

Demek ki çok Türk kullanıcı olunca, türkçe yapmak işlerine geldi.. Darısı Yahoo ve de Youtube'un başına
locoom
ingilizce bilmek lazım tabi bir sanat disiplini ile amator olarak bile ugrasıyorsak eger, yabancı dil cok onemli ve hepsinin ucunda kesinlikle ingilizce var...
coollateral
ingilizce bilmek gerçekten gerekiyor ama türkçe olması da güzel. herkes ingilizce bilmiyor nihayetinde
locoom
tabiki turkce olması da guzel Smile yurdum insanı ingilizce bilmedigi halde turkceyi unuttu bari onu unutmasın...
Garga
locoom wrote:
tabiki turkce olması da guzel Smile yurdum insanı ingilizce bilmedigi halde turkceyi unuttu bari onu unutmasın...

Bak gerçekten güzel bir yere değinmişsin...Şimdi baktığım zaman etrafıma gerçekten öyle...Böyle yabancı kelimeleri araya serpiştirme,aman entel olalım bilgili olalım da yabancısını kulanalıma getiriyorlar olayı....Bence son derece yanlış...Türkçe gerçekten Dünya'nın en zengin dilllerinden biri ve bunu herkes unutarak yaşamaya başladı Sad
locoom
dogrudur bir zamanlar "jön" turkler fransızca serpistirdiler dilimize. simdi "john" turkler ingilizce serpistiriyorlar...