FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!


pardus staji

palavra
programciliga merakli arkadaslar icin iyi bir deneyim olabilir.

Quote:
Kapılarını staj yapmak isteyen öğrencilere açan "Pardus Projesi", başvuranlara TÜBİTAK/UEKAE çatısı altında Pardus geliştiricileri ile birlikte deneyim kazanma fırsatı sunuyor.Pardus Projesi'nde staj yapmak isteyen öğrencilerin acele etmesi gerekiyor. Son başvuru tarihi: 18 Nisan 2008 Cuma!

Kendini geliştirmek isteyen, deneyimlerini artırmak isteyen ve geleceğe dair hedefleri olan tüm öğrencilerin kafalarını kurcalayan önemli bir konudur, "Nerede staj yapmalıyım?" sorusu. İşte bu kaygıyı taşıyan tüm öğrencilere, "Pardus Projesi" şimdi kapılarını bir kez daha açıyor. Bu yaz, staj dönemini verimli ve yoğun bir çalışma ile değerlendirmek isteyen tüm öğrencilere farklı bir alternatif sunuluyor.

Pardus Proje Yöneticisi Erkan Tekman, "Eğer TÜBİTAK/UEKAE çatısı altında Pardus geliştiricileriyle birlikte gerçek problemlere çözüm yaratmak, gerçek anlamda programlama deneyimi kazanmak, ortaya çıkardığınız ürünün insanlar tarafından kullanıldığına tanık olmak ilginizi çekiyorsa, Gebze MAM Yerleşkesi'ndeki Pardus ofisinde yapacağınız bu staj fırsatını değerlendirebilirsiniz" diyor.

Kendine ve problem çözme kabiliyetine güvenen tüm öğrenciler, 18 Nisan 2008 Cuma akşamına kadar başvurularını yapabilirler.

Başvuru koşulları ve staj konuları hakkında tüm bilgiyi " http://tr.pardus-wiki.org/Staj2008 " sayfasından edinmek mümkün. Bu sayfada ayrıca Pardus Projesi'nde yapılacak olan stajda, staj süresi içerisinde üzerinde çalışılabilecek projeler de listelenmiş durumda.

Bu stajın en heyecan verici yanı ise; tamamlanan staj projelerinin Pardus ürünü ile birlikte dağıtılacak ve kullanıcılara ulaştırılacak alt ürünler ve/veya iyileştirmeler olacak olması. Pardus yetkilileri geliştirmeye bu şekilde doğrudan katkıların, hem Pardus hem de projeler üzerinde çalışacak öğrenciler için çok faydalı olacağına inandıklarının altını çiziyorlar.

Staj yapmak isteyen tüm öğrenciler, özgeçmişlerini ve ilgi alanlarını e-posta ile son başvuru tarihine kadar göndermeleri gerekiyor. Staj başvurularını değerlendirecek olan ekip, başvuru sahibinin çalışmak istediği projeleri ve bu projeler ile ilgili fikirlerini ve yapmak istediklerini duymak istiyor. Bunların yanında eğer var ise daha önce üzerinde çalışılan projeler ile ilgili kısa tanıtım yazıları ve incelenebilecek kaynak kodlar, değerlendirme sürecini hızlandıracak. Ayrıca stajın hangi zaman dilimi içerisinde gerçekleştirilmek istendiği de bildirilmeli.

Hazırlanan başvuru e-postalarının " bilgi@pardus.org.tr " adresine gönderilmesi gerekiyor. Pardus ekibi açık standartları korumayı seviyor. Bu nedenle özgeçmiş ve niyet mektuplarının PDF ya da OpenDocument biçiminde gönderilmesi özellikle rica ediliyor.

Proje başlıkları belirlendi

Aşağıda listelenen konular bir staj dönemi içerisinde bitirilebilecek, Pardus içerisinde bulunması istenilen özellikleri içeriyor. Bununla birlikte üzerinde çalışabilecek konular yalnızca bu listelenen konular ile sınırlı değil. Pardus ekibi öğrencilerin farklı proje önerilerine de açık. İşte 2008 yaz stajı için belirlenen proje başlıkları:

Giriş Aygıtları Yöneticisi
Pardus Yeni Fikirler Web Arayüzü
Paket İmzalama
Ağ Yöneticisi Wifi Ad-hoc desteği
Ağ Yöneticisi bluetooth GPRS bağlantısı desteği
Akis KDM girişi desteği
KDM parmak izi okuyucusu desteği
Internet paylaşımı
Yazıcı paylaşımı
Pardus Tanıtım Turu Videosu ve Staj Filmi
Açılış Yöneticisi İyileştirmeleri
Pardus CD/DVD/USB Imaj Hazırlama Sihirbazı
Benim Pardus'um Web Arayüzü
Bildiri Yöneticisi
PTSP Yöneticisi


Pardus Projesi Nedir? TÜBİTAK UEKAE (Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü) bünyesinde geliştirilen PARDUS ulusal işletim sistemi, Linux ailesinin önemli bir üyesi. 2003 yılı sonlarında başlatılan proje TÜBİTAK UEKAE bünyesinde geliştiriliyor. 14 kişilik deneyimli ve yetkin bir çekirdek ekip ve 3 tasarımcının eliyle geliştirilen Pardus, dünyanın dört bir yanından destek veren 8'i yabancı 40 kadar gönüllü geliştiricinin ve yüzlerce katkıcının desteğiyle büyüyor. Pardus, bugün 50.000'i aşan bilgisayar sayısıyla, Türkiye'nin en büyük Linux topluluğuna sahip.

geyikkutuphanesi
stajlarım bitti vallahi staj defteri kabusunu da bitirdim Very Happy Gerçi ben elektrikçiyim ama staj deyince şu aralarda defterle falan da uğraştığımdan aklıma geldi.
tufansaba
Her ne kadar bölüm farklılığı olsada buradada staj yapmak isterdim 1-2 birşeye yardımımız olurdu belki Very Happy
sefilim
stajda adettendir stajer kişi az da olsa ayak işlerine koşturulur Very Happy

bi de bilirsiniz yazılımcılar çok kahve çay içerler , daha fazla açıklama yapmaya gere yok sanırım Laughing
Related topics
What is your operating system?
What animal would you most like to be
Which OS do you prefer?
Pardus
Which Linux distribution is the best?
High Performance Linux
Pardus(linux)Developing by turks
Pardus Linux'ün son betası çıktı
PARDUS ATA iNTERNETTE
Pardus - Mavi Wordpress Teması
Pardus 2008 çıktı
Pardus 2009 geliyor
Pardus Dünya Liginde Ilk 5’te
Pardus’un Yarını Çalıştayı
Reply to topic    Frihost Forum Index -> Language Forums -> Turkish

FRIHOST HOME | FAQ | TOS | ABOUT US | CONTACT US | SITE MAP
© 2005-2011 Frihost, forums powered by phpBB.