FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

google ile kible tayini

palavra
bassavci uyuma
google da irticanin odagi olmus
kapat onu!
Laughing

Quote:
İnternetin en büyük şirketlerinden Google'ın sunduğu maps.google.com'un alt yapısı kullanılarak, kıble tayinini mümkün kılan bir web sitesi geliştirildi.

Sanal âlemi kullanarak dünyanın her yerinden kıbleyi kolayca tayin etmek mümkün. Bunun için qiblalocator.com adresli siteye girmek yeterli. Yapılması gereken tek şey, kıble çubuğunu imleçle sürükleyerek ülke, şehir veya sokağa kadar getirmek. İmlecin bulunduğu yer sizin enlem ve boylam değerlerinizi gösteriyor. Bu bilgiler, sitede kıble yönü bölümünün altında yer alıyor. Söz konusu pencerenin hemen altında ise 'kıble derecesi' ve uzaklığı görülüyor.

Bu bölüm de kıblenin tespit edilmesinde ikinci seçenek olarak sunuluyor. Caminin bulunduğu yer ve Kâbe'ye birer nokta konulduğunda hem aradaki mesafe hem de kıble açısı ortaya çıkıyor. Söz konusu hizmet sayesinde özellikle yolculuklarda yaşanan ve namazın farzlarından biri olan kıble tespiti sorununun da önüne geçilmiş oluyor

Liceneus
Kesinlikle katılıyorum, google da kapatılmalı. Hatta gov.tr ve mil.tr uzantılı adresler dışındaki bütün siteler kapatılsın; ne olur, ne olmaz... Bugün uslu duruyorlar, ama iki gün sonra onlar da ipin ucunu kaçırabilir, yılanın başını küçükken ezmek lazım.
sefilim
vay google kardeş yapmışın yine yapacağını Laughing
anilerk
hahahaha süpermiş bu Very Happy yakında google'a akşama ne yiyelim evimizdeki malzemeler bunlar,arabamın lastiği patladı gelip yaparmısın,evde boya badana var google bir el atsana gibi şeyler söyliycez gibime geliyor Very Happy
darkeagle
Kayboldum bul beni google Razz
BURAK_X
bu google işletim sistemi çıkaracakmış ya, ilerde torunlar:"sen anlamazsın dede bu Google Vista"diyecekler Very Happy
tufansaba
kimine gereksiz kimine çok faydalı görünen bir uygulama
anilerk
Google işletim sistemimi çıkartacakmış Very Happy duymamıştım ama bekliyordum.Microsoft'a karşı olacakları belli zaten.Muhtemelen linux olacaktır.yanlış hatırlamıyorsam google linux geliştirmeleri için hatırı sayılır para akıtıyordu.(Ama emin değilim)
BURAK_X
anilerk wrote:
Google işletim sistemimi çıkartacakmış Very Happy duymamıştım ama bekliyordum.Microsoft'a karşı olacakları belli zaten.Muhtemelen linux olacaktır.yanlış hatırlamıyorsam google linux geliştirmeleri için hatırı sayılır para akıtıyordu.(Ama emin değilim)
http://www.frihost.com/forums/vt-76522.html&highlight=google+i%FEletim+sistemi
linuxu seçmiş Wink