FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

genelkurmay ve muhalefet partileri

palavra
muhalefet partileri (aslinda laf chp ye) her iste arkalarinda genelkurmay destegi bulmaya bir hayli alismislardi.
sanki ordumuz babalarinin mali istedikleri gibi ordumuzun goruslerini carpitip duruyorlardi.
"ordu goreve" pankarti acan darbe saksakcilari gibi idiler

son kuzey irak operasyonunda baltayi feci halde tasa vurdular.Bu azar onlari bir hayli idare eder.
insallah bu onlara iyi bir ders olur ve askersiz siyaset yapmayi ogrenirler
boylelikle hepimiz icin kutsal olan bu muessese yipranmaz.

Quote:
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terör örgütüne yönelik sınır ötesi harekâtı 8 günde bitirmesiyle başlayan tartışmalar muhalefet partileriyle Genelkurmay arasında söz düellosuna döndü.

İlgili Haberler

Genelkurmay: Hainlerden daha fazla zarar veriyorsunuz
Bahçeli: Terör örgütüne prestij kazandırıldı

Baykal: Kimse kızmasın, şüphelerim var

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Genelkurmay'ın, basın açıklamalarında kullandığı terminolojiyle 'terör örgütü PKK'ya imaj ve prestij kazandırdığını' savundu. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın 'Görevi siz mi veriyorsunuz ki denetliyorsunuz?' sözlerine karşılık verdi: "Ben bu milletin anamuhalefet partisinin başkanıyım, milletin vekiliyim. O tezkerenin altında benim de imzam var." Muhalefetten yükselen tepkilere Genelkurmay da aynı sertlikte cevap verdi. TSK'nın internet sitesinde yer alan açıklamada, "Bu saldırılar TSK'nın terörle mücadele azmine, hainlerden daha fazla zarar vermektedir." denildi.

Irak'ın kuzeyine yönelik kara harekâtının sürpriz şekilde sona ermesi muhalefetle Genelkurmay'ı karşı karşıya getirdi. CHP ve MHP, terör örgütüne yönelik operasyonun ABD'nin isteği üzerine bitirildiğini ve hedefine ulaşmadığını savundu. Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt ise eleştirilere cevap vermek ve soru işaretlerini ortadan kaldırmak için önceki gün Ankara'da bir grup gazetecinin karşısına çıktı. "Operasyonun bitmesinde etki söz konusu değil, ispatlasınlar üniformamı çıkarayım." diyen Büyükanıt, isim vermeden Baykal ve Bahçeli'yi eleştirdi. Büyükanıt, Deniz Baykal'ın "Operasyon bitti ama içeride parça kaldı." sözlerine "Görevi siz mi veriyorsunuz ki, siz mi denetliyorsunuz ki 'içeride parça kaldı' diyorsunuz." diye karşılık vermişti. Irak sınırına 'tampon bölge' isteyen Bahçeli'ye ise "Neden kalmadın diyenleri, teröristleri etkisiz hale getirdikten sonra orada bir iki gün ağırlayalım." demişti. "Siyasilerle polemiğe girmem." diyen Büyükanıt'ın açıklamaları dün Ankara'nın gündemine oturdu. Muhalefet liderlerinin sert tepkilerine Genelkurmay'ın cevabı da ay-nı sertlikte oldu
hekimusta
vallaha ilk defa Genel kurmaya ters konusmalar duydum chp kulislerinden ama ülkemiz için hayırlısı neyse o olsun
palavra

Quote:
Genelkurmay ile girdiği polemik konusunda da konuşan Baykal, "CHP'nin TSK ile hiç bir kavgası yoktur. Olamaz da... Operasyonu onlar söylediği için kesmedik diyor Sen kestiysen kestin. O senin meselen. Bizim muhatabımız başbakan. Sen çık aradan.." şeklinde konuştu
palavra
Garga
Palavara bence olayı engüzel şekilde sen anlatmışsın....Ben anlayamıyorum bir siyasetçi nedne muhalefet olur ki askeri işlere???Bir çıkar yapmaya çalışıyor ama bence başarısız olacak çünkü o partinin arkasında bir oy potansiyeli olabilir ama TSK'nın arkasında tüm TÜRK MİLLETİ var!!!
palavra
hekimusta
Quote:
Bildiriyi ben yazdım, Baykal'ın sözlerini hakaret kabul ettik

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, "Tartışmalarla Kuzey Irak'a yapılan harekatın başarısı gölgelendi" dedi. "Deniz Baykal'ın değerlendirmelerini hakaret kabul ettik" diyen Orgeneral Büyükanıt, yazılı açıklamayı kendisinin kaleme aldığını söyledi.
Orgeneral Yaşar Büyükanıt, açılış törenine gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Muhalefet partisi liderlerinin kara harekatının bitirilmesiyle ilgili açıklamalarının anımsatılması üzerine Orgeneral Büyükanıt, ''Operasyonun başarısı gölgelendi. Mehmetçiğe yazık, onlara üzülüyorum'' dedi. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile görüşüp görüşmediği sorusuna da Büyükanıt, ''Kimseyle görüşmedim'' yanıtını verdi. Orgeneral Büyükanıt, ''Açıklamaları, hakaret kabul ettik'' diye konuştu. Kara harekatına ilişkin eleştirilerin ardından Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinde yayımlanan bildirinin bir görevli tarafından mı kaleme alındığının sorulması üzerine Orgeneral Büyükanıt, ''Bizzat ben kaleme aldım. TSK'ya hakaret ettirmem. TSK'yı hedef alan karşısında beni bulur'' dedi. Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Ergin Saygun da terör örgütlerinin internet teknolojisini kullandıklarının hatırlatılması üzerine, teröristlerin internet üzerinden haberleştiklerini, bilgi çağının iyi bir şey olduğunu, ancak böyle sıkıntıların da yaşandığını söyledi. Orgeneral Saygun, ''Ses mühendisleri var. Bir sesi sizin sesiniz gibi kullanabiliyorlar. Maillerinizin sonuna ekleyerek gönderebiliyorlar'' dedi. Orgeneral Saygun, son günlerde basına yansıyan, internet paylaşım sitelerinde yer alan ses kayıtlarının hatırlatılması üzerine de bu konuda daha titiz olunması gerektiğini söyledi. Bu ses kayıtlarıyla ilgili herhangi bir çalışma yapıp yapmadıkları sorusu üzerine Orgeneral Saygun, konuyu her yönüyle incelediklerini bildirdi.