FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

pkk ya gecit var basortusune yok

palavra
ben sahsen basortusu hakkinda yorum yapmaktan usandim
insallah anayasa mahkemesi anayasa degisiklerini iptal etmez ve mevzu biter.
ama rektorlerimizin tutarsizligi bitmiyor.
dun birisinin yine pkk mevzuundan bahsederken-1 ay onceki bir tv programinda-, pkk yi temsil eden renklere hosgorulu olmak gerektiginden bahsetmis,ama mevzu basortusu olunca hosgoruyu derin dondurucuya gonderiyorlar.
benim okudugum universitedede pkk her gun gosteri ve reklam yapardi.
okul kantininin duvarlarinda
"pkk vuruyor,kurdistani kuruyor" slogani hic eksik olmazdi.
o zaman bu anli sanli rektorlerimizin ne yaptigini merak ediyorum dogrusu.

Quote:
Kanunda belirtilen görevleri dışında bir gündemle bir araya gelerek YÖK Başkanı'nı istifaya çağıran Üniversitelerarası Kurul'un (ÜAK) Başkanı ve Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Akaydın'ın yaklaşık bir ay önce bir televizyon programında, üniversitelerde terör örgütünün siyasi simgelerinin kullanılmasına müsamahayla yaklaşılması gerektiği yönünde açıklama yaptığı ortaya çıktı.

Akaydın, bir ay önce Kanaltürk'teki Ceviz Kabuğu programına katıldı. Başörtüsünün siyasi simge olduğunu savunarak üniversitede yer alamayacağını iddia eden Akaydın'ın, sunucu Hulki Cevizoğlu'nun "Gittiğiniz üniversitelerden birtanesinde PKK sembolü asılıydı. Öğrenci kılığındaki bazı kişilerin de bunu sergilediği yönündeki bilgiler basında da haber olmuştu." sözlerine cevabı ilginçti:

"Bazı şeyleri görmezden gelmek, hoşgörülü davranmak, sıkıntı yaratmadığı takdirde tahammül etmek zorundasınız. Yani, sarı, kırmızı, yeşil renkler kışkırtmak için kullanılıyordur; ama biraz tahammül edebilirsiniz buna."

Akaydın'ın sözleri salondaki konukları da şaşırtıyor. Cevizoğlu, "Sözleriniz çok tartışılacak." derken, rektör bir süre sonra ne söylediğinin farkına varıp durumu toparlamaya çalışıyor: "Galatasaray yeşil sahada sarı-kırmızı renklerle görünüyor diye Galatasaray'a tepki mi göstermem lazım?"

Stüdyodaki anayasa yorumcusu Sabih Kanadoğlu, rektörün sözlerini düzeltme ihtiyacı duyarak devreye giriyor. Ancak Kanadoğlu'nun açıklaması da rektörünki kadar ilginç.

“Tesadüfen sarı kırmızı renkler biraya geldiyse bunu büyütmemek lazım.”

Rektör Akaydın'ın, üniversitelerde terör örgütünün siyasal zemin bulmasına yönelik faaliyetleriyle ilgili bütün Türkiye'yi çok üzecek bu sözleri kayıtlara geçiyor.

“Hoşgörülü olmak lazım. Sıkıntı yaratmayacaksa görmemek lazım. Sarı kırmızı renkler kışkırtmak için kullanılıyorsa bunu da biraz görmemek lazım.”
hekimusta
anayasa mahkemesi malesef yine akpnin zıttı yonde karar verecektir. ama eğer chp bu kanunu cıkarsaydı hiçbirşey olmayacaktı
akra
bence TÜRKİYE nin bu konuları aşması gerekir eğtim herkesin hakkı ister başı aç gir ister kapat bu kişinin vicdani hürriyetidir.selametle
hekimusta
akra wrote:
bence TÜRKİYE nin bu konuları aşması gerekir eğtim herkesin hakkı ister başı aç gir ister kapat bu kişinin vicdani hürriyetidir.selametle

Emin ol Türkiye'nin yarısından çogu seninle aynı fikirde ama diğer yarısından az olanların sesi daha cok cıkıyor