FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!


bulent ersoy/RTUK

palavra
bulent ersoyu seversiniz veya sevmezsiniz
askerimiz hakkinda soylediklerini tasvip edersiniz veya etmezsiniz
bunlar herkesin kendine kalmis
ama bu rtuk uyesinin yaptigi insafsizlik
kendi parti lideri mevzu olunca aslan kesiliyor,askerimiz mevzu olunca cakal.
Quote:

CHP'li RTÜK üyesinin çifte standartı


Mehmet Dadak, CHP kontenjanından RTÜK üyesi seçilmesinden bu yana şaşırtmaya devam ediyor. Kurul toplantılarında verdiği kararlarla partizanlığın nasıl yapıldığının en güzel örneklerini sergiliyor.

Geçmişte, Bülent Ersoy’un CHP lideri Baykal ile ilgili söylediği sözlerde sanatçının illa cezalandırılmasını isteyen Mehmet Dadak, dünkü toplantıda ise tam tersi bir tutum sergiledi. Dadak, Bülent Ersoy’un Mehmetçiğin Kuzey Irak harekatı konusunda sarfettiği sözlerde ise “özgürlükçü” kesildi.

Mehmet Dadak’ın şaşırtan tavrı ilk olarak 2005’te yaşandı. Bülent Ersoy, “12 Eylül döneminde sahne yasağımın kaldırılması için şimdi bir partinin genel başkanı olan kişi, benden bir servet istedi” iddiasında bulundu. Yasağın kaldırılması için “servet” isteyen liderin, o dönemde serbeset avukatlık yapan Deniz Baykal olduğu belirtilmesi ile birlikte CHP lideri, iki kanatta harekete geçti.

Bir taraftan Ankara 16. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde 300 YTL’lik tazminat davası açtı. Avukatı Şahin Mengü, “Devleti, Cumhuriyeti kuran, bu ülkeye demokrasiyi getiren Ulu Önder Atatürk’ün kurdğu Cumhuriyet Halk Partisi’nin genel başkanı” diye hazırladığı dava dilekçesini sundu.

CHP’nin hukukçuları bir taraftan da Deniz Baykal-Bülent Ersoy polemiğini ekranlara taşıyan SHOW TV’nin cezalandırmak amacıyla RTÜK nezdinde harekete geçtiler.

Üst Kurul’un 1 Kasım 2005’te yapılan toplantısında, Bülent Ersoy-Baykal polemiğine yer veren televizyon kanalının durumu görüşüldü. Kapatma yerine para cezası verilmesi ya da yayın durdurmayı en aza indirgeyen bir tavır sergileyen RTÜK’te farklı bir ses vardı.

CHP kontenjanından RTÜK’e seçilen Mehmet Dadak, kendisini gönderenlere olan minnet borcunu ödeme çabası içine giren bir tavır sergiledi. SHOW TV’nin en ağır şekilde cezalandırılmasını ısrarla savundu. “Eğer böyle ceza verilmezse, haber bültenleri iftiraların atıldığı bir ortama dönüşeceği” görüşünü dile getirdi.

Mehmet Dadak, bu iddiaları gündeme getiren haber bülteni eğer en ağır biçimde cezalandırılmazsa bunun CHP lideri Baykal ile Üst Kurul'un kişisel bir hesaplaşması anlamına geleceği şeklinde ifadeler de kullandı.

***

Aradan iki yılı aşkın bir süre geçti. Bülent Ersoy, bu kez Kuzey Irak’ta yürütülen sınır ötesi operasyonlar ile ilgili sarfettiği sözleri nedeniyle Üst Kurul’un gündemine yine geldi.

Bu kez Bülent Ersoy’un, “halkı askerlikten soğutmak” şeklinde algılanan sözleri sarfettiği televizyon kanalı farklı idi. İddiaların dile getirildiği kanal, CHP’li Mehmet Dadak’ın ve partisinin görüşleri ile bire bir örtüştüğünü düşündüğü bir yayın organı idi. Bülent Ersoy’un Star TV’de yayınlanan bu sözleri, nedense Mehmet Dadak’a çok sempatik geldi.
Daha önce Bülent Ersoy’un sözlerinin yer aldığı kanalın en ağır şekilde cezalandırılması görüşünü şiddetle savunan Mehmet Dadak, bu kez özgürlükçü kesildi. Star TV’ye verilmesi kararlaştırılan “uyarı” cezasına karşı çıktı. Bu cezanın kişisel görüşleri dile getiren birinin üzerinden televizyonun cezalandırılması anlamı taşıyacağını ileri sürdü.

İşte size, iki Bülent Ersoy vak’ası karşısında iki farklı tavır sergileyen Mehmet Dadak portresi.

Kararı siz verin.


http://www.cafesiyaset.com/haber/20080229/CHPli-RTUK-uyesinin-cifte-standarti.php
Related topics
Reply to topic    Frihost Forum Index -> Language Forums -> Turkish

FRIHOST HOME | FAQ | TOS | ABOUT US | CONTACT US | SITE MAP
© 2005-2011 Frihost, forums powered by phpBB.