FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!


microsoft a rekabet cezasi

palavra
bu cezanin zekatini bulsak ihya olurduk herhalde.
bill gatesin bile icine evlat acisi gibi oturmustur. Laughing


Quote:
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, rekabeti ihlalde ısrarcı olmakla suçladığı yazılım devi Microsoft'a 899 milyon euro yeni para cezası verdi. Rekabeti ihlal soruşturmasında pazar hakimiyetini kötüye kullandığı gerekçesiyle Microsoft'a daha önce de 778 milyon euro para cezası uygulayan AB Komisyonunun son kararla birlikte şirkete kestiği fatura toplamı 1,68 milyar euroyu buldu. AB Komisyonunun rekabetten sorumlu üyesi Neelie Kroes, 50 yıllık AB rekabet politikası tarihinde Microsoft'un rekabeti ihlal kararlarına uymadığı için ikinci kez cezalandırılan ilk şirket olduğunu belirterek "Umarım bugün uyguladığımız cezayla, Microsoft'un kararlara uymama konusundaki karanlık defteri kapanır" dedi.
İLK SUÇLAMA 2000'DE YAPILDI

AB Komisyonu, Microsoft hakkında rekabet soruşturmasını, Aralık 1998'de Java yazılımıyla tanınan Sun Microsystems'in şikayeti üzerine başlatmıştı. Geliştirdiği sunucu programlarını Microsoft'ın Windows işletim sistemine entegre edemediğini belirten Sun, Microsoft'u, masaüstü bilgisayar sistemlerindeki hakim durumunu kötüye kullanmakla suçlamıştı. Microsoft'u resmi olarak ilk kez Ağustos 2000'de rakiplerine kasten gerekli bilgileri vermemekle suçlayan AB Komisyonu, soruşturmayı derinleştirerek bir yıl sonra şirkete gönderdiği ikinci belgede suçlamalarını multimedya yazılımlarını da içine alacak şekilde genişletti. Microsoft'un gerekli rekabet kriterlerini karşılamadığını düşünen AB Komisyonu, 2006 yılında şirketi 280,5 milyon euroluk ikinci para cezasına çarptırdı.


İkinci kez ceza alan ilk şirket

AB Komisyonunun rekabetten sorumlu üyesi Neelie Kroes, 50 yıllık AB rekabet politikası tarihinde Microsoft'un rekabeti ihlal kararlarına uymadığı için ikinci kez ceza alan ilk şirket olduğunu belirterek “Umarım kararlara uymama yönündeki tavrı değişir” dedigeyikkutuphanesi
gates in çerez parası çok koymaz ona Smile 1.68 koyar 100 alır o.
maniac_ea
çölden kum istemek gibi bi ceza adamda para bol etkilemez ama microsoftunda bi itibarı var gerçi ne kadar kaldıysa artık =)
akra
bencede öyle adama ne dokunacak Very Happy
sevret
sağolasın
Related topics
Microsoft gunning for Adobe's PDF format?
Microsoft makes mobile move
Sun, Microsoft tout fruits of cooperation
Microsoft slams UK open-source study
Bogus Microsoft Security Update Circulates
Microsoft's antispyware joke?
Microsoft Visual Basic help
microsoft
Microsoft under fire for RSS hijacking
Microsoft is upto it's dirty games again!
New O/S from Microsoft
Microsoft'tan sanal teleskop hizmeti
Microsoft herkesi kandırmış!
Google ile Microsoft arasındaki rekabet
Reply to topic    Frihost Forum Index -> Language Forums -> Turkish

FRIHOST HOME | FAQ | TOS | ABOUT US | CONTACT US | SITE MAP
© 2005-2011 Frihost, forums powered by phpBB.