FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

bu ne yaman celiski baykal!

palavra
chp lideri turbanli bir vatandasimiza parti rozeti takmis.

--adama sormazlarimi? bu neyin simgesi diye.

Quote:
Baykal, Türkiye'nin sıkıntılarını gördüklerini anlatarak, ''Türkiye'ye sorumluluk duygusu içinde herkesin hukukuna, hakkına, alın terine ve emeğine saygı göstererek, herkesin bu topraklar üzerinde ayrımcılığıma maruz kalmadan, kimse tarafından dışlanmadan, iktidarın 'bizden değil' ayrımlarına karşı çıkarak, 'hepimiz biriz, hepimiz beraberiz, hepimiz kardeşiz ve biz Türkiyeyiz' diye ortaya çıkma anlayışındayız'' dedi.

hekimusta
diyeceği şey demokrasinin simgesi geçen gün söylediklerini unutarak. buna tükürdüğünü yalamak denmez de ne denir? işte bunun için siyasetçileri sevmiyorum. hiç biri tamamen dogru olarak bildigi şeyin arkasında durmuyor. Tamam baykal türbanın yasak kalmasını isteyebilir. siyasi görüş olarak anlayabilirim ama söylediklerinin arkdasında dur o zaman. oy uğruna dönme düşüncelerinden. eğer yanlış oldugundan dolayı dönersen anlarım ama o zaman anyasa mahkemesine neden gidiyorsun. ya karsı çık ya da savun. yoksa maskaraya dönersin. burada sadece baykala değil, sözüm tüm siyasetçilere; ya adam gibi siyaset yapın ya da bırakın gidin. sözünün arkasında durmayan, oy için söylemyeceği yalan kalmayan siyasetçilerden bu ülkeye hiç bir hayır gelmez
palavra
"bir soz vardir nasilsaniz oyle yonetilirsiniz" diye
veya
"sut nasilsa kaymagi da oyle olur "

malesef siyasetcilerin hatalarinin cogundan secmen ve vatandas olarak bizler de sorumluyuz.
almanlarinda bir atasozu varmis

"siyasetle sosis acikta yapilmaz "
gerimter
chp de lider sorunu var Atatürkün partisine bakın ya.Halkına sırt çevirirmi atatürk
Liceneus
Eskiden Atatürk'ün partisiymiş. Geçen gün CHP milletvekillerinin Kars'ta yaptıkları yemekli bir toplantının televizyon görüntülerine rastladım. Kaz eti yiyorlar, eğleniyorlar, piste çıkıp oynuyorlardı, tabii ki olmalı bunlar. Yemek sonrası yapılan bir ropörtajda bir milletvekili kaz etinin afrodizyak etkisi ve ereksiyona faydaları konusunda bir demeç verdi, arkadaşlarına tavsiye etti. Diğer milletvekilleri ise çıkıp, "benim kaz etine ihtiyacım yok, çünkü ereksiyon sorunum yok, kaz eti olmadan da işimi görüyorum" gibi söylemlerle veya "kaz etini yedik, deneyelim bakalım, bir değişiklik olacak mı" gibi magazin basını laçkalığındaki, belki daha da ileriye giderek yaptıkları şımarıklık ve terbiyesizliklerle oy istedikleri halkın karşısına çıkıyorlar. Bu gibi yaklaşımlara bir müdahalesi olmayan, belki de olamayan bir parti liderinden ne beklenir ki? Oy için kimbilir, kimlere neler takıyor. Toplumun "aydın" kesimi lideri parti rozeti takıyor, diğerleri nasıl takacağının açıklamasını kameralar karşısında yapıyor. Yazık.
elektrik67
den,z baykal bunu hep yapıypr zaten...bugun rozet takar yarın mahkemeye gider turban için ne diyelim allah akıl fikir versin..durusunu tam olarak gosteren bir lidere ihtiyacıavr chp nin
anilerk
Politikayı sevemedim bir türlü.Zannediyorum ki o koltuklara oturunca bozuluyor insanların yapısı yada zaten bozuk olan yapıları ile oturuyorlar o koltuklara.Politika kıvırmak anlamına geliyor benim kafamda.Herşeyden,her söylediğinden,her yaptığından kıvırmayı bileceksin bu mesleği seçeceksen.
Yanılıyor muyum?
cavbela
anilerk wrote:
Politikayı sevemedim bir türlü.Zannediyorum ki o koltuklara oturunca bozuluyor insanların yapısı yada zaten bozuk olan yapıları ile oturuyorlar o koltuklara.Politika kıvırmak anlamına geliyor benim kafamda.Herşeyden,her söylediğinden,her yaptığından kıvırmayı bileceksin bu mesleği seçeceksen.
Yanılıyor muyum?

kesinlikle haklısın.
çok laf az işSmile