FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Sadece 19 kişide var

mr.emre
Quote:
Lamborghini Reventon markasıyla yalnız 20 tane araba üretti.

Şirket çok özel müşterilerine ürettiği bu arabaları bir milyon eurodan sattı. Dünyada sadece 19 kişinin sahip olduğu Lamborghini Reventon 650 piyes. Bir adet Reventon ise müzeye konuldu.

http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/galeridetay.aspx?cid=9801&rid=2
maeglin20
Güzel bir araba. Zenginin parası züğürdün çenesini yorarmış (:
palavra
bizdeki harikalar da ancak bu kadar olabiliyor.

Quote:
Dünyanın en lüks otomobilleri kategorisinde yer alan ve Türkiye'de Tofaş'ın yan kuruluşu FerMas'ın satış ve pazarlamasını yaptığı Ferrari ve Maserati markalarından 2007 yılında toplam 57 adet satıldı (29 Ferrari ve 28 Maserati).

Bekleme süresi yaklaşık 15 ayı bulan Ferrari için ön ödemesini yapmış 7 kişi de sırada bekliyor. FerMas Genel Müdürü Orhan Ülgür, 2007'nin Türkiye'de lüks araç segmenti ve şirketleri açısından heyecan verici bir yıl olduğunu belirterek, 2005'ten bu yana her iki markanın toplam satış adedinin de 127'ye ulaştığını dile getirdi.

Alfa Romeo/Lancia Marka Müdürü Altan Aytaç ise Alfa Romeo'nun yılı, 648, Lancia'nın ise 71 adetlik satış rakamıyla tamamladığını kaydetti.

cavbela
konu arabalardan açılmışken sanırım türkiyeden 8 adet tüplü ferrari varmış:d
maniac_ea
evet reventonu ilk gördüğümde esin kaynağını tahmin etmiştim araştıordım ve doğru çıktı tasarımcısının açıklamasını okumustum buyrun benzerlik...

Reventon

F-22 Raptor

nasyek
Züğürt konusunda haklısın. Değil bunları almak dokunsak dayak yiyebileceğimiz şeyler bunlar.
darkeagle
maniac_ea wrote:
evet reventonu ilk gördüğümde esin kaynağını tahmin etmiştim araştıordım ve doğru çıktı tasarımcısının açıklamasını okumustum buyrun benzerlik...

Reventon

F-22 Raptor

Uçak gibi araba dedikleri bu olsa gerek Very Happy