FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!


'Mini etekli olduğu için kezzap atıldı' haberi yalan çıktı

hekimusta
'Mini etekli olduğu için kezzap atıldı' haberi yalan çıktı

Quote:
Mini etekli oldukları için şırınga ile bacaklarına yanıcı bir madde atıldığı iddia edilen Atatürk İlköğretim Okulu öğrencisi B.S.Y(11) bazı gazetelerde yapılan haberlerin kesinlikle yalan olduğunu söyledi.

Cengiz Topel Lisesi karşısında yürürken yolda bir anda bacağında yanma hissettiğini belirten B.S.Y bunun üzerine hastaneye giderek tedavi olduğunu belirtti.

Kesinlikle kendisine laf atma yada mini etek ile dolaşıyorsun diye bir kimsenin laf atmadığını anlatan B.S.Y, "Kesinlikle yapılan haberler yalan. Kendileri uydurmuşlar. Böyle bir şey olmadı. Benim eteğimde zaten uzundu. Nereden uydurmuşlar bu haberi bilmiyorum." dedi.


Öte yandan isminin açıklanmasını istemeyen bir dershanede memur olarak çalışan E.İ (25) bu olayların yaşandığı saatlerde Atatürk Caddesi'nde üst geçitten aşağıya indikten sonra Devlet Hastanesi önüne geldiğinde sağ bacağında bir yanma hissettiğini belirterek, "Aldırış etmedim eve vardım. Evde pantolonumun yırtıldığını gördüm. Bacağımda da küçük bir yanık oldu. Emniyete gitmedim. Ben hiç farkında olmadan oldu." dedi.


KIZLAR EŞKAL VEREMİYOR

Mersin'in Tarsus ilçesinde biri ilköğretim okulu, diğeri lise öğrencisi iki kızın bacağına kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafından yanıcı madde döküldü.

İlçe Emniyet Müdürü Halil Tokyürek'in verdiği bilgiye göre, ilköğretim Okulu 6'ncı sınıf öğrencisi B.Y'nin (13) bacağına Atatürk Caddesi, lise son sınıf öğrencisi G.K'nin (17) bacağına ise Cengiz Topel Caddesi Yıldızlar kavşağı yakınında kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafından asit benzeri yanıcı madde döküldü.

Tokyürek, okula giden kız çocuklarının çoraplarının yırtılarak, mor leke görmeleri ve acı hissetmeleri üzerine Tarsus Devlet Hastanesi'ne gittiklerini belirterek, ''Kızlar eşkal veremiyor. Şu an olayı kimin ve neden yaptığı araştırılıyor'' dedi.

Tokyürek, mobese kameralarının da izlendiğini, savcılık tarafından laboratuvara gönderilen yanıcı maddenin ne olduğunun inceleme sonucu anlaşılacağını bildirdi.

Yalan haberler
Quote:
http://www.milliyet.com.tr/2008/02/14/son/sontur30.asp?prm=0,421121543
http://www.hurriyet.com.tr/egitim/anasayfa/8231269.asp?top=1
palavra
malesef medyamizda bir yalan haber sendromu var.

islerine geldigi zaman gozlerini kirpmadan yalan haber yapabiliyorlar ve bunun hic bir cezasi yok sanirim.

eskiden daha acimasizdilar, muftunun kecisi calinir,muftu keci caldi diye haber yaparlardi.
ulkemizde meshur bir insan olupda medyanin yalan haber yaptigindan sikayetci olmayan hic kimse yoktur herhalde.

butur haberlerin gayesi de malum ,basortusu yasaginin kalkmasindan sonra hukumete baski yapmak istiyorlar.

ama artik nafile
yalancinin mumu yatsiya kadar bile yanmiyor
gelisen haber teknolijisiyle yalan haberleri aninda tekzip yiyor.
mr.emre
Bir kere mini etek diye bir şey yok. Yani haberlerde böyle bir şey yok. Her kısa etek mini etek midir?

İkinci olarak ise; alın burdan yakın: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/8239853.asp?gid=229&sz=53680
palavra
Quote:
Vali Aksoy, 2 kız öğrencinin yanında 3 kamu görevlisinin daha benzer olayla karşı karşıya geldiğine dikkat çekerek, kamu görevlilerinden ikisinin olay esnasında üzerinde pantolon bulunduğunu vurguladı.Aksoy, 'Olaya maruz kalan kamu görevlilerimizin pantolonlu olmasını göz önüne aldığımız zaman, kamuoyuna yansıyan ve yansıtılan 'mini etek giyildiği için atıldı' yönündeki değerlendirmeler doğru değil. Bunları tamamen psikolojik sorunları olan kişi veya kişilerin yaptığını düşünüyoruz.' dedi.Bayanlara atılan maddenin incelemelerin laboratuar ortamında sürdüğünü kaydeden Aksoy, maddenin kezzap olmadığını kaydetti.Çalışmaların kısa bir süre sonra neticelendirilerek, halkı bilgilendireceklerini belirten Aksoy, 'Ekiplerimiz, maddenin kezzap olmadığı hükmüne vardı. Hafif bir yanma hissi veren ve kızarıklık oluşturan bir madde. Emniyet güçlerinin olayla ilgili hassasiyetle çalışıyor. Olaya maruz kalan vatandaşlarımız sağlık sorunu yaşamıyor.' diye konuştuTarsus'ta, ilköğretim okulu 6'ncı sınıf öğrencisi B.Y. (13) ile lise son sınıf öğrencisi G.K'nin (17) bacaklarına yakıcı bir madde atılması bazı gazetelerde,'Mini eteklilere saldırı' olarak yer almıştı.senaryo artik kabak tadi vermeye basladi
delinin veya provakator un biri bir is yapar
kartel medya yalan haber yapar
isbirlikci siyasetci yalan habere baliklama atlar.
Allahtan 28 subat oncesinde oldugu gibi aczmendiler , fadime sahinler ,ali kalkancilar ortaya cikmadi
yakinda onlarida veya benzerlerinide piyasaya surerler.


Quote:
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ''Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın izlediği politikanın Türkiye'nin siyasi kimliğini, huzurunu ve barışını tehdit ettiğini'' öne sürdü.

Baykal, parti genel merkezinde bir grup gazeteciyle sohbeti sırasında gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Gazetelerde yer alan, ''Tarsus'ta dün kimliği belirsiz saldırganlar tarafından formalı iki kız öğrencinin bacaklarına kezzap atıldığı'' yönündeki haberlere değinen Baykal, ''Bu olayın 'bir ruh hastasının bireysel tepkisi' olarak izah etmek yeterli olur mu? Acaba, bunun, Türkiye'nin içine girdiği yeni siyasi iklim, yaşanan gerginlikler ve kutuplaşmayla ilgisi var mı? sorusu haklı bir soru değil mi? Bu işin sorumlusu sadece o saldırıyı yapanlar mı?'' diye sordu.


Baykal, ''Başbakan Erdoğan'ın son dönemde yaşanan tartışmalarla ilgili olarak, 'Türkiye'de ne değişti?' sorusunu yönelttiğini'' ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Türkiye'de pek çok şey değişti. İsterse katalog çıkarırız. Nerede, ne değişti teker teker gösteririz ama bu son olay bile Türkiye'de nelerin değiştiğini, bağnazlığın ne noktalara geldiğini ortaya koymuyor mu? Başbakan, 'Ne değişti?' diye soruyor. Neyin değiştiğini Tarsus'ta ayaklarına kezzap atılan çocukların ailelerine sorsun. İnanç gereği örtünmeyi anayasaya yerleştirirseniz bir fanatiğin olayı bu noktaya taşıması sonucu ortaya çıkmaz mı?''

''Ülkenin götürülmek istediği noktayı artık herkesin sezmeye başladığını, buna karşı toplumun her kesiminden tepki gösterildiğini'' kaydeden Baykal, ''bunun Başbakan Erdoğan'ı çok ciddi şekilde rahatsız ettiğini'' öne sürdü.

Erdoğan'ın ''yaşanan gerilimi 'partiler arası bir çatışma' gibi göstermeye çalıştığını, ancak bunun doğru olmadığını'' ifade eden Baykal, ''Son dönemde kendimi parti siyaseti yapan bir siyasetçi gibi değil devlet ve millet adına bir büyük mücadele verdiğim bilinci içinde çalışıyorum. Parti siyasetinin, alışılmış 'sen', 'sen' siyasetinin çok ötesinde bir tablo var'' diye konuştu.
mr.emre
palavra wrote:

kartel medya yalan haber yapar


Yalan olan nedir arkadaşım? Türk televizyonlarını izliyor musun bilmiyorum. İzliyorsanda en fazla stv, kanal7 ve türevlerini izliyorsundur. Neyse konu o değil. Televizyonda bu kızların röportajları yayınlandı. Gerçek insanlardan, vidyo görüntüleri. Burası anlaşıldı sanırım. Ortada hiç bir zaman mini etek diye bir ibare olmadı. Okul orası okul hatta ilkokul. Ne mini eteği? Tabi sizin ortaçağ zihniyetinize göre yerlerde sürünmeyen her etek mini etek olabilir. Orasını bilemem. Son olarak. İftira ahlakın neresine sığar?
mr.emre
Quote:

Saldırganların bu sefer ki kurbanları kot pantalonlu. Atatürk Bulvarı’nda bu sabah 09.30'da meydana gelen olayda, 17 yaşındaki İ.K. ve yaşıtı E.Ş. şırıngalı saldırıya uğradı. Şırıngayla sıkılan sıvı İ.K.’nın montuna, E.Ş.’nin ise pantalonuna isabet etti. Saldırıya uğrayan 2 kız, Tarsus Devlet Hastanesi’ne götürüldü.
mr.emre
Gelişmeler ardarda geliyor.

Quote:
SALDIRGAN YAKALANDI

Tarsus’ta pazartesi gününden bu yana 7 kişiye şırıngalı saldırıda bulunan 28 yaşındaki D.K., MOBESE kamerasıyla yapılan takiple yakalandı. Gerçekleştirdiği saldırılarla Türkiye’nin gündemine oturan zanlının yakalanması için Tarsus Emniyet Müdürlüğü’nün aldığı olağanüstü önlem bugün sonuç verdi. Kadın sivil polislerin ‘tuzak’ olarak devriye gezdiği bölgede bugün sabah 2 kız öğrencinin saldırıya uğraması üzerine bölgeyi ablukaya alan polis, MOBESE kamerasından Langen Bulvarı’ndaki Yeşilyurt Apartmanı’na girdiği saptanan saldırgan, burada üzerindeki bir şırınga ile kıskıvrak yakalandı.

28 yaşındaki 1.90 metre boşundaki D.K., ifadesi için Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Bereli ve sakalsız olan ve daha önce saldırıya uğrayan kızların verdiği eşkale de uyan D.K.’ın, saldırıları neden gerçekleştirdiği araştırılıyor.
palavra
mr.emre wrote:
palavra wrote:

kartel medya yalan haber yapar


Yalan olan nedir arkadaşım? Türk televizyonlarını izliyor musun bilmiyorum. İzliyorsanda en fazla stv, kanal7 ve türevlerini izliyorsundur. Neyse konu o değil. Televizyonda bu kızların röportajları yayınlandı. Gerçek insanlardan, vidyo görüntüleri. Burası anlaşıldı sanırım. Ortada hiç bir zaman mini etek diye bir ibare olmadı. Okul orası okul hatta ilkokul. Ne mini eteği? Tabi sizin ortaçağ zihniyetinize göre yerlerde sürünmeyen her etek mini etek olabilir. Orasını bilemem. Son olarak. İftira ahlakın neresine sığar?


benim yazilarimda bir mini lafini goruyormusun?
senin verdigin linklerdede ,hurriyettede milliyettede bu saldirilarin kisa etek yuzunden yapildigi yazili.

tamam kisa etege ,mini demek dogru degil ama
hic alakasiz bir sekilde olaya irtica susu vermek icin kisa etek yakistirmasi yapmak , yalancilik ve adiliktir.

emniyet zanlinin psikolojik sorunlari oldugunu aciklamis, simdi chp lideri baykala sorsaniz olayin irtica ile ne alakasi var. Kezzap i nereden cikardiniz diye

herhalde stv veya kanal 7 de izledigini soylemeyecektir.O kanallarda yalan haber olmaz.
hekimusta
arkadaslar konu mini etek veya kısa etek değil. içinde bulundugumuz durumdan birilerinin yararlanmak istemesi. böyle şeyler olabilir. ortalık manyak kaynıyo. ve hatta kısa-mini etek nedeniyle de olabilir ancak bunu içinde bulundugumuz durumla-başörtüsü kriz bağdaştırmanın hiç bir anlamı yok. ancak medyamız sagolsun sadece kendi ve belki de kendilerine destek veren bir kesimin çıkarını düşündüğü için yalan haberi hiç çekinmeden yayınlıyorlar. böyle provakosyonlar olabilir ama medyanın görevi onların istedigini vermemek ve bu gibi konuları gazetelerinde yayınlamak olmalı ama bizim medya tam tersini yapıyor. önemli olan ülkenin çıkarı olmalı. söz konusu ülkenin çıkarıysa gerisi teferruattır.

Quote:
Zanlı, ilk ifadesinde yaptıklarının mini etekle ilgisinin olmadığını açıklamıştır. Şırıngalı saldırıların mini etekle bir ilgisi yoktur" dedi.

Zanlının bugüne kadar 6 kişiye şırıngalı saldırıda bulunduğunu belirten Tarsus Kaymakamı Abdulhamit Erguvan, "Zaten bu olayı yaşayan iki kızımız okul üniformalı. Diğer bayanlar da pantolonlu. Alınan ilk intiba kişinin psikolojik problemli olduğu yönünde. Ailenin ve kendisinin de mutaassıp bir hayat tarzı yok. Herhangi olumsuz bir kaydı yok. Bir örgüt bağlantısı yok. Sadece bir fabrikada işçi olarak çalışıyor. Bu olayı psikolojik nedenlerle yaptığını söylüyor. Mobese kameralarına yakalanan zanlının eşgali belliydi. Zanlı, ekiplerin özverili çalışmasıyla Langen bulvarı 4111 sokak girişinde suçta kullanmış olduğu şırıngayla yakalandı" diye konuştu.Al bi de buradan yak
Quote:

Bir provokasyon daha
Milliyet Gazetesi'nde 'Dairelerin kapısına Allah yazdılar' başlığıyla yer alan habere apartman sakinlerinden tepki geldi. İstanbul'un Bahçelievler Soğanlı Mahallesi Sefakent Sitesi'nde gerçekleşen hadisenin fazla büyütüldüğünü belirten apartman sakinleri, yazının 5 ay önce yazıldığını belirtti.
badboyyad
Bundan sonra günümüzde şu ana kadar görülmemiş olaylar olmaya başlıcak yani pravakasyonlar başlıcak.Eminim ki başörtüsü yasağı kalkınca bir başörtülü başı açık birine saldırcak zorla başını kapatmaya çalışcak öğrenciler arasında kavgalar çıkacak çarşaf giyip okula girmek isteyenler olcak ve bu insanlar okullarda vaazlar vermeye başlıcak ama tesadüfe bak hepsi yasak kalktı diye olcak.Veya da her yapılan olayı örneğin mini etekli diye kezzap attı denildiği gibi başka olaylarıda dinciler yaptı diye ülkeyi karıştırcaklar.Ama yalancının mumu yatsıya kadar yanar.Adam kafayı sıyırmış belli oldu.Bide Akmerkez'in önünde namaz kılınmaya başlandı işe bak ülke tam ikiye ayrılmak isteniyor hiç olmayan şeyler oluyor tam o sıradada tesadüfen orda kamerasıyla bekleyen bütün gazeteciler olayı çekiyor hemde adam dururken sanki vahiy geldi şurda şu saatte namaza birisi durcak tam size göre bi haber gidin çekin.Allah'ın işi işte birileri ne zaman bir şey yapcak gazeteciler orda oluyor helede bu ülkeyi ikiye ayıracaksa...
hekimusta
badboyyad wrote:
Bundan sonra günümüzde şu ana kadar görülmemiş olaylar olmaya başlıcak yani pravakasyonlar başlıcak.Eminim ki başörtüsü yasağı kalkınca bir başörtülü başı açık birine saldırcak zorla başını kapatmaya çalışcak öğrenciler arasında kavgalar çıkacak çarşaf giyip okula girmek isteyenler olcak ve bu insanlar okullarda vaazlar vermeye başlıcak ama tesadüfe bak hepsi yasak kalktı diye olcak.Veya da her yapılan olayı örneğin mini etekli diye kezzap attı denildiği gibi başka olaylarıda dinciler yaptı diye ülkeyi karıştırcaklar.Ama yalancının mumu yatsıya kadar yanar.Adam kafayı sıyırmış belli oldu.Bide Akmerkez'in önünde namaz kılınmaya başlandı işe bak ülke tam ikiye ayrılmak isteniyor hiç olmayan şeyler oluyor tam o sıradada tesadüfen orda kamerasıyla bekleyen bütün gazeteciler olayı çekiyor hemde adam dururken sanki vahiy geldi şurda şu saatte namaza birisi durcak tam size göre bi haber gidin çekin.Allah'ın işi işte birileri ne zaman bir şey yapcak gazeteciler orda oluyor helede bu ülkeyi ikiye ayıracaksa...

işin garip yanı namazı kılan da kabeye dogru kılmıyormus. Very Happy. provakasyon yapacaksanız zekice yapın Exclamation
mr.emre
Quote:
Bu olayı psikolojik nedenlerle yaptığını söylüyor.


Elinde şırıngayla insanların bacağına yanıcı madde sıkan insan(!) böyle diyecek. Sonrada bu ciddiye alınacak. Çok güzel.

badboyyad wrote:
Bide Akmerkez'in önünde namaz kılınmaya başlandı işe bak ülke tam ikiye ayrılmak isteniyor hiç olmayan şeyler oluyor tam o sıradada tesadüfen orda kamerasıyla bekleyen bütün gazeteciler olayı çekiyor hemde adam dururken sanki vahiy geldi şurda şu saatte namaza birisi durcak tam size göre bi haber gidin çekin.Allah'ın işi işte birileri ne zaman bir şey yapcak gazeteciler orda oluyor helede bu ülkeyi ikiye ayıracaksa...


Bahsettiğimiz yer Akmerkez. Neymiş? Ak-mer-kez.
Orada yılın 365 günü haber kanalları bulunur.
palavra
adamlar nasil bir irtica haberi yapacaklarini sasirdilar,basortusu tasarisinin mecliste gorusuldugu sirada ,sirf kamuoyu olusturmak icin ,adice- 10 ay once dogrusunu kendi sitelerinde de yayinladiklari -bir haberi carpittilar,milliyetin okur temsilcisi ister istemez ozur dilemek zorunda kaldi.olayin hata oldugunu soyledi. yerseniniz.

Quote:
Irak'ta Dua Halil Aswad adında bir Kürt-Yezidi kızının Sünni Müslüman bir gence âşık olduğu için ailesi tarafından taşlanarak linç edilmesini, bir yıl içinde iki farklı şekilde veren Milliyet Gazetesi'nden özür geldi.Gazetenin okur temsilcisi Derya Sazak, dünkü yazısında 3 Mayıs 2007 ile 6 Şubat 2008 tarihlerinde iki farklı şekilde internet sitesinde çıkan haber için özür diledi. Sazak, "Basında Güven logosuna sahip Milliyet'in bu tür hataları kabul edilemez." dedi.


TBMM'de başörtüsü oylamasının yapıldığı 6 Şubat günü Milliyet'in internet sitesinde 'şok video' başlığı altında bir görüntü yayınlandı. Milliyet'in sitesinde, "Koca şiddetinden kaçtığı ve Yezidilere sığındığı için ilçe meydanında yarı çıplak soyulan ve çocukların yanında başına taşla vurularak linç edilen Sünni Müslüman kadının görüntüleri, insanlıktan nasıl çıktığını gözler önüne serdi." deniliyordu. Söz konusu haber, Vatan Gazetesi'nin sitesinde daha da ileri gidilerek, "Kur'an eşliğinde kadına linç! Başını taşla ezerek öldürdüler" başlıkları altında yayınlandı.

Ancak görüntü anonslarının çarpıtma olduğu ve hadisenin 10 ay önce gerçekleştiği ortaya çıktı. Başörtüsü oylamasının yapıldığı gün sitelere konan videodaki kadını öldüren ailenin, Müslümanlıkla ilgisi bulunmayan Yezidiler olduğu anlaşıldı. Haberin doğru hali, 3 Mayıs 2007'de Milliyet'in kendi internet sitesinde de yayınlanmıştı. Haberin kimi okurlarca TBMM'deki türbanla ilgili anayasa değişikliği oturumlarıyla ilişkilendirildiğini anlatan Derya Sazak, "Vakit ve Zaman gazetelerinde Milliyet İnternet'in tutumu eleştirildi." dedi. Sazak, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı'nın, "Haberin doğru hali, 3 Mayıs 2007'de Milliyet'in internet sitesinde yayınlanmış. 'Çarpıtılmamış hali' kendi sitesinde dururken Milliyet gibi önemli bir markanın internet sitesinde böyle bir büyük hata yapılması şaşırtıcı." ifadelerini köşesine taşıdı. Sazak'ın yayınladığı bir okur mesajında da şu ifadeler yer aldı: "Söz konusu olay bir yıl önce yaşanmış ve aslı sizin verdiğiniz şekilde değil. Taşlanarak öldürülen kadını, ailesi infaz ediyor. Aile, Yezidi azınlığa mensup, kadın ise Müslüman bir erkeğe âşık oluyor ve İslam dinini kabul ettiği için ailesi tarafından taşlanarak öldürülüyor. Milliyet'in yaptığı en hafif kelimeyle ayıp."

hekimusta
yakında aczimendiler tekrar hortlar
akra
hekimusta wrote:
yakında aczimendiler tekrar hortlar


bu bir politika çeşidi islamı karalayacaklarf kötüleyecekler ki kişilerinin inançlarını azaltıp kimliksiz şahsiyetsiz bir türk genci oluşturmak amaç bu
hekimusta
akra wrote:
hekimusta wrote:
yakında aczimendiler tekrar hortlar


bu bir politika çeşidi islamı karalayacaklarf kötüleyecekler ki kişilerinin inançlarını azaltıp kimliksiz şahsiyetsiz bir türk genci oluşturmak amaç bu

bence amaç ortalığı karıstırmaktı ama amaclarına ulaşamadılar. En azından tam olarak ulaşamadılar..........
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Related topics
İstanbul Forumu
PHP ve PHPNUKE kaynaklar
Bilimsel Terimlere Türkçe Karşılıklar..
Koka Kola değil, Kol Kola
Tüketiciler Birliği, TÜBİTAK a inceletti; gazozda alkol var
mühendisleri sinir eden sorular
CMS Nedir
MSN'de OYUNLAR
Okullar açılıyor_Anılarınız
"Bu maç için kaç para aldınız" (?)
yeni başlayanlar için hukuk fakültesi
Hayatımızı değiştiren buluşlar
Siber Savaş Çoktan Başladı !
Öss hala neden acıklanmadıki???
Reply to topic    Frihost Forum Index -> Language Forums -> Turkish

FRIHOST HOME | FAQ | TOS | ABOUT US | CONTACT US | SITE MAP
© 2005-2011 Frihost, forums powered by phpBB.