FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!


Dunga ,Turk okulunda

palavra
Quote:
Zaman'ın 'Yılın Sporcusu' ödül töreni için geçen hafta İstanbul'a gelen Brezilya Milli Takımı Teknik Direktörü Dunga, Türkiye'nin selamını dünyanın öbür ucunda görev yapan fedakar öğretmenlerimize götürdü.Ülkesine döner dönmez, Sao Paulo'daki Türk okulu 'Colegio Belo Futuro'u (Güzel Gelecek Koleji) ziyaret eden Dunga, Türkiye'den çok etkilendiğini anlattı. Ödül törenine davetin, okul yöneticileri aracılığıyla kendisine iletildiğinde hiç tereddüt etmediğini vurgulayan ünlü teknik adam, "Buradaki sıcaklığı Türkiye'de de gördüm. Daha geniş bir zamanda tekrar gideceğim." dedi.


İstanbul'da da iki koleji ziyaret ettiğini, insan merkezli bir eğitim modeliyle karşılaştığını anlatan Dunga, bunun modern çağın problemlerini çözebileceğinin altını çizdi: "Türklerin Brezilya'da eğitim yatırımlarının olmasını bu açıdan çok önemsiyorum. Futbolun dışında eğitim çalışmaları da iki ülke arasında sağlam köprüler oluşturuyor. Bu teşebbüsün meyveleri yakında daha iyi görülecek."
Quote:
Gazetemizin düzenlediği, 'Yılın Sporcusu Ödül Töreni'nin onur konuğu olan Brezilya Milli Takımı Teknik Direktörü Dunga, Türkiye seyahatinden çok etkilendiğini, ülkesinde bulunduğu faaliyetlerle gösteriyor. İstanbul'da Anafen Kolejleri'nden Sabahattin Zaim İlköğretim Okulu'nu ziyaret eden ve Türkiye'deki gençlerin saygısına hayran kaldığını söyleyen Dunga, Sao Paulo'da da Türk kolejine gitti. Bir yıl önce açılan Colegio Belo Futuro'yu (Güzel Gelecek Koleji) gezen ve yetkililerden, verilen eğitime yönelik bilgiler alan Brezilya Milli Takımı'nın hocası, öğrencilerin ve velilerin yoğun ilgisinden memnun kaldı.


İki ülke arasında büyük benzerlikler olduğunu ifade eden Dunga, "Türkler cana yakın ve sıcak insanlar. Bu yönleriyle Brezilyalılara çok benziyorlar." diye konuştu. Okulda insanî değerlerin aşılanmasının da önemine değinen Dunga, eğitimin bütün dünyanın problemi olduğunu, kendisinin de gönüllü olarak bu tür faaliyetler yaptığını vurguladı. Genç hoca, Porto Alegre şehrinde fakir çocuklara meslek edindirme adına ücretsiz kurslar organize edildiğini, kendisinin de bunlara destek olduğunu ifade etti.


Türklerin burada eğitim yatırımlarının bulunmasını çok önemsediğini, bunun iki ülke arasında sağlam bir köprü kuracağına inandığını söyleyen Dunga, Türkiye'de iki okulu ziyaret ettiğini ve öğrencilerin saygılı davranışlarından etkilendiğini söyledi. İnsan merkezli bir eğitim modeli gördüğünü, bunun da modern çağın problemlerini çözebileceğini ümit ettiğini belirten Dunga, Türkiye'de aileye verilen öneme şahit olduğunu, bu okulda da bu tür değerlerin öğretildiğini ifade etti.


Gazetemizin ödül törenine davetini okul yöneticileri aracılığıyla aldığını belirten Dunga, şöyle konuştu: "Aramızdaki dostluk ve yakınlıktan dolayı daveti kabul etmekte tereddüt etmedim. Burada gördüğüm sıcaklığa Türkiye'de de şahit oldum. Zaman'ın çok güzel ve modern tesisleri var. Gazete personelinin eğitimli ve entelektüel duruşunu da çok beğendim. Zaman'ın en çok satılan ve güvenilen gazete olmasını, çalışanlarının ciddiyetine bağladım."

Türkiye'ye daha geniş bir zamanda tekrar gitmeyi arzu ettiğini belirten Dunga, daha sonra okul yetkilileriyle birlikte Türk Kültürü Merkezi'nde öğle yemeği yedi. Dunga, burada yaptığı konuşmada da futbolun dışında iki ülke arasındaki eğitim çalışmalarının sağlam köprüler oluşturacağını, bu teşebbüsün meyvelerinin yakında daha iyi görüleceğini belirtti.

Mustafa Göktepe - Sao Pauloyurt disindaki okullar kopru vazifesini gormeye devam ediyor.
sefilim
Seviyorum ben bu adamı çok hoş bir insan , yüzünden gülüşü hiç eksik olmuyor.Türklere düşmanlık güden bazı milletler de çatlasınlar kıskançlıklarından Razz
Related topics
barbecue
How to cook thanksgiving
Galatasaray Museum
What countries did you visit?
KNIGHT ONLINE !
selamlar turk olan varmı ??
Dunga é o novo técnico da seleção brasileira.
ab'ye 800 bin turk!
amerikada ilk turk asilli yargic
Turk deyilmisiniz? Hepiniz Ermenimisiniz?
new york polis mudurunun turk okulu ziyareti
turk kilici
fransadaki turk asilli siyasetcilere ermeni baskisi
Amazon Mechanical Turk
Reply to topic    Frihost Forum Index -> Language Forums -> Turkish

FRIHOST HOME | FAQ | TOS | ABOUT US | CONTACT US | SITE MAP
© 2005-2011 Frihost, forums powered by phpBB.