FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

FTP Bağlantı Sorunu

Liceneus
Host isteğim bugün kabul edildi ve upload için ftp bağlantısı sağlamaya çalıştım, olmadı. Sorunla ilgili olarak forumları taradım, ftp bağlantısında acctive / passive mode ve firewall sorunundan bahsediliyor. Filezilla ve firfox'un fireftp eklentilerinde söylenenleri yapmış olmama rağmen bir çözüm sağlayamadım. Bu konuda sorun yaşayan veya çözümü konusunda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çözüm için mesajlarını bekliyorum.
darkeagle
Hangi server?
tufansaba
FlashFXP kullanıyorum bugüne kadar hiç sorun yaşamadım Very Happy
hekimusta
arkdasım nasıl bi hata veriyor. sitenin ftp adresini ve şifrelerini dogru yere ve dogru sekilde yazdıgından emin misin? büyük ihtimalle yanlış yere veya yanlış yazdıgından kaynaklanıyordur
BURAK_X
evet sorunu aç biraz hatta mümkünse screenshot at Very Happy
loserk
aç internet explorerı,

ftp://kullanıcı adın:şifren@domain adın/public_html

şeklinde gir bakalım Wink
Liceneus
Server 1'deyim

FireFTP ile bağlanma girişiminde

Quote:
220---------- Welcome to Pure-FTPd [TLS] ----------
220-You are user number 2 of 50 allowed.
220-Local time is now 01:39. Server port: 21.
220-This is a private system - No anonymous login
220 You will be disconnected after 15 minutes of inactivity.
USER liceneus
331 User liceneus OK. Password required
PASS (password not shown)

yazıyor ve bu aşamada dosyaların listelenmesi gerekirken bağlantıya dair bir hareket gelmiyor. Bu arada cpanel üzerinde password değiştiremiyorum;

Quote:
There was an error manipulating the password file. This generally means you entered your old password incorrectly.

şeklinde bir hata alıyorum. Evet, diyor ki "eski passwordünü yanlış giriyorsun", aynı passwordle cpanel'e giriyorum...

Webdisk kullanayım diyorum, onda da bağlantı sağlandıktan sonra dosya yüklemeye kalktığımda, aynı dosya / klasörden var olduğunu, üzerine yazamayacağını söylüyor.

Cpanel ile tek dosya upload etmek istediğimde, upload sayfasında "maximum file size allowed for uplodad: -5 bytes" gibi bir satır görüyorum, upload starting diyor ve dediğiyle kalıyor.

ftp://kullanıcı adın:şifren@domain adın/public_html formülünü de deniyorum, sayfa açılmıyor.

SS ihtiyacı olduğunu sanmıyorum, bu açıklamalarla da sorun çözülmezse yollarım.

Host verildikten sonra yapmam gereken, aktivasyon gibi birşey olabilir mi diye düşünüyorum. Çünkü account bilgilerim var, hostingimin olduğunu söyleyen ibareler var, cpanele giriyorum, ama dosya yükleme yapamıyorum.

Şimdiden teşekkür ediyorum.
tufansaba
Bence önemli bir dosyan ve ya herhangi birşeyin varsa ftpnde onları al sonra bondingse mesaj at bir çok sorunla karşılaşıyorum hesabımı silip tekrar oluşturabilir misin diye

oda zaten tekrar oluşturup giriş bilgilerini veriyor Very Happy
insolent1
ftp://.... diye ben bir zamanlar giriyordum sonra sorun yaşadım giremiyorum,
ama filezilla'dan girebiliyorum. Bu FTP programını bir dene istersen.
Liceneus
Bondings'e ve Animal'a mesaj attım, Bondings tatildeymiş, Animal öyle söylüyor. Dosya yükleme limiti olarak görünen "-5 byte" normale dönmüş durumda ama gerek cpanel, gerekse ftp üzerinden dosya yükleme sorunu halen devam ediyor. Ayrıca şifre değiştirme girişimlerim de olumsuz sonuçlanıyor. Bu sorunu çözebilecek bir moderatör var mı? Yoksa 20 gündür tatilden dönmeyen bondings'i beklemeye devam mı etmeliyim?
nameofsound
CUTEFTP kullanıyorum arkadasım onu kullan FTP kullanıcı adınla sıfrenı ıyıce ıncele ondan olabılr dıye tahmın edıyorum
Liceneus
Bugün site yöneticileri account'umu silip, yeniden oluşturmuşlar. Bir aydan fazla bir süredir bekledim, ama sonunda düzeldi. Umarım beklediğime değmiştir.
sefilim
Nedense frihostun bu tür işlemleri çok geç yapılıyor Rolling Eyes ben de kaç gündür yeni bir şifre için bekliyorum.Kontrol panelindeki şifre hatırlatma bağlantısı çalışmıyor.Kaç gündür kaç kere denedim onay kodu hala gelmedi.En sonunda geçen gün bu tür işlemlerin manual yapıldığını öğrendim ve de ilgili forum sayfasına isteğimi yazdım ama 3 gün oldu halaa yanıt yok.Hala beklemedeyim Laughing
sefilim
5nci günün sonuda nihayet şifre değişti Wink
cavbela
sefilim wrote:
5nci günün sonuda nihayet şifre değişti Wink

sanırım hesap işleriyle sadece bondings ilgileniyor. tabi yoğuluk artınca onunda işi zorlaşmıştır. çok önceden bondingse bikaç işim düşmüştü ve gayet hızlı halletmişti.
uzun zamandır bi sorun yaşamadım ama..
fthk
Merhaba arkadaşlar yeni üyeyim de. Benim sormak istediğim bir konu vardı. Amatör bir site planlıyorum o yüzden ücretsiz domain aldım. Bu siteyi joomla ile yapmayı planlıyorum da frihost joomla yı destekliyor mu?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
mr.emre
fthk wrote:
Merhaba arkadaşlar yeni üyeyim de. Benim sormak istediğim bir konu vardı. Amatör bir site planlıyorum o yüzden ücretsiz domain aldım. Bu siteyi joomla ile yapmayı planlıyorum da frihost joomla yı destekliyor mu?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Evet, elbette.
S3RD4R
aRKLAR NASIL HOST ALICAZ PEKALA?
BURAK_X
S3RD4R wrote:
aRKLAR NASIL HOST ALICAZ PEKALA?
nasıl host alacağınla ilgili sorularla forumu kirletmezsen, host almaya 1 adım daha yaklaşırsın.
Sık Sorulan Sorular başlığı wrote:

Hosting hesabı nasıl açtırabilirim ?
- Öncelikle forum kurallarını okuyun. Toplamda en az 10 puanınız ve 5 mesajınız (spam olmayan ve forum kurallarını uygun) mesajlar gönderin. Daha sonra Account(Hesap) sayfanıza gidiniz ve buradan hesabınız açılması için istekte bulunuz.
http://www.frihost.com/forums/account.php

Puanlar nasıl işliyor ?
- Yazdığınız bir mesajdan uzunluğuna göre 0 ile 2,5 arasında puan kazanıyorsunuz. Her gün 1 puan hesabınızdan silinir. Aktif olmama gün limitiniz ise aldığınız puan sayısıdır. Örneğin, 30 puanız varsa 30 gün aktif olmayabilirsiniz. En fazla 45 gün aktif olmama limitiniz var. Puanlarınız 0'ın altına düşmemelidir. -5'te ise 1. uyarı mesajı gelir, -10'da ise 2. uyarı gelir ve sonrasında hesabınız silinir.

Hesabımın açılması ne kadar sürer ?
- Hemen açılabileceği gibi bir kaç gün de sürebilir. Yine Account sayfanızdan takip ediniz.

Hesabınım açılmadı ? Ne yapmalıyım ?
- Eğer hesabınız açılmamışsa forum kurallarına uygun ve istenilen minimum sayıda mesaj göndermemişsiniz demektir. Lütfen daha iyi mesajlar gönderin !

Idea Hesabınızın açılmasını istiyorsanız bunlara dikkat etmelisiniz.:
- Her konuya mesaj göndermeyin, öncelikli olarak ilgilendiğiniz konulara mesaj yazın.
- Mesajlarınızı çok kısa yazmayın.