FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!


Suçu: İnternetten kadın hakları raporu indirmek

mr.emre
Quote:

Afganistan’da internetten kadın hakları ile ilgili rapor indirip dağıtan gazetecilik öğrencisi genç İslamcı mahkeme tarafından ölüme mahkum edildi. The Independent gazetesi serbest bırakılması için kampanya başlattı.

Kadınları yok sayan Taliban iktidarı, ABD'nin opersyonuyla birlikte yok oldu. Ama Afganistan'da o günden sonra çok az şey değişti. Kadınlar hala burkasız sokağa çıkamıyor, kız çocukları hala okullara gidemiyor. Birçok bölgede her türlü davaya şeriat mahkemeleri bakıyor. Son olarak yaşanan olay ise Taliban düzeninin tam gaz sürdüğünü bir kez daha ortaya koydu.

İnternetten kadın haklarıyla ilgili bir rapor indirip dağıtan gazetecilik öğrencisi genç, İslamcı mahkeme tarafından ölüme mahkum edildi. İngiliz The Independent gazetesi, öğrencisi gencin serbest bırakılması için kampanya başlattı.

İngiliz The Independent gazetesinin manşetine taşıdığı haberinde, Afganistan’da gazetecilik öğrencisi Said Pervez Kambas adlı gencin internetten kadın hakları ile ilgili rapor indirdiği için İslamcı mahkeme tarafından ölüme mahkum edildiği belirtilerek gencin serbest bırakılması için kampanya başlatıldığı duyuruldu.

KARZAİ HÜHÜMETİ PARMAĞINI OYNATMADI

Raporu indiren gencin ölüme mahkumiyetinin ülkenin yetkililerince onaylandığının kaydedildiği haberde Afganistan’ın artık Taliban döneminde olmadığı, Taliban’dan kurtuluşundan 6 yıl sonra, Batı'nın müttefiki olan Devlet Başkanı Hamit Karzai tarafından demokratik kurallara göre yönetildiği vurgulandı.

23 yaşındaki Kambas’ın Balkh Üniversitesi'ndeki arkadaşlarına konu üzerinde tartışmak için raporu dağıttığı ancak şikayet edilerek tutuklandığı belirtildi.

Yakın dönemde Said Pervez Kambas’a ölüm cezası verilmesini sivil haklarına yapılan bir hakaret olarak değerlendiren Independent gazetesi, Kambas’ın adil yargılanmasını sağlamak için bugün bir kampanya başlatıyor. Birleşmiş Milletler, İnsan Hakları grupları, gazeteciler ve Batılı diplomatlar duruma engel olmak ve serbest bırakılması konusunda Karzai hükümetini uyardılar. Ancak dün Afgan senatosu ölüm cezası hükmünü onayladı
BURAK_X
tam bir geri kafalılık
badboyyad
Aslında bu kadar da olmaz ancak onların suçu değil orda ki iç çatışmayı başlatıp ondan sonra bitirmeye çalışanların yaptığı bi cahaletten kaynaklanıyor bence...
sefilim
hep sölerim afganistan çok çağdaş bir ülke diye Laughing
geyikkutuphanesi
internetten indirmesi değil onları elden dağıtması suç . Smile
cavbela
geyikkutuphanesi wrote:
internetten indirmesi değil onları elden dağıtması suç . Smile


yaw bizde bizim rektor hakkında çıkan bi haberi dağıttık diye güvenlik fellik fellik bizi aradı. bulsalar kim bilir ne yapacaklardıSmile yani bizde pek farklı durumda değiliz.
(bkz: emin alıcı)
palavra
cavbela wrote:
geyikkutuphanesi wrote:
internetten indirmesi değil onları elden dağıtması suç . Smile


yaw bizde bizim rektor hakkında çıkan bi haberi dağıttık diye güvenlik fellik fellik bizi aradı. bulsalar kim bilir ne yapacaklardıSmile yani bizde pek farklı durumda değiliz.
(bkz: emin alıcı)


her halde soyle muhtemel tepkilerde almissinizdir.


sizde sakin sakin okulunuzu bitirin !
rektor hakkindaki haberi dagitmak size mi kalmis!
niye beni aramiyorlarda sizi ariyorlar.!
once okulunuzu bitirin. siyaset sonra.


sizin rektor medyada bir hayli populer galiba.
cavbela
ooo hemde ne biçim. bu okulda siyaset yapılırsa ben yaparım televizyona çıkılacaksa ben çıkarım medya benim işim havalarında kendisi..
Related topics
İstanbul Forumu
En sevdiginiz filmler
PHP ve PHPNUKE kaynaklar
Windows Live Messenger Davetiyeleri!
Canım Türkiyem Canım Vatandaşım
Atatürk neden öldü?
4.7gb'lik filmi 6 dakikada indirmek!
harita
Atatürk'ümüz için DEV Arşiv
tusiad dan demokratikleşme(!) raporu
Cep'te numara esaretini bitiren yönetmelik
Yargıtay'dan türban serbestliğine sert tepki
CHP'li Arıtman'dan çirkin benzetme: Sümerler'de fahişeler...
İnternetin ölüm tarihi: 22 Ağustos 2011
Reply to topic    Frihost Forum Index -> Language Forums -> Turkish

FRIHOST HOME | FAQ | TOS | ABOUT US | CONTACT US | SITE MAP
© 2005-2011 Frihost, forums powered by phpBB.