FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!


Diyarbakir bombacisi yakalandi

palavra
Polis bir hayli basarili bir dizi operasyon sonunda bombaciyi bulmus.
insallah bu basariyi butur olaylari onlemedede gosterirler.

Quote:
Diyarbakır'daki bombalı saldırıyı gerçekleştiren PKK'lı terörist yakalandı. Kandil'de eğitim gören ve eylem için 3 hafta önce Türkiye'ye gelen zanlıyı, otomobil alırken ödediği paradaki parmak izi ele verdi.


Diyarbakır'da 6 kişinin ölümü, 67 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan bombalı saldırının faili yakalandı. Hain saldırıyı, terör örgütü PKK'nın bombacıları arasında yer alan Kulp ilçesi nüfusuna kayıtlı Erdal P.'nin gerçekleştirdiği ortaya çıktı. Polis, teröriste, saldırıda kullanılan otomobili alırken ödediği paraların üzerindeki parmak izinden ulaştı. Görgü tanıklarının ifadeleri doğrultusunda robot resmi de çizilen zanlıyı yakalamak için önceki gece Özel Harekât timleri 8 ayrı merkeze baskın yaptı. Operasyonda 7 kişi gözaltına alınırken, zanlılardan 23 yaşındaki Erdal P.'nin otomobili alan ve bombayı patlatan kişi olduğu anlaşıldı. Edinilen bilgilere göre Erdal P., 2002'de PKK'nın propagandasını yapmaktan gözaltına alındı. Zanlı, 5 ay tutuklu kaldığı cezaevinden çıktıktan sonra Irak'ın kuzeyindeki terör örgütü kamplarına giderek bomba eğitimi aldı. Murat Karayılan kontrolündeki özel kuvvetlerde görev yapan bombacı 3 hafta önce Türkiye'ye giriş yaptı. Erdal P., ilk sorgusunda 6 kişinin hayatını kaybettiği saldırının talimatını Kandil'de bulunan 'Bahoz' kod adlı Fehman Hüseyin'den aldığını söyledi.

Bombalı saldırının ardından sonra özel ekip kuran Diyarbakır Terörle Mücadele Şubesi, ilk olarak olayda kullanılan Lada marka aracı inceledi. Aracın 3 gün önce teröristlerce satın alındığı belirlendi. Otomobilin noter devri yapılmadan satın alındığını belirleyen ekipler, satış protokolü ve teröristlerin verdikleri paralar üzerinde parmak izi aradı. Görgü tanıklarının ifadeleri doğrultusunda robot resimleri çizildi. Parmak izi ve eşkâl tarifleri doğrultusunda aracı alan kişilerin daha önce örgüte yardım ve yataklıktan kayıtlarının olduğu belirlendi. Şehrin giriş ve çıkışlarını kontrol altına alan ekipler, zanlıların şehir merkezinden kaçmalarını engelledi. Önceki gün Diyarbakır'ın çeşitli semtlerinde belirlenen 8 ayrı adrese Özel Harekât timlerinin de desteği ile operasyon düzenleyen ekipler bombacı Erdal P.'yi kent merkezinin Kayapınar beldesinde gözaltına aldı. Otomobili satın alan Erdal P.'nin bombaları patlatan kişi olduğu kaydedildi.

loserk
...
BURAK_X
yakalamışlar eşekoğlueşeği iyi olmuş
tufansaba
sorgulamada bi tarafına o patlattığı bombanın aynısını sokacaklarından çok çok eminim Cool
sefilim
neyseki yüreklere su serpildi Sad giden geri gelmiyor ama napalım
megatherion
keşke onu yakalamayla iş bitse. hepsinin kökünü kuruturlar inşallah. 21. yüzyıldayız, halen terörizm, halen savaş... lanet olsun.
badboyyad
Bu terörü kurutmanın yolu eğitimden geçiyor onun için şu anda doğuda yapılan okuma evleri okullar çok güzel sade onla bitmiyor tabi sınırada güzel bi duvar çekilse ama yok boş yere masraf yapılcak bide terör sadece dış güçler tarafından diğil içtende dürtükleniyor.Askeriyenin içinde bana göre sızma var en son dağdaki birliklere saldırı düzenleyen teröristlere dağı koruyan özel timler taciz atışı bile yapmamış bu insanın kafasında ister istemez soru işareti bırakıyor...
Related topics
Diyarbakir ligde kalsin mi?'Mini etekli olduğu için kezzap atıldı' haberi yalan çıktı
Reply to topic    Frihost Forum Index -> Language Forums -> Turkish

FRIHOST HOME | FAQ | TOS | ABOUT US | CONTACT US | SITE MAP
© 2005-2011 Frihost, forums powered by phpBB.