FRIHOSTFORUMSSEARCHFAQTOSBLOGSCOMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Sposób na nude

Alanu
Mój sposób na nudę to książki.Dużo ludzi twierdzi, że są nudne, a sięgają po nie tylko kujoni.Niestety się mylicie.Kiedy miałem 9 lat, przeprowadzałem się cały czas, zmieniałem szkołę, pożegnałem tylu przyjaciół, nudziłem się.Dziadek dał mi książkę, którą przeczytałem w 1 dzień, był to ,,Władca Pierścieni".Po jej przeczytaniu w szkole lepiej czytałem, pisałem, z dyktand miałem same 6, wiedziałem więcej co rówieśnicy.Odtąd zaczęłem czytać.Książki bardzo mi pomagały, jeździłem na różne olimpiady.Do księgarni i biblioteki przychodziłem 2 razy dziennie.Byłem znanym w bibliotece i księgarni czytelnikiem.Kiedy nie czytałem książek , nie byłem taki dobry.Książki czytam z zapałem i fascynacją.To dla mnie relaks, frajda, a zarazem mogę się od nich czegoś nauczyć.Kiedy po nią sięgacie, zapewne początek wydaje wam się nudny i szybko stajecie się senni.Jeżeli tak jest, to nigdy nie poczujecie tego piękna, bo nie macie wyobraźni.Książkę warto pokochać!Polecam wszystkim, którzy wierzą w istnienie magii sięgnięcie po książkę i przeczytanie jej do końca, bo nic nigdy nie zabije nudy jak dobra, pełna magii lektura.

A Wy, co robicie, żeby się nie nudzić? Smile
Tomaszydlo
Nie mówię, że książki są głupie. Nie jedna była ciekawa ale przeczytałem ją do połowy. Po prostu nie chce mi się czytać. Nie dlatego, że muszę się wysilać, czy też dlatego że jest nudna. Nie! Wolę przejść się do kolegi, na kompie posiedzieć itd. Ale tak najczęściej to nudę zbijam grając w gry Vallheru. One też uczą. Wzbogacają nasz słownik, pobudzają wyobraźnie i uczą ortografii Very Happy
Kamo
Ja się nigdy nie nudzę...ale jak już naprawdę jest taki dzień, że nic nie ma do roboty to idę spać.
Do ksiazek nic nie mam , ale jak pisał przedmówca..nie chce mi się.
b4r4t
Ja się cieszę, że czasem nuda istnieje - tak bym się wcale nie uczył i żadnej sesji bym nie zaliczył Smile

A tak serio - staram się jakoś zawsze zorganizować sobie czas.
Na szczęście dzięki uczelni w poniedziałki mam basen wtorki portugalski, w pozostałe dni sporo zajęć (chociaż tutaj nie jestem HURRA-OPTYMISTĄ... ale cóż - trzeba).
Jak nie mam co robić, a akurat nie mam nic do nauki to ... uczę się ...
Cały czas doskonalę Photoshopa, PHP, CSS, xHTML, MySQL ... ot tak sam dla siebie. Przynajmniej coś bardziej pożytecznego niż gry (w które czasem też zagram, ale zazwyczaj na PlayStation 2).
Książkę czasem mi się też zdarzy przeczytać, ale to musi mnie wciągnąć. Na przykład książki Dan Brown'a się fajnie czyta.
Zawsze pozostaje jeszcze gapienie się w telewizor lub jak ktoś wyżej wspomniał - sen.

A poza wynajdowaniem sobie zajęć samemu ... mam jeszcze Capoeira i znajomych, którzy czasem wymyślą coś ciekawego za mnie Smile
InsanePL
W sumie to rzadko sie nudzę bo zawsze mam coś do roboty, albo ktoś chce kupić jakiś projekt to siadam do Photoshopa i 6h czasu zabijam. Jeżeli jednak nie ma co do roboty, bo nie ma klientów to mam trening, a na treningu nigdy się nie nudzę, 3 godziny trenujemy i później jeszcze jak jest pogoda idziemy sobie poskakać na miasto. Składamy jakieś walki/filmiki, ogólnie rzadko sie nudzę. Jednak jeżeli naprawdę się nudzę to nie zaprzątam sobie głowy "głupimi" książkami, tylko czytam takie które mi sie przydadzą do czegoś na przyszłość, albo lektury szkolne jak jest wymagane, albo kupuje sobie książki np o PHP i MySQL, C++ i inne takie Smile. Wiadomo można też wyjść ze znajomymi na miasto albo pogadać na gadu. Ale w sumie lepiej łączyć przyjemne z pożytecznym Smile.
pawelabrams
Ja zwykle "nudze sie" na gadaniu na forach... Zwykle mikronacyjnych Razz Moja własna mikronacja nazywa się Interland i ją już kiedyś przestawiałem więc nie będę spamował linkami.

Książki czytam zwykle przed snem... Telewizor mi zabrali Wink
votd
Ciekawy temat. Jeśli chodzi o mnie to zwykle albo śpię, albo słucham muzyki na kompie, lub zajmuję się czymś bardziej kreatywnym typu tworzenie fansubów anime, lub jakichś stronek internetowych. Nie gardzę jakąś książką, czy filmem, ale najlepszym sposobem na nudę jest w moim przypadku gra na gitarze ;].
Ramelof
Ja jakoś nigdy się nie nudze. Zawsze znajde sobie coś do roboty. Czy to komputer czy jakąś gazete przeczytam, albo się naucze do szkoły.
kar4s
jak w ogóle w dzisiejszym świecie można się nudzić!! zastanówcie się trochę.
gecko
kar4s wrote:
jak w ogóle w dzisiejszym świecie można się nudzić!! zastanówcie się trochę.

Otóż to. Nie chodzicie do szkoły? / Nie macie pracy? Pasji? Hobby?

No i właśnie - sposób na nudę. Idziecie do sklepu muzycznego, kupujecie perkusję/gitarę/cokolwiek innego-grającego. Potem ćwiczycie tyle ile macie czasu wolnego - 1/2 godz, godz lub nawet 2-3 w ekstremalnych wypadkach Razz

Ja ile ćwiczę? W sumie godz w ciągu 3 dni. Ja się nigdy nie nudzę... Szczerze mówiąc mam stanowczo za mało czasu na cokolwiek...
mtx
powied to moim sąsiadom Wink na pewno się ucieszą, że mam nową pasję..
Tomaszydlo
Wszystko zależy jakich masz sąsiadów Very Happy Albo przyjdą i będą ci w drzwiach sapać albo poproszą żebyś grała na instrumencie kiedy ich nie ma w domu Razz

A ja normalnie ostatnio wolny czas spędzam na pisaniu opowiadania Smile Co prawda w bardzo amatorskim stopniu i każdy kto je przeczyta będzie myślał "ale dziecko to pisało". Ja to mam w nosie, mnie samemu się podoba Laughing Umieściłem to na blogu o którym wie tylko paru znajomych i ja.

Zaczęło się… - szepnął pod nosem drżącym głosem Kard. Stał za konfesjonałem w lekkim rozkroku przysłuchując się głośnym krzykom dochodzących zza kościoła. W dłoni trzymał średni miecz ostrzem oparty o ziemie. Tuż obok oparty o kolumnę stał Revil. Z zamkniętymi oczami czynił krzyż prawą ręką. Nagle trzask wyrwał z zamyślenia i ciszy obydwu rycerzy. To taran cisnął w drzwi świątyni co sił. Revil spuścił głowę i wbił wzrok w koniuszki swoich okurzonych butów.

Dziecinne prawda?
gandalfini
Ja dla zabicia czasu gram w Cabal Online, bądź pracuję nad stronką dla koleżanki którą miała dostać ode mnie na urodziny na początku listopada..
Niestety nie mam za dużo wolnego czasu więc i znam mało sposobów na jego zabice zabicie , zresztą bardzo mądry człowiek powiedział kiedyś, że " Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić." (Słowa Albert Einstein'a gdyby co Wink )
Bigrazer
JAk mam natchnienie i dobra ksiazke to jest dobry sposób na nude Smile ALe jak poprzednicy mówili we współczesnym czasie człowiek nie powinien sie nudzic Smile Chodzicie wszycy przeciez do szkoły badz na uczelnie lub pracujecie Smile Zawsze jest cos do nauki, jakis film do obejzenia, cos do przeczytania, badz dziewczyna która trzeba sie zajac Wink

Pozdro!
zibizz1
Mi tam nuda nigdy nie doskwiera, zawsze sie coś znajdzie. A to książkę poczytam(ostatnio nie bardo mi książki idą) Very Happy , albo sobie poćwiczę robić sztuczki karciane, albo coś innego co mi przyjdzie do głowy.
c'tair
Nuda... to uczucie mi już raczej nie doskwiera jak kiedyś. Jak skombinowałem sobie Siemensa S65, na którym mogę całymi dniami czytać ebooki, które jest jednak znacznie łatwiej skminić niż szukać po bibliotekach/księgarniach. I można czytać wszędzie, w każdym świetle, w każdej chwili, byleby tylko bateria trzymała jakiś czas Smile . Poza tym wystarczy włączyć mp3 i już, orgia dla uszu gotowa. Jeszcze jest oczywiście komp, tylko, że już tak dawno nie grałem na nim w nic, chyba z powodu, że stary już troche jest i na dodatek nie mam czasu jak kiedyś. Ostatnio najlepszym jednak sposobem na nude jest po prostu spędzanie czasu ze znajomymi, gadanie i ogólna dobra biesada przy winie/piwie. Ech, idą święta, będzie można pozwolić sobie na trochę nudy chyba, ale ciężko będzie, mam górę ebooków do przeczytania, dużo wina do wypicia (i akurat tym razem nie jakiegoś taniego lecz np. CinCin Smile ) i masę rzeczy do obgadania ze znajomymi, szczególnie, że niedługo jedna znajoma może urosnąć rangą do 'Pani i Mistrzyni mojego losu' =P.
Genome
Jak się nudzę do granic możliwości, to tedy łatwo zasypiam i problem rozwiązuje się sam... Smile
hentai
W sumie to chcialbym sie nudzic :/ jestem tak zalatany, tyle spraw na glowie ze czasami marze o tym zeby usiasc caly dzien przed TV i nic nie robic, nie wlonczac kompa, nie odbierac telefonu... eh..

Tak wiec nuda mi nie doskwiera =] a co do czytania ksiazek, to swietny pomysl - o ile ktos ma na to czas.
mauruses
No ja w sumie też dość często sięgam po książkę, ale to tylko jak mam dużo czasu, jak już czytam książkę to cały dzień, albo minimum 100 stron. Szkoda dobrej książki żeby zmarnować. Jak mam mniej czasu to zazwyczaj odpalam sobie jakąś grę i nigdy nie mam problemu z nudą.
Genome
Książki czytam raczej z przymusu, lubię jak jest coś inteligentnego do poczytania, ale nie na 150-200 stron. Jako leniwiec wolę jakieś krótkie porządne felietony, czy luzackie czasopisma via CD-Action.
mtx
człowiek inteligentny się nie nudzi Wink
książki
komputer - gry, grafiki, tworzenie stron, surfowanie
tv
radio
spacer
ćwiczenia fizyczne
gotowanie
Dawid
jesli sie nudze to spie lub szuakm sobie zajecia gram w noge itd
loginos
Myślę, że nuda o której tu mowa nie wynika z tego, że ktoś nie potrafi sobie znaleźć zajęcia, poczytać książki, pograć w piłkę itd. Tylko akurat nie ma ku temu możliwości.
Możnaby zapytać np. co robisz aby się nie nudzić gdy musisz stać w długiej kolejce - kiedyś w sklepie dziś np. przed bankomatem, w banku czy urzędzie?
Nolt
Mój sposób na nudę... WoW lub www.partypoker.com Smile lub poprostu wyjście gdzieś.
tmdevil
sposob na due hmm isc spac Smile lub kurnik.pl + winamp
scorpiOOn
Mój sposób na nudę to:
1. Iść spać - jak mi się nieche to:
2. Siedzę na PC - jak tutaj też zamuła to:
3. Siedzie przed TV - kola i czipsy obok mnie Very Happy , jeżeli dalej zamuła to:
4. Ide na dwór Smile - a Jak tam nic nie ma do roboty to:
Zaczynam wszysko od nowa Very Happy hehe pozdro
SoFly
sposob na nude to :
1. CSik Very HappyVery Happy
2. Nostale :p
3. Maple ^^
4. a jak nic nie dziala to tv ^^
loginos
A mój sposób na nudę, to FRIHOST Smile
Trochę żartuję, ale czasem wypisujecie (wypisujemy) tu takie rzeczy, że boki można zrywać. Very Happy
darczeku
Sposób na nudę:
1. ksiazka
2. grafika
3. piwko
4. fajeczka
5. ziołoWink
bmrosol
bardzo proste:

-ksiazki
-internet RSS
-online gaming
-bary kluby Smile

dla mnie najlepsze sposoby na nude Twisted Evil
vrooth
hhh
tom722
Ja jak sie nudze to czytam rozne felietony w necie (gazeta.pl/onet.pl) lub tez "prawdziwe" czasopisma (wprost/newsweek). Chociaz i to czasem nie pomaga
tombula
Dobra książka/film, chociaż od pewnego czasu preferuję jakiś dobry serial. A jeśli już zdarzy się że powyższe nie rozwiązuje problemu to biorę aparat i idę w plener.
loginos
Co rozumiesz przez jakiś dobry serial?
Nie bardzo wyobrażam sobie, że akurat kiedy się nudzę w telewizji leci jakiś ciekawy serial i to jeszcze taki, który oglądam i wiem o co chodzi.
Chyba, że masz kolekcję ulubionych seriali na CD/DVD/VHS Smile
hack3r
a ja na nude mam 3 zajecia:]
1. wsiadam na rower i do lasu sie wyzywac zjazdy podjazdy skocznie
2. komp (fora,stronke dopracowac,cs-moj serwer pilnowac no i grac)
3.czytac sobie jakies czasopisma typu GT o tunningu aut
Bobeknaklo
Piłeczka i jazda Smile
Piłka nigdy mi się nie nudzi Smile
Ewentualnie można pobiegać se trochę na świeżym powietrzu, na pewno na dobre to nam wyjdzie.

Byleby nie siedzieć przed kompem Very Happy
khan
MUZYKA, picie piwa (od czasu do czasu Wink ), fanatyczne kibicowanie ManUnited ;P. Czasem nauka
gecko
Muzyka, dokończenie niedokończonych spraw (ale mądre Razz ), muzyka, strony www, muzyka, zadania z olimpiad informatycznych, muzyka. A i jeszcze muzyka.

Wspominałem o muzyce? Razz

Muzyka = słuchanie, komponowanie, analizowanie Very Happy
grzesiek86
muzyka, counter strike, kurnik.pl, gierki, programowanie, FLASH Smile
no i najważniejsze: sport Smile
spooki86
Jest Internet to niema nudy Wink
Najgorzej jak trzeba stać gdzieś w kolejce... staram się takie sytuacje omijać, ale jak już to gazetka albo rozmowa z kimś kto nie nudzi.
Gosiachek
internet, sport, spanie Smile
selevan
Jak sie nudzisz to sie czyms zainteresuj Laughing

Gitara, bieganie, koszykowka, rower, komputer, ksiazki... mozna by wymieniac do jutra Wink Najgorsze jest siedzenie i patrzenie sie w sciane ! Najszybciej czas leci jak czlowiek jest w ruchu...
dekster17
Ja ogólnie na nudę nie narzekam, ale jak już jest, to biorę gitarę, chwyty do jakiejś piosenki i sobie gram i śpiewam.

Drugi sposób to po prostu rundka w Quake3 (oczywiście CPM Very Happy) albo CS.

Trzecia rada: Photoshop, 3DS Max i zrobienie modelu i oteksturowanie go (zrobionymi przez siebie teksturami). Zabawa gwarantowana na kilka(naście) dni.
gecko
dekster17 wrote:
Ja ogólnie na nudę nie narzekam, ale jak już jest, to biorę gitarę, chwyty do jakiejś piosenki i sobie gram i śpiewam.

Albo samemu jakąś "nutę" wykminić. Potem dopisać tekst. Potem poprawić muzykę. Poprawić słowa. Poprawić muzykę. Poprawić słowa. Poprawić muzykę. Poprawić słowa. (...) Nagrać. Wydać. Cieszyć się Very Happy

Jeśli ktoś bardzo się nudzi to frugo do pracy. Nuda mniejsza a kasa jest Very Happy
Maserman
World of Warcraft Very Happy
Ewentualnie spróbować z zarabianiem przez interenet.
Mozolna praca ale po roku z 50 zł będzie Smile
venom6
Tak jak już parę osób wspomniało jeśli skończyłeś szkołę i Ci się nudzi to idź do pracy, albo na dyskotekę, poderwij jakąś fajną dziewczynę i już Ci się nie będzie nudziło Razz No chyba, że już ją masz to co innego Smile
Tomaszydlo
Tak właściwie to chciałem powitać wszystkich na nowo xD To mój pierwszy post po długiej przerwie ^^ mtx - siemaneczko xD

Jeju ten temat jeszcze żywy? Co do dziewczyn to ja mam mieszane uczucia... nie chodzi o to że wolę chłopców ale dziołchy to strasznie cffane bestie są! Ostatnio to mi ta moja pisze smsa
- "Właśnie do ciebie idę, potrzebujesz czegoś bo akurat jestem w sklepie"
- Tu napisałem czego potrzebuje ale to zbyt prywatne

Ona przychodzi i wiecie co mi kupiła? Drożdżówkę... troszku się zdziwiłem skąd jej się pomysł na to wziął... po jakiś 10 min się zorientowałem że drożdżówka znikła... SAM MI JĄ KURDE ZJADŁA!

Więc jak już mówiłem... kto nie ma dziewczyny niech się cieszy wolnością póki mu serce wariować nie zacznie Razz
gecko
Tomaszydlo wrote:
Więc jak już mówiłem... kto nie ma dziewczyny niech się cieszy wolnością póki mu serce wariować nie zacznie Razz

Za późno jak dla mnie. Ale wiesz - zależy od podejścia. Ja się tam cieszę Smile

Kończąc offtop:
Wyjście z dziewczyną/znajomymi do miasta/kina/pubu/na mecz/piłkę. Możliwości jest dużoooo Razz
kogoot
W każdej chwili mogę wyjść na rower i wyszaleć się w lesie. Jeśli nie chce mi się ruszać z domu, biorę do ręki aparat i próbuję kadrować jakieś ciekawe zdjęcia w obrębie mieszkania - efekty potrafią być czasem zadziwiające! W ostateczności zawsze można uciąć sobie drzemkęSmile
abikor
Nie bardzo wiem co odpowiedzieć na główne pytanie, gdyż w moim przypadku nie bardzo mam kiedy się nudzić. Najróżniejsze bieżące sprawy zarówno w pracy, domu, ze znajomymi itd zajmują mi tyle czasu, że już zapomniałem co to nuda. Uważam, że najlepszą metodą jest samo życie - jest tyle spraw, których nie znamy, tyle ciekawych ludzi, zdarzeń, zjawisk... Wystarczy tylko żyć aktywnie.
Trzeba być otwartym na innych, czytać, oglądać, rozmawiać, a jeśli już ta aktywność nas znudzi pozostaje kontakt z przyrodą, wyciszenie, harmonia.
Zasadą, która w połączeniu z aktywnością człowieka jest dla mnie jeszcze równie ważna, to by to co robimy robić dobrze i nie działać na szkodę innych - wtedy satysfakcja gwarantowana i nuda znika.
Wydaje mi się, że każdy z nas ma jakieś predyspozycje, preferencje i nie ma jednej reguły czym miałby się zająć aby zlikwidować nudę - musi to określić sam.
nTonio
Jak już na samym początku było już powiedziane... w dzisiejszych czasach nie da się nudzić. Rzecz w tym że praktycznie wszyscy wymieniają mnóstwo rzeczy jakie można robić żeby się nie nudzić. Wniosek jest jeden rób coś (obsolutnie cokolwiek) byle tylko nie chodzić w kółko i nie czytać bzdur (jak pisma o "gwiazdach i gwiazdeczkach", literatury bez sensu - o treflach, truflach, smerfach i im podobnym).

Nie ma wolnego czasu, .... jest tylko praca, nauka, znajomi/przyjaciele/kobiety !
BLAK
INTERNET
GRY
TV
PHOTOSHOP/ILLUSTRATOR
abikor
Swego czasu słyszałem historyjkę, którą można potraktować jaka dowcip, ale kto wie czy nie była prawdziwa.
Lata 80-te. Do gabinetu lekarza przychodzi starsza kobieta i koniecznie chce się widzieć z jednym lekarzem. Opis do żadnego lekarza nie pasował, więc pytają o szczegóły, więc ona mówi.
Kilka dni temu była tutaj, bo miała problemy z pamięcią i w ogóle źle się czuła, a jeden lekarz poradził jej aby zaczęła chodzić po okolicy i zwracać uwagę na szczegóły otoczenia i notować: jakie samochody podjeżdżają, numery rejestracyjne, kto wsiada, wysiada, a potem mu to wszystko opowiedzieć. I teraz przyszła, bo czuje się świetnie i chciała podziękować.
Biorąc pod uwagę opis ustalono, że "lekarzem" był funkcjonariusz SB, który tamtego dnia był pacjentem...

Może to jest sposób na nudę? Laughing
mtx
Ostatnio na epc (elementy procesów cywilizacyjnych) ustaliliśmy, że ludzie albo cierpią albo się nudzą Very Happy
nie zauważyliście, że rozwój technologiczny jednak sprzyja nudzeniu się? Coraz więcej robią za nas maszyny, żebyśmy mieli coraz więcej czasu... a co z nim robić?
gecko
mtx wrote:
nie zauważyliście, że rozwój technologiczny jednak sprzyja nudzeniu się? Coraz więcej robią za nas maszyny, żebyśmy mieli coraz więcej czasu... a co z nim robić?

Taaa, tylko ktoś musi odpowiadać za ten rozwój technologiczny Razz informatycy i inni inżynierowie się zwykle nie nudzą Razz
mtx
tia, jasne, informatycy baardzo się nie nudzą...
gecko
...informatycy, którzy chodzą na imprezy, do kin, słuchają muzyki (nie jako tło ale w sensie: siadają i tylko słuchają), próbują tworzyć muzykę (gra na instrumentach), jeżdżą na rowerze i czasami chodzą do szkoły (Razz) nie mają aż tyle czasu Razz

(choć nie przeczę, że nie umiem sobie go [czasu] dobrze zorganizować)

nuda : jeśli przeszkadza to trzeba sobie jakieś czasochłonne zajęcie znaleść. Nauczenie się solo np w Metallica - One... Myślę, że jakieś 5 lat z życia wyjętych Razz (średni przypadek, pomijam gitarowo zdolnych)

ps. nie, nie umiem zagrać solo do One jak coś Razz tak tylko rzuciłem przykład