FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

3. Genç Yetenekler Kısa Film festivali

BURAK_X
http://kisafilmfestivali.saraybahce.bel.tr/3festival.html wrote:
KAPSAM:

“Kent ve Kültür” ana konusunun yanında alt temalarla kent kültürünün aktarılmasını hedeflediğimiz yarışmanın içerik olarak kapsamı, Kent Kültürünü etkileyen; Göç, Eğitim, Kadın, Çocuk, Tarih Aile, Kent ve Kültür konuları, Genç Yetenekler Kısa Film Festivalinin alt başlıklarını oluşturmaktadır.

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesinden görevlendirilen danışman kadro ile ilki 2005 yılı Mayıs ayı itibariyle düzenlenen, her yıl tekrarlayarak geleneksel hale getirdiğimiz yarışmada katılımcı eserlerin gösterimleri 3 gün süre ile çeşitli aktivitelerle kentimizde festival havasında sunulmaktadır.

Eserlere ödülleri gala gecesinde görkemli bir törenle sunulmaktadır.Yarışma sinema ve iletişim alanlarında kendini yetkin hisseden tüm yönetmenlere açıktır.

BAŞVURU KOŞULLARI:

Katılımcılar birden çok filmle yarışmaya katılabilirler.

Yarışmaya katılacak filmlerin formatı VCD, DVD, veya mini DV formatında teslim edilmelidir.

Başvuruda bulunacak filmlerde tür sınırlaması yoktur. Filmler imgesel, deneysel, belgesel, animasyon vb. türlerinde olabilir.

Başvuruda bulunan filmlerin süresi (jenerik dahil) 15 dakika ile sınırlıdır. Bir film için birden fazla yönetmen adıyla başvuruda bulunulamaz. İki yada daha fazla yönetmen imzalı filmler için başvuru tek yönetmen adına yapılmışsa, film yarışma dışı bırakılır.

İzmit Saraybahçe Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi çalışanları yarışmaya katılamazlar.

Yarışmaya katılan filmler, jüri tarafından değerlendirilecek ve sonuçlar 22 Aralık 2007 tarihinde basın aracılığıyla duyurulacaktır.

Başvuruda bulunan katılımcılar, filmleriyle birlikte aşağıdaki doküman ve materyalleri en geç 10 Aralık 2007 pazartesi günü saat 17:00’a kadar; İzmit Saraybahçe Belediyesi adresine, elden, kurye veya taahhütlü posta ile teslim etmelidirler. Postadaki gecikmelerden İzmit Saraybahçe Belediyesi sorumlu olmayacaktır. Yarışmaya katılmak isteyenler en geç bu tarihe kadar İzmit Saraybahçe Belediyesi’ne;

a-) Katılımcı tarafından doldurularak imzalanmış “katılım formu”, b-) Filmin özeti ( en fazla 100 kelime) , c-) Filmin künyesi , d-) Yönetmenin özgeçmişi, fotoğrafı, iletişim adresi, e- postası, telefon numarası, e-) Belirtilen formatlardan herhangi birinden eserin 3 kopyası. , f-) Katılacak olan yapımların festival kataloğu, tanıtım filmi ve diğer kitle iletişim araçlarında kullanılmak üzere; filme ait en az iki adet 10 saniyelik görsel materyal (mpeg türünde)

* Yarışmaya katılım şartlarını yerine getirmeyen katılımcıların filmleri yarışma dışı kalacaktır.

TELİF HAKLARI:

Filmin yönetmeni filminde, telif hakkı doğuran “senaryo” ve “müzik” eserleri kullanmış ise, bu eserlerle ilgili telifleri almış olmalıdır. Müzik kullanımlarında bilindiği gibi klasik müzik telif hakkı doğurmamaktadır. Yarışmaya katılan bütün filmleri İzmit Saraybahçe Belediyesi her türlü yayınında kullanma hakkına sahip olacaktır.

ÖZEL KOŞULLAR:

* Yarışmanın ödülleri yapılacak törenle 27 Aralık 2007 tarihinde sahiplerine verilecektir.
* Yarışmaya katılan yönetmenin filmi herhangi bir ödül alması durumunda, şartnameye uygun olmayan bir durum söz konusu ise ödülü geri alınacaktır.
* Ödül alan filmin yönetmeni ödül töreninde gelemeyip, töreni takiben en geç 3 ay içinde ödülünü almak için İzmit Saraybahçe Belediyesine başvurmazsa ödül hakkını yitirmiş olur.
* Yarışmaya katılan adaylar, şartnamede yer alan koşulları kabul etmiş sayılırlar.
* Ödüller paylaştırılamaz.

Ben katılacağım bu festivale. Filmin sinopsiside hazır. Arkadaşlarla çekimlere başlayacağız İnşallah. Siz ne düşünüyorsunuz?
YG2303
Genç yetenekler için büyük bir şans umarım başarılı olursunuz
BURAK_X
Evet, filmi gönderdim. fragmanıda burada
http://www.youtube.com/watch?v=LN0GZDMMPUg
YG2303
Çok farklı birşeye benziyor. Filmi çok merak etmeye başladımSmile
BURAK_X
arkadaşlar lütfen bakın! filmi yükledim:
part1: http://www.youtube.com/watch?v=0SEyZEMdBLQ
part2: http://www.youtube.com/watch?v=odVSRuXL2I4
darkeagle
Ses üzerinde daha çok durulursa iyi olur...