FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

2. Robot Yarışması

tufansaba
Üyeler arasında Meslek lisesi , Teknik lise , Anadolu teknik , Anadolu Meslek vs.. gibi Eğitim öğretim kurumlarında öğrenci olan birisi varsa yada arkadaşı varsa güzel bir yarışma daha.

Konu bence çok güzel ; Robotlarla İstanbul'un Fethi

Okuldaki afişleri görünce casus robot filan yapılacak sanmıştık Very Happy.Derslerde boş zamanlarda görünüm özelliklerini düşünüp kameralı her koşulda ilerleyebilecek istenildiği zaman videoları hafızaya kaydedebilecek resim çekebilme özelliği etrafı hassas kameralar ile dinleyebilme kendini şarj edebilen RF bağlantılı pc destekli güzel bir robot düşünmüştüm ki sitesine girince hayallerim yıkıldı neyse..
http://etogm.meb.gov.tr/?sayfa_id=007&konu=2_1_kategori

Site bu sayfanın en altında video ve powerpoint sunuları var nasıl birşey olacağını anlayacaksınız.

Olay 2 robottan ibaret birisi otomatik çizgi izleyen diğeri manuel elle kontrol örnek verirsek fabrikalarda ağır yük kaldırmak için kullanılan forklift adlı aracın küçük modelini yapıp bazı yapıtlar taşınıp amaca ulaşılacak.

Kolay gelsin katılacaklara.
cavbela
üiversite öğrencileri bile çizgi izleyen robot yapmaya çalışıyorsa liselerden çok fazla birşey bekleme gibi bi şansımız yok gibi..
tufansaba
Çalışma grubumuz olarak bizim tek sıkıntımız mekanik aksamlar olacak ama onunda üstesinden geliriz umarım Very Happy
BURAK_X
tufansaba wrote:
Çalışma grubumuz olarak bizim tek sıkıntımız mekanik aksamlar olacak ama onunda üstesinden geliriz umarım Very Happy
Başarılar diliyorum Smile
hekimusta
cavbela wrote:
üiversite öğrencileri bile çizgi izleyen robot yapmaya çalışıyorsa liselerden çok fazla birşey bekleme gibi bi şansımız yok gibi..

ben de basarılar diliyorm. fazla okumadım ama bence gereksiz birşey gibi geldi. fazla amacı olmayan insanlara birşey katmayacak birşey gibi geldi. ama yine de kolay gelsin basarılar
geyikkutuphanesi
çizgi izleyen deyip geçmeyin Very Happy Herşeyin bir ilki vardır. Çizgi izleyen yapmasını bilmeyen daha komplikesini nasıl yapsın. Geçen sene biz de yapıp katılacaktık fakat sonra zaman yetiştiremedik elimizde çizgi izleyen enkazı kaldı. Bi de bunun sumosu var o da çizgi izleyenden sonra yapılır. Sonrasında da robot kol olayı var. Onu da yaptın mı Türkiye çapında katılınabilecek tüm yarışmalara katılabilirsin demektir. (Not: Bu üçlü, set halinde karaköyde satılmaktadır, isteyen satın alıp istediği yarışı kazanabilir Very Happy ) Ben serbest kategoriciyim bence çalışmalar özgün olmalı. Ama bu alanda harcanan hiçbir çabayı küçümsemiyorum. Biz ne yapamıyosak bu milletteki kibirden yapamıyoruz zaten. O da bişi mi uğraştığına değmez pazarda satılıo ben sana alıyım gibi yaklaşımlar heves kırıcı olduğu gibi bu konuda sadece satın alma kültürümüzün olduğunun da göstergesi oluyo aynı zamanda Smile
yani tekrar belirtmek gerekirse; bir yerden başlamak lazım Smile