FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Yeni üyeler öncelikle buraya!!!

darkeagle
Öncelikle aramıza katılan yeni arkadaşlarımıza hoşgeldiniz diyorum...

Bu başlığı eksikliğini hissettiğim için açıyorum. Kullanım şartları adında kurallar alt alta yazılmış şekilde bulunmakta ama kimsenin bunları okuyup aklında kalacağına inanmıyorum.

Konuya girmek gerekirse, aramıza yeni katılanlar olarak hepinizin isteği en kısa zamanda host sahibi olabilmek ama lütfen bu amaç uğrunda forumu kirletecek mesajlar atmayalım. Çünkü Frihost'ta Türkçe bölümüde dahil olmak üzere forumlarda bu şekilde okumadan mesaj atanlar çok oldu ve aramızda kalanlar şu an yok. Yönetim tarafından atılmadılar, belli bir süre sonra forumun seviyesine yetişemedikleri için çekildiler.

Burada hepimiz aile gibiyiz buradaki kişilerden bahsederken bir süre sonra Frihost Ailesi demeye başlıyoruz. En azından Türkçe bölümünde herkes birbirini tanır, sadece sanal olarak değil gerçek olarakta tanıştık.

Yeni üyelerimiz, Frihost bedava olarak bulabileceğiniz en güzel hosttur alternatiflerini tartışmanın gereğide yoktur. Hostu işe yaramaz diye düşünürseniz en azından forumdaki kaliteyi gözardı edip aramızdaki muhabbeti bozmayın.

Lütfen ilk mesajınızı atmadan önce elinizden geldiğince başlıkları okuyunuz ve mesajlarınızı atarken asla host için atıyorum diye düşünmeyin. Hostunuz burada gönderdiğiniz mesajların, yaptığınız kaliteli muhabbetin ödülüdür.

Hepinize kaliteli muhabbetler diliyor, arkadaşlığımıza hoşgeldiniz diyorum...

Moda Not: Başlık kilitlenip, gerekiyorsa düzenlenerek sabitlenirse sevinirim.
insolent1
darkeagle önemli bir konu üzerinde durmuşsun. Kilitlenme değil de sabitlenirse iyi olacaktır.
geyikkutuphanesi
mod a not : Mod mu var? Razz

Yeni arkadaşlar host almak istiyorlarsa ingilizce forumlarda biraz takılsınlar. Çünkü şu aralar mod yok forumda mesajlarınızı okuyup kalite testi yapılamadığı için hostunuz onaylanmaz Smile Hostunuzu aldıktan sonra burdan devam...
BURAK_X
geyikkutuphanesi wrote:
mod a not : Mod mu var? Razz

Yeni arkadaşlar host almak istiyorlarsa ingilizce forumlarda biraz takılsınlar. Çünkü şu aralar mod yok forumda mesajlarınızı okuyup kalite testi yapılamadığı için hostunuz onaylanmaz Smile Hostunuzu aldıktan sonra burdan devam...
Yeni mod seçmek için oy atalım Very Happy Her şeyi Bondings mi yapacak kardeşim ya Razz Very Happy
mr.emre
Diğer başlıklardan birine atıcaktım. Ama mağdem böyle bi konu açılmış buna yazayım. 574645 tane futbol konusu oldu lütfen biri müdahale etsin.
hekimusta
mr.emre wrote:
Diğer başlıklardan birine atıcaktım. Ama mağdem böyle bi konu açılmış buna yazayım. 574645 tane futbol konusu oldu lütfen biri müdahale etsin.

cddi misin? saydın mı yoksa salladın mı? Very Happy
dareagle gerçekten mükemmel bi konuya parmak basmıssın can-ı gönülden tebrik ediyorum. madem mod bu konuyu sabitlemiyo o zaman sürekli en üsttü tutalım (klasik Türk zekası Smile )
BURAK_X
Moderatör darkagle mı olsa acaba? Very Happy
darkeagle
BURAK_X wrote:

Daha önce istememiştim ama bu sefer hayır demeyeceğim.
BURAK_X
darkeagle wrote:
BURAK_X wrote:

Sizinle şimdiden iyi geçinsek iyi olacak Very Happy Saygılar sevgiler efenim Laughing Laughing Laughing
darkeagle
BURAK_X wrote:
darkeagle wrote:
BURAK_X wrote:

Sizinle şimdiden iyi geçinsek iyi olacak Very Happy Saygılar sevgiler efenim Laughing Laughing Laughing

Laughing
darkeagle
Önce SABIR ve SAYGI diyerekten başlığı üst sıraya çıkarma gereği duydum...
selim06
hmm... BUMP vesayre;bizimkiler kendi başının çaresine bakar dedim ama şu olanlara da bakın;daha modumuz bile seçilmemiş :S Arkadaşlar kusura bakmayın bu işler böyle gitmemeli ama bana değil de Bondings'e mod olmak istiyorum şeklinde mesaj atın sanırım o sevinjçten sizin üstünüze atlayacaktır Smile Başlık sabitlendi bu arada...Teşekkürler darkeagle Wink
loserk
iyi olmuş böyle bir başlık açtığın, yeni üyeler için faydalı olur umarım... o dediğin alt alta dizili kurallara gelince,bence yeni üye olan hiç kimse,ilk mesajlarını atarken o kuralları okumuyordur,puan kasmak amacıyla Very Happy
mr.emre
Bir yönetici seçmeyeceklerse Türkçe bölümünü kapatsınlar.
darkeagle
selim06 wrote:
hmm... BUMP vesayre;bizimkiler kendi başının çaresine bakar dedim ama şu olanlara da bakın;daha modumuz bile seçilmemiş :S Arkadaşlar kusura bakmayın bu işler böyle gitmemeli ama bana değil de Bondings'e mod olmak istiyorum şeklinde mesaj atın sanırım o sevinjçten sizin üstünüze atlayacaktır Smile Başlık sabitlendi bu arada...Teşekkürler darkeagle Wink

Bende teşekkür ederim. Ben modluk için mesaj attım ama o günden beridir Bondings online olmadı.
mr.emre
Shocked Bondings öldü.
cavbela
mr.emre wrote:
Shocked Bondings öldü.

Bondings öldü yaşasın bondings gelir bi ara elbette duyar sesimizi:)
jankat73
Yeni üyeden selamlar
sefilim
ben üye olalı uzun zaman oldu ama anca mesaj gönderme fırsatı buldum napalım Laughing

herkese selamlar
megatherion
selam arkadaşlar ben de yeni gelmiş bulunmaktayım. bu forumda puan toplama olayı biraz garip geldi ama bakalım Smile
darkeagle
megatherion wrote:
selam arkadaşlar ben de yeni gelmiş bulunmaktayım. bu forumda puan toplama olayı biraz garip geldi ama bakalım Smile

Zaman geçtikçe alışır mantığını anlarsın.
Aramıza hoşgeldin...
akra
iyi geceler bende yeni geldim Very Happy
BURAK_X
akra wrote:
iyi geceler bende yeni geldim Very Happy
hoşgeldin birader ilk merhaba diyen ben olmayım Wink
gigabytee
Aklımda bişey kalmadı.
fthk
Tüm üyelere merhaba.
Ben de aranıza yeni katıldım. Site kurma konusunda biraz acemiyim ama olsun acelem yok yavaş yavaş öğrenicem artık.
darkeagle
fthk wrote:
Tüm üyelere merhaba.
Ben de aranıza yeni katıldım. Site kurma konusunda biraz acemiyim ama olsun acelem yok yavaş yavaş öğrenicem artık.

Hangimiz acemi değildi ki...

Aramıza hoşgeldin...
kankatr
hoşbulduk, herkese iyi forumlar. forum kaliteli, host da kalitelidir umarım...
darkeagle
kankatr wrote:

Para versen daha iyisini bulamazsın...
kankatr
peki, hadi bakalım daha bekliyoruz ama Smile
atas_oktay
host kaliteli hiç merak etme benim eski host vardı kapandı ben de yeniden üye olim dedim diğer üyeliğe giremiorm bi sorun cıktı Smile
mr.emre
atas_oktay wrote:
host kaliteli hiç merak etme benim eski host vardı kapandı ben de yeniden üye olim dedim diğer üyeliğe giremiorm bi sorun cıktı Smile

Diğer üyelik neydi merak ettim.
atas_oktay
mr.emre wrote:
atas_oktay wrote:

http://www.frihost.com/users/spAxel/ Smile
BURAK_X
atas_oktay wrote:
mr.emre wrote:
atas_oktay wrote:

oo spAxel nerelerdesin ya? Very Happy
atas_oktay
hostu kullaniodm Very Happy ama üyeliğe giremiodm hata vardı

http://www.frihost.com/forums/vt-61351.html
cavbela
atas_oktay wrote:

ha yaw bi aralar bahsediyordun..
ama madem hostu kullanabiliyordun kendini bondingse ispatlayabilirdin bi şekilde..
atas_oktay
cavbela wrote:
atas_oktay wrote:

ha yaw bi aralar bahsediyordun..
ama madem hostu kullanabiliyordun kendini bondingse ispatlayabilirdin bi şekilde..

gerek kalmadı 2 günde verdiler bi tane daha host Smile
kilander
Merhabalar, Hello, Çav

Bende Çukurovadan aranıza katıldım, yeniyim, Ancak, Dünyayı iyi biliyorum, ineternet yolu ile güzellikleri paylaşabiliriz. İnsan aslında evrenin neresinde olursa olsun insandır, Doğar büyür ölürr.
Ancak ihtiyaçları her yerde aynıdır. Yeme, içme barınma, soyalleşme...
Bu sitelerde binlerce farklı konular var bence hepsinin ortak yanı kendini kabulendirme, siz ne dersiniz ?
Hayırlı olsun.
Çukurova
joomlaturk
antalyadan sevgiler adım tarık
joomla konusunda bilgiliyimdir
bu forumda joomla bilen ve bu server de joomla sitesi kuran arkadaş varmı?

bilgimizi paylaşalım
cavbela
evet kuruluyor, çok kurdum:D
paylaşırızVery Happy
darkeagle
cavbela wrote:
evet kuruluyor, çok kurdum:D
paylaşırızVery Happy

+1
syktasarim
önemli bir konu açmışsın gerçektende bende vakit bulabildikçe aranızda olacağım Laughing
wide81
herkese merhabalar bende yeni geldim, umarm dediğiniz gibidir bakalım alabilecekmiyiz?
PTCpara
Bu benim bu sitede açtığım 3. üyelik. Eski 2 hesabımda da çok eksilere düştüğüm için devam ettirmedim, umarım bu hesabımda düşmem eksilere...
hogwartstr
merhaba arkadaşlar ben de yeniyim. umarım kaliteli hosting sağlıyordur...
toplist
nasıl hostu alıcaz acaba
PTCpara
toplist böyle yaparsan host alma şansın kalmayacak. Host başvurusunda bulunduğun zaman tüm mesajların inceleniyor eğer böyle tek kelimelik ardarda mesajlar atarsan host alman mümkün değil.

Sanırım sildin mesajları, ben yazarken 5 mesaj ardardaydı...
BerkayTutal
bayağı kaliteli bir yer ayrıca da hızlı ama kaç mesaj gerekiyor onu sormak istedim
selim06
5 mesaj yeterli, ama kaliteli ve içerik açısından özgün olmalı.
Not:toplist adlı arkadaşın mesajlarını ben temizledim zaten forum kirliliğinden başka bir şey değildi.
anarion
Ben yeni değilim ama diğer hosta adminler arası kavga çıktı. Malesef yeniden açmak zorunda kaldım.
b17
Hoşgeldiniz arkadaşlar.Forumun eskilerindenim ama uzun süredir girmiyordum.Bir bakayım dedim.
AnafraniL
Arkadaslar merhaba ben Serkan.İzmir menemenden katiliyorum 90 dogumluyum Ege meslek yüksekokulu elektrik bölümü 2. sınıf ögrencisiyim...Herkese iyi forumlar ve iyi paylaşımlar diliyorum...
RosenCruz
Ben eskilerdenin ama bir süredir ortalıkta yoktum..Tekrardan Merhabalar dostlar... Cool
Azerbaycanli
Merhaba arkadaşlar!
Nasılsınız? Burayı google araması sayesinde buldum. Çok güzel tartışmalar konular var forumda. Ben de üye olayım dedim Smile
Iskauasten
Bu siteye üye Olduğumdan oldukça memnunum arkadaşlar...
Hernekadar siteye ilk girişimde Amacım sadece host almak olsada Biraz Forumlarda gezindikten sonra ne kadar keyifli bi site olduğunu anladım ...(ingilizcem de iyi olması işime yarıor Diğer Forumlarda)..
sadece Tek bi eksikliğin olduğuna inanıyorum...
Oda Türkçe Yerlerin Çok az oluşu...
Bu sitenin biraz daha reklam ile Türk Üyelerin tavan edeceğine eminim...
Az biraz Reklam olsa sitenin Eminim ki Forumlar türkçe - ingilizce Diye ikiye ayrılırdı...
Bide çözemediğim Kendi paperoll umun altındaki
Frih :
Hosted :
bu seçeneklerin ne işe yaradığı ...

Şimdiden tşk Ederim ...
darkeagle
Frih : Sitedeki diğer kullanıcılarla alışveriş yapman için gerekli olan para gibi birşey
Hosted : Host durumun

Anlaşıldığı gibi bu siteden host alabilmek için öncelikle ingilizce olarak 10 adet kaliteli mesaj yollamalısın.
Artık tamamım dediğinde account kısmından host isteğini yapacaksın. Mesajların incelenip onaylandıktan sonra sonra hostunu alacak yani Hosted: Yes olacaksın.
Bundan sonrasında Points kısmını dikkate alacaksın 0 altına düşerse host hakkını kaybedersin bunun içinde forumda düzenli ve kaliteli mesajlar atmaya devam etmen gerekiyor (Host aldıktan sonra ingilizce bölümlerde takılma zorunluluğu yok). Attığın her mesaj 1 ile 4 puan arası değişiyor ve her geçen gün -1 puan.

Sistem karmaşık veya zor değil kaliteli bir host için uğraşmaya değer.

Aramıza hoşgeldin...
cuneytozdemir
darkeagle bilgilendirici mesajın için teşekkür ederiz...

Önemli olan puan sanırım.. eksi lere düşmemek lazım.. Bu arada soran arkadaşlara, cevap:

Ben de frihostta Joomla kurdum.. İsteyen arkadaşlara da Joomla da yardımcı olurum.. Biraz temel bilgi yeterli.. PHP bilmeye veya ingilizce bilmeye gerek yok.. Ben yardımcı olurum.. Forumdan özel mesajla ulaşabilirsiniz...
coollateral
arkadaslar ben yeni bir üyeyim. hostu aldım ancak phpmyadmin sayfasından giriş yapamıyorum. şifre yanlış diyor ama aynı şifreyle directadmin sayfasına giriş yapabiliyorum. şifremi değiştirmiştim ancak seceneklerden tüm üç secenek için de değiştirdim. (yani main ftp, directadmin, main database) aslında boyle bir sorun cıkmaması lazım teorik olarak ama neden oldugunu bilemiyorum. yardım edecek arkadas var mı acaba?
çok teşekkürler şimdiden
arsivdelisi
Öncelikle darkeagle'a teşekkür ederim aydınlatıcı mesajları için.

Ama her ne kadar bedava da veriyor olsalar,kaliteli de olsa..Kesinlikle böyle bir dayatmayı kabul edemem.En az 10 adet ingilizce mesaj zorunluluğu..(Üstelik ingilizce mezunuyum)..Veya sürekli buraya mesaj yazma zorunluluğu..Bunun gibi şeyler..Ben yapamam..Kusura bakmasınlar..Kimse dayatmasa belki her gün gelip yazacağım bir şeyler..Ama böyle olunca bütün şevkim kırıldı.Hatta ana dilime saygısızlık olduğunu bile düşünüyorum..Aslında bu konuyu uzun ve detaylı konuşabilir,tartışabilirim.Ama hepimiz biliyoruz ki yeri değil.Sadece özetle fikrimi söylemek istedim.

Bu yüzden merhaba demeyeyim hiç ben size iyi günler,hatta bol puanlı günler dileyeyim ve gideyim..

Herkese kolay gelsin.. Wink
coollateral
dostum ingilizce olursa daha kolay kabul edilebilir. yoksa kabul edilmez diye bir şart yok. ve ben daha onceki uyeliğimde sadece türkçe yazılarımla host kazanmıstım ama bir süre yurtdısında kalınca mesaj yazamadıgım için host silindi. ve eğer bunlar işine gelmiyorsa parayla da alabilirsin ve o zaman da kimse sana günlük yazı yazacaksın demez. gerçi frihostta da böyle diyen yok ama olsun. neyse arkadaslar benim phpmyadmin soruma cevap verecek kimse var mı?
darkeagle
arsivdelisi wrote:
Öncelikle darkeagle'a teşekkür ederim aydınlatıcı mesajları için.

Ama her ne kadar bedava da veriyor olsalar,kaliteli de olsa..Kesinlikle böyle bir dayatmayı kabul edemem.En az 10 adet ingilizce mesaj zorunluluğu..(Üstelik ingilizce mezunuyum)..Veya sürekli buraya mesaj yazma zorunluluğu..Bunun gibi şeyler..Ben yapamam..Kusura bakmasınlar..Kimse dayatmasa belki her gün gelip yazacağım bir şeyler..Ama böyle olunca bütün şevkim kırıldı.Hatta ana dilime saygısızlık olduğunu bile düşünüyorum..Aslında bu konuyu uzun ve detaylı konuşabilir,tartışabilirim.Ama hepimiz biliyoruz ki yeri değil.Sadece özetle fikrimi söylemek istedim.

Bu yüzden merhaba demeyeyim hiç ben size iyi günler,hatta bol puanlı günler dileyeyim ve gideyim..

Herkese kolay gelsin.. Wink

Hoşgeldin demek isterdim fakat pek niyetli değilsin gibi...

İngilizce konusuna gelince, Türkçe bilmeyen birinin güvenini Türkçe ile kazanamazsın...
sgmedya
bende yeni üye oldum bakalım nasıl hostu kullanacağım
sitesi
herkese selam
darkeagle
sitesi wrote:
herkese selam

Sana da slm, aramıza hoşgeldin...
viejo
arkadaşlar bi sorum olacak aynı kullanıcı tek hesapla birden fazla subdomain alabiliyormu. Bilgilendirirseniz sevinirim.
darkeagle
viejo wrote:
arkadaşlar bi sorum olacak aynı kullanıcı tek hesapla birden fazla subdomain alabiliyormu. Bilgilendirirseniz sevinirim.

Alamıyor kişi başı bir adet. Hatta bir kişinin iki farklı hesap alması da sorun çıkartabilir.
viejo
darkeagle wrote:
viejo wrote:

Alamıyor kişi başı bir adet. Hatta bir kişinin iki farklı hesap alması da sorun çıkartabilir.

Çok teşekkürler darkeagle. Aslında verilen alan bölünüp her bölüme bir sub domain verilse iyi olurdu ama böyle de güzel.
darkeagle
viejo wrote:
darkeagle wrote:
viejo wrote:

Çok teşekkürler darkeagle. Aslında verilen alan bölünüp her bölüme bir sub domain verilse iyi olurdu ama böyle de güzel.

Verilen domaine subdomain yapabilirsin...
salih87
haklsın kardeş guzel bi bşalık olmuiş tebrikler
webrehberiniz
bende yeniyim
Aranıza hoşgeldim
Very Happy
webrehberiniz
bende yeniyim
Aranıza hoşgeldim
Very Happy
Gerçektende önemli bir konudan bahsedilmiş girişte.Forumda sadece mesaj limitini doldurmak için mesaj yazmak bu hizmeti verenlere karşı hoş bir davranış değil.
darkeagle
webrehberiniz wrote:
Aranıza hoşgeldim Very Happy

Aramıza hoşgeldin Laughing
burack99
bilgi için teşekkür ederim
burack99
ha bu arada hazır web sayfalarına ihtiyacım var nereden bulabilirim
byaykut
slm ben dün katıldım frihost a forumları gezdim şööle bi sanırım bu maçı alıcaz sizlerden de yardım beklerim kolay gelsin
byaykut
slm öncelikle forumdaki türkçe karakter görüntüleme sorunu sadece bendemi var ,bi sorum olacak joomla 1.0.15 kurarken Cute Ftp Programı na dosyaları 2 kere denememe rağmen atamadım % 99 da kaldım. fakat htdocs klasörü açıklamasında ise comleted yazıyordu.bu kanuda bir yardımı olabilecek varmı teşekkürler.
byaykut
ne bu kardeşim adammı oyalıyorsunuz tamam host most istemiyorum,üyeliğimi iptal edin birsürü hosting firması var zaten bikaçtane aldım diğer arkadaşlarada tavsiyem isteyen benim gibi yapar kalanlara selam olsun.
darkeagle
byaykut wrote:
ne bu kardeşim adammı oyalıyorsunuz tamam host most istemiyorum,üyeliğimi iptal edin birsürü hosting firması var zaten bikaçtane aldım diğer arkadaşlarada tavsiyem isteyen benim gibi yapar kalanlara selam olsun.

Gelişinden belli idi zaten burasının sana göre olmadığı...
byaykut
darkeagle, herkes gibi bende öngörümü dile getirdim siz buranın kime ait olmadığınıma belirliyorsunuz bence özgür internet dünyasında yasakcı türkısh dayatmaların yeri yok.
darkeagle
byaykut wrote:
siz buranın kime ait olmadığınıma belirliyorsunuz

Hayır, sadece kimlerin bu hostu alamayacaklarını tahmin edebiliyoruz.

Araştırma yapmadan daha hiç gerekli olan mesajları atmadan durduğun yerde host bekliyorsun, birde aşırı bir tavır ile tavsiyelerde bulunuyorsun, kusura bakma ama sen sadece ücretinin biraz araştırma ve biraz aktivite olduğu ve para ile alamayacak olduğun bir hostu kendin kaçırmış bulunmaktasın...
byaykut
ben herkesin fikrine saygı duyarım karşımdakindende beklerim sanki bu host dünyanın bir ve tek eniyi hostu fikri sabitlenmiş sizde bu hostingi alma gibi bi gerek yok bir sanki başıma hint kumaşımı insanları kendi fikirlerinize göre kapalı bir alana mahkum etmeyin herkes görüşünü söylemekte serbesttir.sanal alemde sizin hayallerinizin ötesinde hostingler var konuyu ücretli ücretsiz olayına getirmek talihsizlik
cavbela
evet ben de herkesin fikrine saygı duyarım, fakat sen hiç araştırma yapmamışsın, hiç okumamışsın, burayıda diğer bedava hostlar gibi sanıyorsun. Evet diğer hostlarla karşılaştırdığımızda dünyanın en iyi bedava hostu, birçok paralı hosta da 5 basar.
Biz buraya gelip hergün buraya mesaj yazarak hostun parasını ödüyoruz.
iyikide böyle başta yönetim uygulayıp herkesi almıyorlar, yoksa zilyon tane adam dolar, bizimde dandik bir hostumuz olurdu.
Burda yasakçı bi zihniyet yok, eğer bizim yazdıklarımızdan dolayı böyle bi kanıya ulaşışsan bizim bu hostla ilgili hiç bir yetkimiz görevimiz yok, biz de senin gibi bedava host kullanan kişileriz.
byaykut
iyiki baştan yönetim uygulayıp herkesi almıyorlar diyosun , bu hostun yasakcı zihniyeti bence. bi zamanlar sadece ingilizce forumluyorduk!!!!!!
öncelikle benim 3. mesajımdaki agresif çıkışım karşı DURUŞUM, DÜZENE .. forumdaki kişilere karşı değil bu EMEKÇİ DİRENİŞİ , herkes farklı görüşler sunsa ,niye bir yabancı host firması ağır kurallar koyuyor herkese açık değil web alanında yeni başlayan,ilerletmek isteyenler nasıl geliştirecek (hepimiz kendi geçmişimize bakalım ilk günlerimize ,herkes bom diye webcimi oldu), firmaya öneriler görüşler sunulsa gerekirse boykot edilse (daha önce bir üye gibi küfürlü değil tabiii(..bunları irdelese, ezberci değil eğitim öğretim olsa akıl ın yanında FİKİR de olsa.. çok boyutlu düşünebilsek
ilk iki mesajıma hiç cevap gelmezken 3.mesajdaki çıkışıma iki kişi cevap verildi ... burası dünyanın en iyi hostu olsa bile ..buna insanlar ikna olmalı sanal alemde (bu hostingin) bu tür dayatmalar herkesin hoşuna gitmeyebilir
iki arkadaş ta aynı şeyi soyledi , benim araştırma yapmadığımı nerden biliyorsunuz , insanlar eleştiriye açık olmalı neyse konu uzadı ben konuyu burada noktalıyorum bu benim görüşlerim .karşı olanlar olabilir fakat cevap hakkı doğarsa yine yazarım
darkeagle
Konuyu daha fazla uzatmanın ve forumu daha fazla kirletmenin anlamı yok...
cavbela
byaykut wrote:
iyiki baştan yönetim uygulayıp herkesi almıyorlar diyosun , bu hostun yasakcı zihniyeti bence. bi zamanlar sadece ingilizce forumluyorduk!!!!!!
öncelikle benim 3. mesajımdaki agresif çıkışım karşı DURUŞUM, DÜZENE .. forumdaki kişilere karşı değil bu EMEKÇİ DİRENİŞİ , herkes farklı görüşler sunsa ,niye bir yabancı host firması ağır kurallar koyuyor herkese açık değil web alanında yeni başlayan,ilerletmek isteyenler nasıl geliştirecek (hepimiz kendi geçmişimize bakalım ilk günlerimize ,herkes bom diye webcimi oldu), firmaya öneriler görüşler sunulsa gerekirse boykot edilse (daha önce bir üye gibi küfürlü değil tabiii(..bunları irdelese, ezberci değil eğitim öğretim olsa akıl ın yanında FİKİR de olsa.. çok boyutlu düşünebilsek
ilk iki mesajıma hiç cevap gelmezken 3.mesajdaki çıkışıma iki kişi cevap verildi ... burası dünyanın en iyi hostu olsa bile ..buna insanlar ikna olmalı sanal alemde (bu hostingin) bu tür dayatmalar herkesin hoşuna gitmeyebilir
iki arkadaş ta aynı şeyi soyledi , benim araştırma yapmadığımı nerden biliyorsunuz , insanlar eleştiriye açık olmalı neyse konu uzadı ben konuyu burada noktalıyorum bu benim görüşlerim .karşı olanlar olabilir fakat cevap hakkı doğarsa yine yazarım

ben burda bi yasak göremiyorum, sadece birşeye sahip olmak için emek harcaman gerekiyor. adamlar bu işten para kazanıyorlar,
Dİğer hostlar gibi sayfanın orasına burasına reklam yerleştirerek, dandik arayüzlerine reklam koyarak, 404 vs gibi sayfaları reklam dolu kendi sayfalarına yönlendirerekte para kazanabilirlerdi. ama bunu yapmak yerine al sana paralı hostingler kadar kaliteli bir host sağlıyorum, ama sende gel benim forumumda aktif ol, bende reklamdan para kazanayım diyor. ama öncesinde bana kaliteli postlar attığını ispatlaman gerek diyor.
gandalfoftheday
herkese merhaba. tavsiye eden vasr mı bu hostu?
darkeagle
gandalfoftheday wrote:
herkese merhaba. tavsiye eden vasr mı bu hostu?

Burada bu hostu uzun süredir kullanan birçük kişi var, eminim hepsi tavsiye eder...
bymenchek
küfürlü kelimeler kullanmayalım.hostıng ıcın gereksız mesaj yazmayalım.bırbırımızı uc gunluk dunya ıcın kırmayalım
BURAK_X
bymenchek wrote:
küfürlü kelimeler kullanmayalım.

zaten küfür yasak Wink
denizcn
rapidshare free yüklemek için girdim, e ama link yok...yükleyemediimm Sad((
darkeagle
denizcn wrote:
rapidshare free yüklemek için girdim, e ama link yok...yükleyemediimm Sad((

Nasıl yani Confused
postweb
Merhaba arkadaşlar
kendimce php denemeleri yapıyorum ama alan bulamıyordum, bugün burayı keşfettim bakalım neler yapabileceğiz Smile
darkeagle
darkeagle wrote:
Burada bu hostu uzun süredir kullanan birçük kişi var, eminim hepsi tavsiye eder...

bymenchek wrote:
küfürlü kelimeler kullanmayalım.hostıng ıcın gereksız mesaj yazmayalım.bırbırımızı uc gunluk dunya ıcın kırmayalım

Zuhahah yazım hatamı iyi yakalamışsın Laughing
darkeagle
postweb wrote:
Merhaba arkadaşlar
kendimce php denemeleri yapıyorum ama alan bulamıyordum, bugün burayı keşfettim bakalım neler yapabileceğiz Smile

Aramıza hoşgeldin...
gerimter
bende php meraklısıyım arada haber ver inceleyeyim
hasgerya
tebrik ediyorum gerekeni yapmışsın teşekkürler
ibrahim43
Ben yeni üye oldum.Zamanla tanışır kaynaşırız.Bazı arkadaşların puanı eksilerde onlarıan hesabı kapanıyormu acaba?
darkeagle
ibrahim43 wrote:
Ben yeni üye oldum.Zamanla tanışır kaynaşırız.Bazı arkadaşların puanı eksilerde onlarıan hesabı kapanıyormu acaba?

Teorik olarak -10 un altına düşünce kapatılıyor fakat uygulamada daha çok esneklik tanınıyor.
beyciler
Ben de yeniyim arkadaşlar. Frihost'u tavsiye eden çok kişi var. Ben de bir deneyeyim dedim Smile
zgrkrkmz
Güzel Bir Sistemmiş Mesaj Atmayana Site Yok:). Sistem Hep Güncel Kalıyor Ne Güzel...
codermage
Selam arkadaşlar ben Bilecik'ten Gökhan. Sitenin hizmeti harikulade. Biz Türk'ler burayı da rahat bırakmıyoruz Smile)
kemal44
Ben yeni üyeyim şimdi nasıl host alacam:S bi siteden önerdiler bura güzelmiş :S
darkeagle
kemal44 wrote:
Ben yeni üyeyim şimdi nasıl host alacam:S bi siteden önerdiler bura güzelmiş :S

Aramıza hoşgeldin, biraz araştırırsan nasıl host alabileceğini net bir şekilde kolaylıkla öğrenebilirsin...
StyLee
herkese hayırlı forumlar
ultimatermof
StyLee wrote:
herkese hayırlı forumlar

Sana da. Hoş geldin.

Burası galiba eski zamanlarına geri dönüyor Very Happy Kalabalıklaşıyoruz.
Yergokask
Mrb Arkadaşlar Aranızda Yeniyim Herkese Slmlar Smile
meseloz
ultimatermof wrote:
StyLee wrote:
herkese hayırlı forumlar

Sana da. Hoş geldin.

Burası galiba eski zamanlarına geri dönüyor Very Happy Kalabalıklaşıyoruz.

Evet gittikçe kalabalıklaşıyoruz. Paylaşımlar da aynı hızda artar umarım.

Hoşgeldiniz arkadaşlar...
xxrapp3rxx
herkeze merhaba
gumusova
ben yeni üyeyim ama eskilerdenim. yıllar önce üye olmuştum ancak daha sonra bazı nedenlerle pek giremeyince üyelik iptal mi edildi blmiyorum. giremedim eski kullanıcı adımla ve ben de kendime yeni hesap açmak istedim. güzel projelerim var. onun için inşallah başarılı ve kalıcı olurum. yoksa askerlik yolu beni bekler... Sad
ulytau
Bende yeni üyeyim daha önce denediğim hostun SMTP özelliği yoktu bakalım bu nasılmış
manyakbey
darkeagle wrote:
kankatr wrote:

Para versen daha iyisini bulamazsın...

DoRu söylüyo .D
matraxboy
gerekli uyarılarınız ve bu verilen hizmete karşı bize düşen görevleri belirttiğiniz için teşekkürler hocam
darkeagle
matraxboy wrote:
gerekli uyarılarınız ve bu verilen hizmete karşı bize düşen görevleri belirttiğiniz için teşekkürler hocam

Ne demek, aramıza hoşgeldin...
swordxxx
herkese selamlar böyle bir site ve Türkçe bir bölüm olması çok güzel sorun yaşamadan burada bulunan bilgilerle umarım güzel bişeyler yapabiliriz
darkeagle
swordxxx wrote:
herkese selamlar böyle bir site ve Türkçe bir bölüm olması çok güzel sorun yaşamadan burada bulunan bilgilerle umarım güzel bişeyler yapabiliriz

Sana da selamlar, kurallara uyulduğu sürece herhangi bir sorun yaşanacağını sanmıyorum (kurallara uymayan üyelerin olması şu an için sorun, fakat bir çözüm bulunacaktır elbet).

Aramıza hoşgeldin...
hackbeyy
selamun aleykum türk arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım ve yabancı bi forumda türk bölümü beni gurulandırdı ve mutlu etti....
BURAK_X
hackbeyy wrote:
selamun aleykum türk arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım ve yabancı bi forumda türk bölümü beni gurulandırdı ve mutlu etti....

ve aleyküm selam
gururlanmaya hazır oll Very Happy
CaYLaKs
Selamun Aleykum güzel yurdumun nadide userları =) bakalım bu forumdan ne kadar zevk alabilcez =)
lepis
Gerçekten güzel bir aile frihosy ailesi.
differentone
Merhaba arkadaşlar.
Frihost dünyasına yeni katılmış bulunmaktayım.
Web programlamaya yabancı değilim epeydir bu alanda çalışıyorum.
Frihost'u epeydir tanıyorum fakat uzaktan Smile şuanda boyle bir hosta gerçekten ihtiyacım var hem geliştirmek hemde projolerim için.
Anladığım kadarıyla aktif olma durumlarına göre hosting i kapıyorsunuz. Bende elimden geleni yapacağım paylaşımlarımı esirgemeyeceğim.
kurtaslan
frihost'un diğerlerinden farklı olduğu host verme şeklindende belli oluyor gerçekten Smile
runonur
açıklamalar için çok teşekkürler..
endermsr
tesekkürler bilgilendirdiğin icin
xCaNx
Güzel bi konuda bulunmuşsun Smile Ben pek eski sayılmam Very Happy İyi forumlar herkese Smile
Chilavert
Gerçekten kaliteli ve ücretsiz hizmetiyle kendini fark ettiren site olarak bende arkadaşımdan aldığım duyumla aranıza katıldım hayırlı forumlar.
shacky59
internette tesadüfen gezinirken buldum. ve görmem çok iyi oldu.daha yeni bu ilk mesajım konuyu gördüm tecrübelileri dinleyim dedim ve ilk bu konuyu okudum. hala kullanan arkdaşlar varsa bana yardımcı olabilirler mi acaba.yardım ederseniz çok sevinirim.
hakaner
Bende tesadüfen linklene linklene buraya geldim. Gerçekten kaliteli ve keyifli bir forum, keşke daha önceden denk gelseymiş. Artı bir de sunucu hizmeti sağlanması çok hoş. Kalıcı olacağıma inanıyorum.
SinoVax
Selamlar arkadaşlar ben de frihosta bugün üye oldum umarım güzel vakit geçiririz Smile
samanyolu077
Arkadaşlar sizlerle güzel zaman geçireceğimize inanıyorum.
adminmelih
s.a millet. bakalım nasılmış muhabbet Smile
smailey
darkeagle wrote:
Öncelikle aramıza katılan yeni arkadaşlarımıza hoşgeldiniz diyorum...

Bu başlığı eksikliğini hissettiğim için açıyorum. Kullanım şartları adında kurallar alt alta yazılmış şekilde bulunmakta ama kimsenin bunları okuyup aklında kalacağına inanmıyorum.

Konuya girmek gerekirse, aramıza yeni katılanlar olarak hepinizin isteği en kısa zamanda host sahibi olabilmek ama lütfen bu amaç uğrunda forumu kirletecek mesajlar atmayalım. Çünkü Frihost'ta Türkçe bölümüde dahil olmak üzere forumlarda bu şekilde okumadan mesaj atanlar çok oldu ve aramızda kalanlar şu an yok. Yönetim tarafından atılmadılar, belli bir süre sonra forumun seviyesine yetişemedikleri için çekildiler.

Burada hepimiz aile gibiyiz buradaki kişilerden bahsederken bir süre sonra Frihost Ailesi demeye başlıyoruz. En azından Türkçe bölümünde herkes birbirini tanır, sadece sanal olarak değil gerçek olarakta tanıştık.

Yeni üyelerimiz, Frihost bedava olarak bulabileceğiniz en güzel hosttur alternatiflerini tartışmanın gereğide yoktur. Hostu işe yaramaz diye düşünürseniz en azından forumdaki kaliteyi gözardı edip aramızdaki muhabbeti bozmayın.

Lütfen ilk mesajınızı atmadan önce elinizden geldiğince başlıkları okuyunuz ve mesajlarınızı atarken asla host için atıyorum diye düşünmeyin. Hostunuz burada gönderdiğiniz mesajların, yaptığınız kaliteli muhabbetin ödülüdür.

Hepinize kaliteli muhabbetler diliyor, arkadaşlığımıza hoşgeldiniz diyorum...

Moda Not: Başlık kilitlenip, gerekiyorsa düzenlenerek sabitlenirse sevinirim.

açıklamalar için teşekkürler, ben heliohost kullanıyorum ancak zaman zaman çok yavaş çalışıyor ve sayfaya girmek dahi imkansız hale gelebiliyor. bu host hakkında en iyi demişsiniz umarım aradığım servisi burada bulabilirim.
iyi günler..
smailey
SinoVax wrote:
Selamlar arkadaşlar ben de frihosta bugün üye oldum umarım güzel vakit geçiririz Smile

merhaba, yeni konu nasıl açılıyor bir türlü bulamadım Sad
smailey
zgrkrkmz wrote:
Güzel Bir Sistemmiş Mesaj Atmayana Site Yok:). Sistem Hep Güncel Kalıyor Ne Güzel...

yeni mesaj nasıl oluşturuluyor bilgi verir misin, yazılı mesajları görüp cevap yazabiliyorum ama yeni oluşturmayı bulamadım bir türlü
smailey
atas_oktay wrote:
mr.emre wrote:
atas_oktay wrote:

ben de yeni üyel oldum merak ediyorum nasıl çalıştığını
smailey
zgrkrkmz wrote:

host hizmeti almaya hak kazandıktan sonra günlük yada aylık mesaj atma zorunlu mu acaba?
hakaner
smailey wrote:
zgrkrkmz wrote:

host hizmeti almaya hak kazandıktan sonra günlük yada aylık mesaj atma zorunlu mu acaba?

Hoş geldin. Aradığın cevaplar yardım sayafalarında yazıyor:

Sık Sorulan Sorular - Forum Kuralları - Kullanım Şartları
senolsenolx
bende yeni geldim ama bakalim benimde bi hostum olacakmi
trbznburak
Ücretsiz host servislerindeki en büyük sıkıntı cpu aşımı. Daha siteyi kurarken askıya alınan hesaplarım var.Bu siteyi şans eseri gördüm denemek istedim.Umarım bu da diğerleri gibi çıkmaz.
RosenCruz
trbznburak wrote:
Ücretsiz host servislerindeki en büyük sıkıntı cpu aşımı. Daha siteyi kurarken askıya alınan hesaplarım var.Bu siteyi şans eseri gördüm denemek istedim.Umarım bu da diğerleri gibi çıkmaz.

Burda şu sıralar yeni hosting hesabı pek veriyorlar gibi değil. Ama şansını dene istersen yine de. Wink
trbznburak
RosenCruz wrote:
trbznburak wrote:

Burda şu sıralar yeni hosting hesabı pek veriyorlar gibi değil. Ama şansını dene istersen yine de. Wink

Başvurduk bakalım verecekler mi? Smile
EmreKozan
Şansımz denedik kaydolduk inşallah boşuna kaydolmamışızdr yoksa üyeliği sildirecem şimdi bunlardan spam mesajda gelirse yandık Sad
RosenCruz
EmreKozan wrote:
Şansımz denedik kaydolduk inşallah boşuna kaydolmamışızdr yoksa üyeliği sildirecem şimdi bunlardan spam mesajda gelirse yandık Sad

Gelmez spam falan öyle bir ortamı yok. Ama admin şu sıralar çok meşgul ve yeni hesap onayı falan gerçekleştirmiyor.
trbznburak
RosenCruz wrote:

Gelmez spam falan öyle bir ortamı yok. Ama admin şu sıralar çok meşgul ve yeni hesap onayı falan gerçekleştirmiyor.

Evet onay sıkıntılı gerçekten. Hesabım için hala onay bekliyorum...
RosenCruz
Bir alsanız zaten muhteşemliği göreceksiniz. Paralı hostinglerden eksiği yok fazlası var Wink
alikaratekin
eyw kardesşim güzel konuya deyinmişsin
bahran
Bazılarında Türkçe karakterler bozuk gözüküyor, Türkçe yöneticiler varsa onlarla iletişim kurup düzeltmek lazım benim yazdıklarım düzgün konuyu açan arkadaşın kiler bozuk gözüküyor.
guvencu
Merhabalar, son yıllarda katılan az olmuş sanırım..