FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Google'dan Powerpoint'e "Online" Alternatif

kriptontr
Quote:
Artık powerpoint sunularının internet üzerinden geliştirilmesi ve internetten izlenmesi mümkün.Google, Microsoft Powerpoint’e alternatif olarak nitelendirilebilecek online bir hizmet olan Google Sunular ı (google presentation) duyurdu.Google Sunular sayesinde aynı powerpointteki gibi sunular oluşturabiliyorsunuz ve sahip olduğu temalar sayesinde hazır grafik düzenlerini kullanabiliyorsunuz.Google sunular ın diğer bir güzel özelliği ise davet ettiğiniz bir çok kişiyle aynı döküman üzerinde çalışabilme olanağı sağlaması.Tabiki tek sahip olmanız gereken şey (bedava) bir google hesabı.Uygulama burada .Özellikleri anlatan video burada. İyi çalışmalar !

Buradan alıntı
loserk
Quote:
Belirli bir tarayıcıyla ilgili sorunları çözmeye çalışıyorsanız ve bu denetimi atlamak isterseniz Google Dokümanlar url'nin sonuna ?browserok=true eklemeniz yeterli olur.

Bu parametrenin hileli kullanımının intergalaktik yasalara aykırı olduğunu unutmayın ve lütfen bu yasayı çiğnemeyin.

Ancak bu pek de işe yaramayacak.

operayla girdiğimde bu uyarıyı aldım,ama son cümle beni kopardı Laughing
insolent1
İleride bütün programlar internet üzerinden kullanılacak. Güzel bir şey bu. Tabii önce internet hızının artması ve kota sınırının kalkması lazım.
BURAK_X
insolent1 wrote:
İleride bütün programlar internet üzerinden kullanılacak. Güzel bir şey bu. Tabii önce internet hızının artması ve kota sınırının kalkması lazım.
Kota ve hız konusunda sana katılıyorum
kriptontr
insolent1 wrote:

Haklısınız.Googlenin eyeos gibi yada türevleri gibi bir online işletim sistemi çıkarmasının zamanı geldi.
düşünsenize win98 + firefox la office dosyalarını kullanabilir, multimedya dosyaları(z/n)a erişebilir, hata sayfa tasarlayabilir, mashup ile programlama dahi yapabilirsiniz.
google yapmazsa eğer google hizmeleri kullanan böle bişiyi ben yapacam
Evil or Very Mad
palavra
Quote:
[Haklısınız.Googlenin eyeos gibi yada türevleri gibi bir online işletim sistemi çıkarmasının zamanı geldi.
düşünsenize win98 + firefox la office dosyalarını kullanabilir, multimedya dosyaları(z/n)a erişebilir, hata sayfa tasarlayabilir, mashup ile programlama dahi yapabilirsiniz.
Evil or Very Mad

bu kadar malzemeyle isin cok zor olmayacak galiba Laughing
simdiden kolay gelsin
maeglin20
kriptontr wrote:
insolent1 wrote:

Haklısınız.Googlenin eyeos gibi yada türevleri gibi bir online işletim sistemi çıkarmasının zamanı geldi.
Evil or Very Mad

İyide Google bunları henüz yapmadı diye sinirlenmen veya kızman gerekmez.. Onlarda insan (her ne kadar zeki olurlarsada olsunlar, iş zekaya değil paraya bakar. Sence bu Google'ın yapımcılarında hiç para olmasaydı böyle şeyler olabilir miydi ?) yani bir android değil, afedersin ama zort diyince münasip bir yerlerinden çıkmadı bu buluşlar..
Kleopatra
bide şöle bakalım maeglin,Başta google iki üniversiteli genç tarafından kurulmuş Rolling Eyes
maeglin20
Zaten onu diyorum. Emek verip bir sistem kurmuşlar. "Zort" diye çıkmadı herşey ortaya. kriptontr'den azıcık saygılı olmasını istedim.
Kleopatra
İki günde kurulmadık iki günde kapanmayız hesabı Wink
kriptontr
maeglin20 wrote:
Zaten onu diyorum. Emek verip bir sistem kurmuşlar. "Zort" diye çıkmadı herşey ortaya. kriptontr'den azıcık saygılı olmasını istedim.

googleye saygısızlıkmı ettim. Shocked Very Happy afffedersiniz...google bisim amcamıs
Sanırım googlenin online desktop hizmeti vermemesinin nedeni google.com/ig yle aynı alanlaarda çakışması ve googlenin bu işte gelecek görmemesi olabilir.Biraz ayrıntılı düşününce durum ortaya çıkıyor
TheMentor
google dan para aliyor olabilir arkadas:D

buarada google in binlerce projesi var ama olay insanlara hizmet vermek degil para kazanmak insanlara hizmet vermek ikinci planda.

hatirlayin simdi gmail olayini neler demislerdi maillerinizi okuyup reklam koyacagiz

simde gphone diye birsey ustunde calisiyorlar ve bu telefon insalara bedava verilecek ( bu bana pek inandirici gelmesede) icinde google la alakali hersey olacak ve google ordan reklam yayinlayacak.

sizce insanlara hizmet etmek icin mi ? reklam+hizmet mi?

unutmayin google koskoca bir sirket onun ayakta durmasini saglayan etmenler var
bunun basinda finansal destekler geliyor. adamlar kiytiriktan iki calinti script ile birseyler yapmiyor onlar uretiyor urettiriyor deniyor degistiriyor kullaniyor. ve siz kullaniyorsunuz reklamlarina tikliyorsunuz arada bi cidden ilginizi ceken birseyler olunca ve google ayakta kaliyor. bu cark boyle donuyor.

adamlari bisiler yapmadi diye elestirmek yanlis cunku onlarin derdi sadece daha buyuk sirket daha cok para.. adamlar profesyoneller bizse sadece duz mantikla bakiyoruz gmail iyi kullaniyoruz iste picasa filan tamam orkut manyak birsey googlevideo kopartmis dokuman olayi beni cezbediyor filan diyoruz...