FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Okullar açılıyor_Anılarınız

BURAK_X
evet arkadaşlar, liseler orta okullar vs... açılıyor. Ne düşünüyüorsunuz? Tatailinizi iyi geçirebildiniz mi? Okul anılarınız neler?Eh, ben başlayayım. Okullar keşke daha geç açılıp daha erken kapansa diyorum. Dersler çok zor olmasa diyorum. Tatilin de yarısı süper yarısı pek iyi geçmedi. Okulu çok özlediğimide söyleyemem. Ama bazen arkadaşları özülüyorum. Defter arkası resimleri, cümbür cemaat zayıf aldığımız fizik dersleri falan. Eh, pek ii bişey olmasada hocalara takılan argo lakaplar geldikçe aklıma hafifden gülüyorum. Ama zayıf aldığım zaman evde herşeyin alayhime olduğunu da unutmuyorum tabii Very Happy . İlk dönem bayaa bir zayıf getirip(15 tatilde yüzssüzlüğe vurup bi şekilde babamı pc yi açmama izin vermesine ikna etmeyi başarmıştım Very Happy )2. dönem hepsini kurtardığımı hatırlayınca da mutlu oluyorum(kim olmaz ki?). İşte böyle. Sizin anılarınızı bekliyorum arkadaşlar.
tufansaba
lise 2 berbat geçti ama ileride keşke geri dönebilseydim diyeceğim eminim gerçi ben okula 6-7 ay kadar gittim tatille geçti okul Very Happy ders olarak iyiydi işte atelyelerde kavga gürültü işkence Laughing elektrikle şoklama gibi gibi yazılarda sığmayacak bir sürü şey ama başlamasın istemiyorum Very Happy
BURAK_X
tufansaba wrote:
atelyelerde kavga gürültü işkence Laughing elektrikle şoklama gibi
Atelye macerası güzelmiş Very Happy
tufansaba
gerçi hep aynı kişiye yapıyoruz bunları hazırlıktan beri pek haz alamıyoruz Laughing en son denememizde herkes toplanıp 3 kere atıp 2 kere tutmuştuk sonra bi ahh sesi geldi herkes kaçmıştı nese geçti bişi olmadı çocuğa Very Happy
cavbela
benim tatil iyiydi izmir - istabul - ankara - tekrar izmir turunu tamamladım şimdi bide muğla planlıyorum bu sene tatil bana yaradı. geçen sene yaz okulu vardı bişey anlamamıştım ama bu sene iyi geçti. belkim bu aralar kendisi forumdan arazi olan geyikkütüphaneside yanıma teşrif ederler geçen yaz olduğu gibi. .
BURAK_X
cavbela wrote:
benim tatil iyiydi izmir - istabul - ankara - tekrar izmir turunu tamamladım şimdi bide muğla planlıyorum bu sene tatil bana yaradı. geçen sene yaz okulu vardı bişey anlamamıştım ama bu sene iyi geçti. belkim bu aralar kendisi forumdan arazi olan geyikkütüphaneside yanıma teşrif ederler geçen yaz olduğu gibi. .
forumdaki insanların kendilerini gerçek hayatta tanıması ne güzel.
mr.emre
BURAK_X wrote:

hadi frihost buluşması yapalım. Very Happy Very Happy Very Happy
BURAK_X
mr.emre wrote:
BURAK_X wrote:

hadi frihost buluşması yapalım. Very Happy Very Happy Very Happy

gerçekten yapabilsek ne güzel olurdu ya. seneye Kuşadası'nda buluşalım. Herkes yakasını kırmızı gül taksın Very Happy Razz
cavbela
hadi herkes izmire gelsin ozaman. bak hazır iki kişi buluşacak sizide aradan çıkartalımSmile
darkeagle
Liseyi okurken nefretler içerisinde idim ama lanet olası liseyi çok özledim...

Bu arada buluşma yapılırsa İstanbul olur herhalde.
BURAK_X
Herkes bir yer söylüyor, buluşma falan hayal galiba Very Happy
nfsforever
BURAK_X wrote:

Evet, herkes bulunduğu yerde buluşma istiyor.Böyle bencillik olmaz ki, biz en iyisi Aydın'da buluşalım. Laughing
BURAK_X
nfsforever wrote:
BURAK_X wrote:

Evet, herkes bulunduğu yerde buluşma istiyor.Böyle bencillik olmaz ki, biz en iyisi Aydın'da buluşalım. Laughing
Hehe, şaka bir yana, eğer seneye gerçekten bir buluşma olacaksa, ailesiyle yaşayan ben yaşlardaki(15) Frihciler anlaşsın bir yerde, ailesini oraya gitmeye ikna etsin, ailesinden ayrı hareket edebilen büyük Frihcilerde küçüklerin anlaştığı yere gelsin. Nasıl ama? Very Happy
mr.emre
Ben Kocaeli'de yaşıyorum. Buluşma -olursa- İstanbul'da olsun.
cavbela
mr.emre wrote:
Ben Kocaeli'de yaşıyorum. Buluşma -olursa- İstanbul'da olsun.

bursada olsa. izmirede yakın sayılır. hem uzun zamandır gitmedim gitmek için bahane olur.
BURAK_X
şu 18'ine gelince bizimkiler bana karışamayacak(en azından tatilime), sanırım en küçüklerden biride benim bu forumda. İşte, 18 ine gelince diğer üyelerde büyümüş olur tabiiki sabit kalacak değil ya Very Happy o zaman bi otelden odalar ayırtırız(şimdiden para biriktirmeye başlayalım Very Happy )Frihliler kampı kurarız Very Happy
maeglin20
BURAK_X wrote:
şu 18'ine gelince bizimkiler bana karışamayacak(en azından tatilime), sanırım en küçüklerden biride benim bu forumda. İşte, 18 ine gelince diğer üyelerde büyümüş olur tabiiki sabit kalacak değil ya Very Happy o zaman bi otelden odalar ayırtırız(şimdiden para biriktirmeye başlayalım Very Happy )Frihliler kampı kurarız Very Happy

Kompleks yapma ben 13 yaşındayım Smile
BURAK_X
maeglin20 wrote:
BURAK_X wrote:

Kompleks yapma ben 13 yaşındayım Smile
Kompleks mi? Yoo Very Happy Eh, senide bakleriz canım Wink
darkeagle
Benim sabit yaşadığım bir yer yok benim için heryer olur ama tamamen bencilliğimle düşünüyorum daha çok istanbulda olduğum için istanbul olsun, hem oturmaktansa gezi yaparız.
geyikkutuphanesi
cavbela wrote:

geyikkutuphanesi arkadaş izmire gidemedi maddi sıkıntılarla boğuşuyor bi giden varsa götürür umarım. Laughing
kriptontr
sınıf arkadaşıyla nöbetçiydik.merdivenlerin orada taso oynuyoduk.birden enseye tokatı yedim. baktım müdür heme tasoları cep yaptım tabi .ama aldı şerefsiz...
selim06
valla bizim en güzel olayımız herhalde okuldan kaçıp DotA oynamak her gün aralıksız...Ama o pek bir şey değil aslında;60 yaşında bir Tarihcimiz var Anakargücü as takımında oynarken ayağından sakatlanmış ve futbol yaşantısı bitmiş.Derste onu bir gaza getiriyoruz;rahat 60 dakika "Türk Futbolu Dünü-Bugünü-Yarını" muhabbeti yapıyoruz.Sonra her Pazartesi 4 büyüklerin ve çıkışta olan Anadolu Kulüplerinin yorumu;turnuva zamanı hocaya taktik danışma dolayısıyla antreman niyetine derste halı sahaya inme falan güzel oluyor...
Ayrıca Coğrafyacımız Urfa'nın bağrından kopma bir sonradan görme olduğu için iş daha bir hoş oluyor.Adamın Ankara'nın en güzel yerlerinde 3 Restaurantı var ama 90 Model Renault 19'a biniyor ve 4 kaza yapmış boya falan dökülüyor ama boyatmamış bile.Bize öğle tatillerinde Lahmacun siparişlerimizi getiriyor.Derslerinde daha çok Askerlik anılarını anlatıyor.Bi ara dersi kitaptan direk yazdırma usulune dönecek oluyor ama hemen bir kızı gözüne kestiriyor ve sormaya başlıyor;bugün bu tokayı niye taktın?Sana mor gömlek yakışır aslında...Esas oğlan hangi sınıfta?Yani zaten bu adamla her ders ayrı bir anı oluyor.Bir keresinde arkadaşın Gitar Akord Kontrol Aletini "Yalan Makinası" diye yutturmuştuk ve adam öğretmenler odasında falan da bahsetmiş!Aletin prensibi doğru gerginlikte sesin şiddetine göre belli bir tonda uyarı sesi vermesi;eğer akord olmayan bir ses varsa ise DIIITTT diye ötmesi.Biz hocaya yaydığınız enerji ve kalp atışından anlıyor yalan söylediğiniz dedik.Adama Eşinizi Aldattınız mı diyoruz?HAYIR diyor tabi hemen DIIITTT!HocaaaaM? diyoruz o da: Ulan kim getirdi bu aleti;nereden biliyor lan bu benim özel yaşamımı diyor!(Not:Bu sadeleştirilmiş hali koyu derecede aksanlı konuştuğu için anlaşılması zor)...
Neyse bir ara devam ederim.Lise harbi güzel Smile
darkeagle
Anılar asıl şimdi başlayacak Very Happy

Yok mu yaw aramızda Bursa da okuyan?
MotoBurgaZ
valla ilkokuldan beridir sevmem üniversited ehalen sürünüyorum... kim icat etti bu okul denen şeyi???
BURAK_X
MotoBurgaZ wrote:
kim icat etti bu okul denen şeyi???

Bende hep bunu düşünmüşümdür. Okul isminden belli. O dan bir sonraki harf Ö, K den bir sonraki harf L, U danbi sonrak i harf Ü, L den bi sonra ki harf M. Ne çıktı ortaya? OKUL=ÖLÜM Very Happy
mr.emre
BURAK_X wrote:
MotoBurgaZ wrote:

Bende hep bunu düşünmüşümdür. Okul isminden belli. O dan bir sonraki harf Ö, K den bir sonraki harf L, U danbi sonrak i harf Ü, L den bi sonra ki harf M. Ne çıktı ortaya? OKUL=ÖLÜM Very Happy

Biz onu OKUL=ÖLÜM değilde OKUL olmazsa ÖLÜM olur gibisinden kullanırdık.
BURAK_X
mr.emre wrote:
BURAK_X wrote:
MotoBurgaZ wrote:

Biz onu OKUL=ÖLÜM değilde OKUL olmazsa ÖLÜM olur gibisinden kullanırdık.
Eh, tabii ki o da var ama, ben okulu neden ölüm diye görüyorum? Çünkü işi fazla abartıyorlar, yani her iş 1 sınava bağlı, en basitinden OKS, 8 yılın birikimi 1 sınavda gösterilemez di mi? Ayrıca ailelerin baskısıda bi yandan gelince iş tamamen ölüm oluyor. Bunlar olmasa bende seviyorum okulu Very Happy
BURAK_X
Bu sene sandığım gibi köte geçmiyor ya Very Happy Hemen kaynaştık arkadaşlarla, 2 tan kankam oldu. 6 kişi dolaşıyoz genelde. Zaten 10 erkek var sınıfta. Bu kankalarla Banvit Milli diye grupda kurduk. Oooo, işler şahane ya Very Happy Sizin okulunuz nasıl gidiyor?
mr.emre
servisi polis çevirdi.
tufansaba
pet şişe + tuz ruhu + pedhidrol + birkaç küflü metal kullanarak 4 tane ses bombası yapıp okulu ayağa kaldırdık
BURAK_X
mr.emre wrote:
servisi polis çevirdi.

Neden ola ki?
tufansaba wrote:
pet şişe + tuz ruhu + pedhidrol + birkaç küflü metal kullanarak 4 tane ses bombası yapıp okulu ayağa kaldırdık

Ahahahaha, ya Tufan sende az değilsin yani Very Happy Bi atölye bi ses bombası, maceranın devamını bekliyorum Laughing
tufansaba
Yaptıklarımızda hiçbir kötü art niyet vs.. yoktur sadece eğlence amaçlı yapmıştık

bugün 2.5litre pet şişeyle denedik suyun içine atmıştık şişe 5-6 metre havaya uçtu o basınçla suda 2 metre kadar çıktıktan sonra yağmur yağar gibi bir görünüm alarak tekrar aşağı indi ve sonunda bidonlardaki malzemeleri bitirdik bölüm şefimiz denk getirdiği yerde artık ... Laughing