FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Bilgisayar kilitleniyor

BURAK_X
Arkadaşlar, benim bu laptop çalışırken birden kitleniveriyor. Mause falan takılıyor klavye işlemiyor. Yeniden başlatmam gerekiyor. Sizce bu sorunun sebebi ne olabilir? Nasıl çözebilirim(format dışında)?
tufansaba
sıcaklıkları kontrol et fan çalışıyormu hava sirkülasyonunda bir sorun varmı
BURAK_X
tufansaba wrote:
sıcaklıkları kontrol et fan çalışıyormu hava sirkülasyonunda bir sorun varmı
fan falan herşey çalışıyor, bende ondan şüphelenmiştim başta ama...
maniac_ea
herşey çalışabilir ama hava sirkulasyonun engelleyen etmenleri unutmamak lazım toz vb. şeyleri masaüstü pclerde kasa içindeki tozları temizlemek kolay ama laptopta bu biraz zor olabilir
BURAK_X
maniac_ea wrote:
herşey çalışabilir ama hava sirkulasyonun engelleyen etmenleri unutmamak lazım toz vb. şeyleri masaüstü pclerde kasa içindeki tozları temizlemek kolay ama laptopta bu biraz zor olabilir
Hmm. o zaman ne yapmalıyım?
cavbela
BURAK_X wrote:
maniac_ea wrote:

bence bi servise götürsen fena olmaz. fan tozlanmıştır termal macun eskimiştir fan iyi çalışmıyodur vs...
BURAK_X
cavbela wrote:
BURAK_X wrote:
maniac_ea wrote:

bence bi servise götürsen fena olmaz. fan tozlanmıştır termal macun eskimiştir fan iyi çalışmıyodur vs...
Teşekkür ederim herkese
darkeagle
Görmeden bişe diemem Laughing
palavra
darkeagle wrote:
Görmeden bişe diemem Laughing

doktorlar gibi butun tecrubeli bilgisayarcilar da boyle der
cunku her arizanin hemen hemen on degisik sebebi olabilir.
BURAK_X
Dosya upload ederken, download ederken ya da bi iş üstünde çalışma yaparken kitlenecek diye ödüm patlıyor Very Happy
tufansaba
Sende böyle birşey yap yetmiyorsa Razz

Quote:

BURAK_X
tufansaba wrote:

Quote:

Vay be, güzel iş ama 40 yılın başı alabileceğimiz fiyatta bi laptop buldukda aldık, başına iş açmak istemem Very Happy Wink
darkeagle
tufansaba wrote:

Quote:

Türk zekası mı bu?
Xiojia
    Bilgisayarın hala takılıyor mu yoksa takılmıyor mu bilmiyorum, konu üzerinden baya zaman geçmiş. Ama bilgisayarını önceki bir ana döndürürsen düzelebilir. Benimde başıma geliyordu. Windows'un çökmüş olabilir dediler ve geçmiş zamana döndürmem gerektiğini söylemişlerdi. Sende bilgisayarının düzgün olduğu bir ana döndürürsen belki düzelebilir. Ama belki.. Çünkü sorunun aynısı olduğundan pekte emin değilim..
BURAK_X
Xiojia wrote:
    Bilgisayarın hala takılıyor mu yoksa takılmıyor mu bilmiyorum, konu üzerinden baya zaman geçmiş. Ama bilgisayarını önceki bir ana döndürürsen düzelebilir. Benimde başıma geliyordu. Windows'un çökmüş olabilir dediler ve geçmiş zamana döndürmem gerektiğini söylemişlerdi. Sende bilgisayarının düzgün olduğu bir ana döndürürsen belki düzelebilir. Ama belki.. Çünkü sorunun aynısı olduğundan pekte emin değilim..
Laptopa format attık bizde ama işe yaramadı, ben baştan beri dedim ababama fanda sorun var diye ama dinlemediki Very Happy
loserk
darkeagle wrote:

Türk zekası mı bu?

Türk zekası diyip geçme,adamlar PS2 ye çip takıyo... iş artık kısa devre yaptırmayı falan aştı,bildiğin elektronik aksam ilave ediyoruz Laughing Laughing
darkeagle
loserk wrote:
darkeagle wrote:

Türk zekası mı bu?

Türk zekası diyip geçme,adamlar PS2 ye çip takıyo... iş artık kısa devre yaptırmayı falan aştı,bildiğin elektronik aksam ilave ediyoruz Laughing Laughing

O da Türk zekası...
hekimusta
anahtarı yokmu ki ya. yoksa da git bi anahtarcıya yaptır. sorun etme kilitleniyorsa acarsın biter.
darkeagle
hekimusta wrote:
anahtarı yokmu ki ya. yoksa da git bi anahtarcıya yaptır. sorun etme kilitleniyorsa acarsın biter.

Dışlayın millet Laughing
kriptontr
darkeagle wrote:
hekimusta wrote:

Dışlayın millet Laughing

muhah
forumlarda genelde donanımla ilgili forumdan çözülemeyecek başlıkların sonu böyle olur
önce biraz fikir yürütülür ..sora gırgıra vurulur iş tabi Very Happy
Bilgisayarını bir araç değil birey olarak görmelisin.Kendini kilitlemesine neden olan sorunları anlamalı ve bunu aranızda halletmelisiniz. Very Happy
darkeagle
kriptontr wrote:
Bilgisayarını bir araç değil birey olarak görmelisin.Kendini kilitlemesine neden olan sorunları anlamalı ve bunu aranızda halletmelisiniz. Very Happy

Uzak durun millet Very Happy
BURAK_X
Bu espriler bütün hayatımı mahvetti Very Happy Tüm neşem kaçtı, aradım bulamadım(bu iğrenç espride benden olsun bari) Very Happy
darkeagle
BURAK_X wrote:
Bu espriler bütün hayatımı mahvetti Very Happy Tüm neşem kaçtı, aradım bulamadım(bu iğrenç espride benden olsun bari) Very Happy

Acıyın millet Very Happy
cavbela
darkeagle wrote:
BURAK_X wrote:

Acıyın millet Very Happy

bunu tuttum sizde tutun millet(:

hala götürmedinmi bi tamirciye sende. masa üstü olsa diyecem aç bi süpürge tut ama paraya kıyıp laptop aldıysan paraya kıy yine bi tamirciye götür.
BURAK_X
cavbela wrote:
darkeagle wrote:
BURAK_X wrote:

Acıyın millet Very Happy

bunu tuttum sizde tutun millet(:

hala götürmedinmi bi tamirciye sende. masa üstü olsa diyecem aç bi süpürge tut ama paraya kıyıp laptop aldıysan paraya kıy yine bi tamirciye götür.
Götürdüm, götürmez olur muyum, adamlar driverleri üst üste karışık bi şekilde kurmuşlar da ondan dediler, formattan sonra yine aynı, bugünlerde tekrar götürecez babamla.
MotoBurgaZ
whoupss! güzel iş kardeşim baya iyi iş çıkarmışsın ama onu keserken insanın içi de gider...
darkeagle
BURAK_X wrote:
Götürdüm, götürmez olur muyum, adamlar driverleri üst üste karışık bi şekilde kurmuşlar da ondan dediler, formattan sonra yine aynı, bugünlerde tekrar götürecez babamla.[/quote]

Yolla kargo ile bana acıdım haa...
BURAK_X
Sizide bu sorunla bayağı sıktım, 1. formatta düzelmedi, 2. sini attık, 2. de köklü format oldu. hala aynı ya kafayı yicem. ama sorunun nerden kaynaklandığını anlamaya 1 adım daha yaklaşım. Windows cevap vermeyi kesiyor. windowsa bağlı olmayan tuşlar çalışmaya devam ediyor pc ayarlarıyla ilgili olnaları. pc den değilmiş. ama bu pc de de bişi var ki windowsu kitliyor. mesela film izlerken kilitlenince, filimde "rayrayram" diye bir müzik varsa o "rayrayrrrrrr..."şeklinde kalıyor. uff, sizinde başınızın etini yedim kusura bakmayın.
cavbela
bu sorunun yazılımsal olmadığı neredeyse kesin gibi. laptopun modeliyle bi raştırma yap googledan aynı sorunla karşılaşan olmuşmu.
BURAK_X
Sorun bulundu sonunda Very Happy Harddiskten kaynaklanıyormuş. En yakın zamanda harddiski değiştireceğiz
tufansaba
Tabii Laptop olsun pc olsun alındıktan sonra sistem güzelce kurulmalı donanımlar tam kurulmalı ve sonra test programlarına tabii tutulmalıdır bence.

Bir çok benchmark programları var

Ram testi İşlemci testi Harddiskte badsector varmı yokmu hızı nasıl testi

Tüm sıcaklıkları görebileceğin programlar gibi.

Fan sorunu demişsin sende fakat zaten dizüstü bilgisayarlarda tek fan var oda işlemci üzerinde (yenilerle pek alakam yok ekran kartlarınada takılmış olabilir) bu üflüyorsa sorun yok demektir zaten büyük olasılık neyse zaten sorunun çözmüşsün

Ayrıca laptopa yapılan ek takviye fan benim yaptığım işlemler değil.Ayrıca Türk zekası gevur zekası diye yapılan laf kalabalığı gereksiz gördüm.Yapanın yapma amacı oyunlarda takılması ve o/c yapmak içindi.Donanımhaber forumlarında araştırıp bulabilirsiniz.
kadirnet
BURAK_X wrote:
Arkadaşlar, benim bu laptop çalışırken birden kitleniveriyor. Mause falan takılıyor klavye işlemiyor. Yeniden başlatmam gerekiyor. Sizce bu sorunun sebebi ne olabilir? Nasıl çözebilirim(format dışında)?

cookilere (çerezleri) temizle hitlink kullan ve yonetimden temizlik yap kulanmadıgın programları kaldır bunları yaparsan biraz hızlanır
BURAK_X
ahh, yeter artık, harrdisk değişti y,ne bi halt olmadı. yeter artık ya ne uyduruktan makinaymış. babamla konuştum, fujitsu siemens in servisini ariicaz, o da işe yaramazsa satıcaz. bıktım bu aptal makinadan. sizide sürekli rahatsız ediyorum bu topicde. hepsi bu aptal makinanın yüzünden
tufansaba
"Aptal makina" Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
cavbela
BURAK_X wrote:
ahh, yeter artık, harrdisk değişti y,ne bi halt olmadı. yeter artık ya ne uyduruktan makinaymış. babamla konuştum, fujitsu siemens in servisini ariicaz, o da işe yaramazsa satıcaz. bıktım bu aptal makinadan. sizide sürekli rahatsız ediyorum bu topicde. hepsi bu aptal makinanın yüzünden

mesleğim olmasına ramen itiraf etmek istiyorum bilgisayarlar gerçekten aptaldırSmile)
cavbela
BURAK_X wrote:

bu arada ramleri kontrol ettinmi onlarda sorun olabilr.
BURAK_X
mesajı yazdıkdan sonra oturup düşündüm ve şu kanıya vardım. pc, harddisk değişiminden sonra sadece 2 kere sıkıştı. o da üst üste. 2 sindede windows media player de dvd oynarken oldu. bir daha wmp da dvd oynatmicam Very Happy eğer sorun devam ederse gelişmelerden haberdar ederim sizi Laughing
BURAK_X
BURAK_X wrote:
mesajı yazdıkdan sonra oturup düşündüm ve şu kanıya vardım. pc, harddisk değişiminden sonra sadece 2 kere sıkıştı. o da üst üste. 2 sindede windows media player de dvd oynarken oldu. bir daha wmp da dvd oynatmicam Very Happy eğer sorun devam ederse gelişmelerden haberdar ederim sizi Laughing

media playerden kaynaklı bişi yokmuş Crying or Very sad kitlenip kalıyo. yarın destek hattını aricam. Mad Mad Mad